Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

petja
30. led 2012

Šulánky s mákem

kammka
30. led 2012

@brusinka.pusinka poradíš s tím šouletem?? ty jsi taková studnice receptů bezedná... chlap ho kdysi dělal na táboření, byl léta vegetarián a pod stanem se to hodilo, tam není na maso lednice..

kammka
30. led 2012

@petja ha!!! odcela super nápad s tím mákem...ale u nás spíš nudle, malá je miluje.. jen musím zkusit, jestli mi nezhořkl mák a jestli mám ty správný nudle..

brusinka.pusinka
30. led 2012

@kammka
šoulet
sůl
 tuk na vymazání
2 ks cibule
4 lžíce olej
250 g hrách
1 lžička majoránka
 mletý černý pepř
2 stroužky česnek
200 g kroupy

Hrách propláchneme a namočíme ho asi na 4 hodiny do studené vody. V této vodě ho pak uvaříme doměkka a scedíme. Kroupy dokonale propláchneme, vsypeme do většího množství osolené vody a také je uvaříma doměkka. Kroupy občas promícháme, protože mají tendenci se přichycovat. Uvařené kroupy scedíme, zchladíme studenou vodou a necháme okapat.
Mezitím očistíme cibule a česnek. Česnek prolisujeme a cibule nakrájíme nadrobno. Na pánvi rozpálíme olej a cibule na něm pomalu smažíme dozlatova.
Kroupy promícháme s hrachem, přidáme česnek, podle chuti směs osolíme, opepříme, přidáme majoránku a část smažené cibule.
Pekáček vymažeme máslem nebo tukem, rozetřeme do něj směs, zakapeme zbylým olejem s cibulkou a zapečeme v horké troubě. Přibližně 190 °C.
Do šouletu zapékáme maso nebo jej podáváme samotný se zeleninovým salátem.,

kdyby jsi dala hrášek mrazěný nevadilo by to jen to bude chtít víc dochutit a sterilizovaný se dá dát také jen to zase má trochu jinou chuť...a musí se dřív sníst zavařený hrách má tendenci brzy kysnout

kammka
30. led 2012

@brusinka.pusinka takže zelený hrách?? žlutý nejde\??? ☹ ale samozřejmě děkuju...

brusinka.pusinka
30. led 2012

@kammka jde ale nebu to asi ono na oko a myslím že ten žlutý se rád rozvařuje na kaši 😀

kammka
30. led 2012

@brusinka.pusinka no zelenej nemám... kouknu v krámě...

zuhur
30. led 2012

Ahoj holky po dlouhé době se hlásím:
V sobotu - kapr po ďábelsku
V neděli - zeleninková polévka a jahodové knedlíky (na přání návštěvy 😀 )
V pondělí - jo tak to pořád nevím 😀 😀 😀

nikiii
30. led 2012

@zuhur Už jsem si říkala kam jsi se nám ztrazila 😉

brusinka.pusinka
30. led 2012

dnešní dlabanec

miskadis
30. led 2012

gulášová polívka a buchtičky se šodó

jmisa
30. led 2012

kuřecí vývar s drobením, žemlovka

zuhur
30. led 2012

@nikiii tvořila jsem Jindříškovi pokoj 🙂 Jo a dnes si udělám kapra na másle a kmíně

zuhur
30. led 2012

@brusinka.pusinka ježíš já bych si dala tu polívku 😀

brusinka.pusinka
30. led 2012

@zuhur klidně ti pošlu máme dost dneska je to jídlo z jednoho masa a vývaru 😝 😀

nikiii
30. led 2012

@zuhur No ten se bude mít, budem vám ho muset omrknout 🙂

zuhur
30. led 2012

@nikiii jasně jste zvány - ostatně klidně můžete dojet i bez palačinkiády - něco dobrého se najde vždycky. A pokud jsi hodně zvědavá - mám fotečku na "střeše".

