Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
30. led 2012

@falca1 paráda také dělám jen ze sádlového nebo majolkového těsta 😀
@kammka no právě oni mají i brojlery i krůty a my jako stálý zakaznici máme odběr jistý.... už si ani nové nevytváří stačíme jim my 😀 i husičky a kachničky a králiky máme od nich a skopové také 😉 😀

zuhur
30. led 2012

@nikiii tak se pak domluvíme v IP 😉

falca1
30. led 2012

@brusinka.pusinka , @nikiii díky holky
@zuhur tak se sestro taky předveď 😀 😀

zuzi82
30. led 2012

My dnes hovězí závitky s rýží. 😉

zuhur
30. led 2012

@falca1 teprve peču, ale nebudou tak hezký - zkoušela jsem udělat opravdu rohlík, ale příště budou rozhodně pletýnky 😀 😉 ten rohlík mi moc nešel. Jo a ještě jsem tam šoupla makovou buchtu 🙂 ať se kluci pomějí.

zuhur
30. led 2012

Tak tu je moje verze - rohlíčky sypané sezamem a kmínem + hrková maková buchta

nikiii
30. led 2012

@zuhur Když to vidím, tak asi sedám do auta a jedu hned 😀

zuhur
30. led 2012

@nikiii to můžeš, ale pokud se chystáš na ty rohlíky tak mi někde kup chleba ať máme na večeři 😀 😉

sarunatko
30. led 2012

@zuhur jéééžiš, jedu taky, chleba koupím 🙂

sarunatko
30. led 2012

U nás dnes bude sekačka s kaší, manželovi na zítra do práce vepřový přírodní řízek s bramborama a hrk hrk krém.

nikiii
30. led 2012

@zuhur
@sarunatko Tak já beru máslo a všechno jim to sež..... spapáme 😀

sarunatko
30. led 2012

@nikiii
@zuhur
zuzu už se radši neozývá, už se bojí nájezdu kobylek žravých 🙂

nikiii
30. led 2012

@falca1 @zuhur A jakou jste dávaly holky mouku? Asi taky brzo vyzkouším, úplně jste mě nalákaly...

nikiii
30. led 2012

@sarunatko Vypadá to tak 😀 Nebo aspoń schovává tu buchtu, aby jim aspoň něco zbylo, ale před náma ji neschová, my o ní víme 😀 😀 😀 😀 😀

zuhur
30. led 2012

@nikiii @sarunatko já bych se ozývala, ale dítě mě neustále odtahuje od notebooku 😀 😀 😀
Jinak mouku jsem dávala polohrubou
@falca - dojeď taky, ale dovez vaši várku - přijedou kobylky 😀 😀 😀

michamicha
30. led 2012

@kammka ne, je to stejný jako španělský ptáček, akorát je to omáčka a jakoby nasekanej ptáček v ní 😅 já to dělám tak, že všechny ingredience na španělskýho ptáčka dám zasyrova do papiňáku, uvařím doměkka a pak přidám lžíci hořčice, nakrájené natvrdo uvařené vajíčko a když je to ještě moc řídký, tak zahustím 😉

falca1
30. led 2012

@nikiii já jsem to dávala půl na půl 😀

falca1
30. led 2012

@zuhur to já bych ti spapala tu buchtu 😀 😀 , dneska ale nemůžu 😉

peroli
30. led 2012

@pet.s
KUŘECÍ PEKÁČ 2v1

4-5 kuřecích stehen (čtvrtek)
10 větších brambor (nebo kolik sníte 😉 )
2 smetany ke šlehání
grilovací koření
sůl
máslo
sýr (ten se může klidně vynechat)

Omytá stehna osolíme, posypeme gril.kořením a dáme na polovinu plechu spodní stranou nahoru. Brambory (syrové) omyjeme, očistíme, nakrájíme na čtvrtky, osolíme a dáme na druhou polovinu plechu. Maso i brambory polijeme šlehačkou, na maso dáme ještě pár plátečků másla a dáme do trouby tak na +-170-180´C tak na cca hodinku (ale jako vždycky záleží na troubě.. někdo bude péct 1,5 hod, někdo 3/4). Občas zkontrolujeme, přibližně v polovině stehna otočíme a pečeme dozlatova. Těsně před koncem můžeme celý plech posypat strouhaným sýrem a ještě krátce zapéct... 🙂

weri1
30. led 2012

@peroli jůůůů díky, právě přemýšlím co udělat ze stehen než klasicky pečený 🙂

brusinka.pusinka
30. led 2012

@weri1 já dělám ráda plněná stehna 😀 sic pečená ale výborná 😀
4 kuřecí stehna, 1 cibule, 5 strouzků česneku, 1/3 brokolice, 100 g kuřecí šunky, 1 vejce, 10 cm pórku, grilovací koření na kuře, rozmarýn, mléko, 1 rohlík, strouhanka dle potřeby, petrželka, olej, sůl.

Nejprve si uděláme nádivku, nakrájíme si rohlík a polijeme ho mlékem, pak si najemno nakrájíme cibuli, česnek, brokolici, pór a kuřecí šunku, přidáme vajíčko, osolíme, dáme rozmarýn, nasekanou petrželku, promícháme i s rozmočeným rohlíkema, pokud bude nádivka řídká dáme strouhanku dle potřeby. Umyjeme a osušíme si stehna, prstama si oddělíme kůži ze stehen od masa(jde to hezky hluboko), prostor naplníme nádivkou každé stehno a můžeme spojit pro jistotu kovovou jehlou. Takto připravená stehna dáme do olejem vytřeného pekáčku, osolíme je, posypeme grilovacím kořením a trochou rozmarýnu. Podlijeme vodou, dáme péct, tak na hodinu a mezi tím poléváme šťávou, eventuelně přidáme vodu, abychom měli dost šťávy.
podávám s rýži nebo s bramborama které předvařím a nakonec šupnu do pekáčku ke stehhýnkům a dopeču cca20 minut jim stačí 😉

weri1
30. led 2012

@brusinka.pusinka děkuji ty možná příště, nemám všechny ingredience a ten předešlej je jednodušší na přípravu 😀 já hrozně nerada složitější jídla 🙂

cervena_vila
30. led 2012

Dneska opět římský hrnec, brambory, mrkev, paprika, brokolice a dvě kuřecí čtvrtky.

hest
30. led 2012

@cervena_vila šlo by to i bez římského? musel ajsem si vygooglit, co to je.)

zuhur
30. led 2012

@falca1 tak dojeď zítra a vem s sebou ten tyčovej mixér - aspoň udělám na večer polívku 😀 😀 😀

cervena_vila
30. led 2012

@hest jde to i v zapekaci misce, ale musis nejak ohlidat, aby se ti to nepripeklo. Rimsky hrnec namocis, nacuca se vodoum pak ji odparuje. Jidlo se v tom nevysusi, dela se ve vlastni stave. Pro me idealni, ze tam vsechno nastrkam, na hodinku-dve to tam zavru a nemusim to kontrolovat. Delala jsem v tom i krutu a kachnu, to bylo na dyl, ale vysledek uzasny. A nekdo v tom pece chleba, to jsem jeste nezkousela. Jen je to horsi s mytim, nemel by byt saponat, pouzivam nezavadny bottle wash.

babulinkab
31. led 2012

polívka z červené čočky
rizoto

sawmy
31. led 2012

kure masala

nikiii
31. led 2012

My dneska podle brusinčiné inspirace kuře na paprice, a k tomu asi halušky.

aaadus
31. led 2012

čočková polévka, boloňské špagety