michamicha
30. led 2012

u nás dneska rozstřílení ptáčci a kynutý knedlík 🙂

eriska
30. led 2012

u nás se v sobotu nevařilo, muž naháněl po lese prasata, Tomulka odfrčel s babinkou k prababince...v neděli obídek u babičky, vývar s játrovými knedlíčky a kačenka, zelí, drnčáky či houskový knedlík..dneska to dojídáme..a k večeři..já má,m chuť na pizzu😉

kammka
30. led 2012

@brusinka.pusinka tak to musím v tomhle týdnu udělat.. my jak nekupujem moc kuře, tak už jsme to dlouho neměli a je fakt, že jsem se naučila tohle jídlo na táboře od kamarádky Kamily..z jednné slepice, kterou dovezli z domova na kost zmrzlou, a bylo třeba něco z ní stvořit, aby se v tom hicu nezkazila, jsme tehdy nakrmily asi 14 lidí...já tohle jídlo miluju, ale třeba hrášek bych ušetřila na polívku, kterou zrovna dojídám ze včerejška.. škoda, že je nej úplně čerstvá, pak ohřívaná už nemá tu jmnou chuť a ani barvu...
@michamicha to je něco z meltýho???
@eriska a bude svíčková s brusinkama, se zelím, nebo s šípkovou???? 😀 😀 😀 😀 nebo jenom játra????

eriska
30. led 2012

@kammka 😀😀😀DDD játra neeee...já je nemusím..ale ta brusinková🙂 a šípkovou jsem ještě nezkoušela, pořád se k ní dokopávám..máš odzkoušený receptík?

nikiii
30. led 2012

@zuhur Tak jsem vám prolezla celej baráček 😵 Kráááááásnýýýý to máte!

kammka
30. led 2012

@eriska to nemám, ale nebude to problém, jen kup opravdu kvalitní šípkovou marmošku 🙂 mně teda moc chutnala z kýty svíčková a taky kančí guláš...ten byl teda.

zuhur
30. led 2012

@nikiii děkuju, ale i tak to můžeš ještě přijít okouknout 😉

brusinka.pusinka
30. led 2012

@kammka Kammka kupuji kuře jen z farmy od pěstitelů ke kterým jezdíme koupím 3-4 kuřata mají je krásné žlu´tounké a masivní 😉

nikiii
30. led 2012

@zuhur Přijedem rády, když už jsme se tak neomaleně pozvaly 😀

kammka
30. led 2012

@brusinka.pusinka tady nikdo takový není... spíš se lidi všeho zbavujou, což nepochopím...já bych ráda na jaře pořídila brojlery nebo možnná i krůty, no uvidíme, jak budu s bubnem zvládat..ale hodilo by se mít v mrazáku kvalitní bílé maso pro mimi...

falca1
30. led 2012

tak dneska zbytek vepřového guláše s kaiserkou. Ale dala jsem si práci a udělala rohlíky
😀
Rohlíky + preclíky
1kostka kvasnic nebo balíček sušených
1čajová lžicka cukru
3dcl mléka
50dkg mouky polohrubé nebo hladké
1,5 čajová lžička soli
4dkg másla
Nechat vzejít kvasnice s cukrem, potom všechno smíchat, zpracovat v těsto a asi půl hodiny nechat kynout. Pak těsto dobře zpracovat.

Rohlíky:
Z těsta udělat rohlíky, nechat na plechu 20minut kynout, před pečením potřít bílkem. Mohou se sypat solí, mákem, kmínem sezamovým semínkem.

Preclíky:
Ze stejného těsta udělat preclíky, nechat na plechu 20 minut kynout. Před pečením se na půl minuty ponoří do skleněné nádoby do půl litru vařící vody s 1 plnou lžící jedlé sody.
Nechají se okapat, sypou se hrubou solí.

Péct asi 20minut na 200°C

nikiii
30. led 2012

@falca1 No tak to vypadá naprosto luxusně 😎 😎 😎 😎 😎

laloona
30. led 2012

čokoládový strouhaný koláč s tvarohem, česnekový krém a pro chlapečka po operaci jen bramborovou kaši, pro nás kaši s holandským řízkem 🙂