Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

nikiii
1. únor 2012

Holandský řízek, brambory, a dcerka si objednala bábovku 🙂

reruna
1. únor 2012

tagliatelle, kuře na smetaně, muffiny s čokoládovými lentilkami

marhulinka
1. únor 2012

Kuřecí maso s mrkví a bramborem, domácí pribináček. K večeři pórková polévka

nikiii
1. únor 2012

@marhulinka Pribiňáček, mňam, taky ho asi holkám udělám, dlouho jsme ho neměli. Díky za inspirace 🙂

pelenka
1. únor 2012

Dobré ranko kuchařky a pekařky, mám pro vás nabídku, třeba některou zaujme🙂. Jsem doma přehlcená pečícíma formama, tak se chystám zbavit úplně nových či jednou vyzkoušených - forma na 12 malých okrasných baboviček, 1x sněhulák, forma na 6 kraslic velkých asi jako ruka, plastový plát s výřezy vánočních tvarů - jako byla letos novinka u tescomy a kulatá gerbera (něco jako nízká bábovka). Pokud by se některé z Vás mohlo něco hodit, písněte zprávu a určitě se domluvíme, miliony za to chtít nebudu🙂

gab7
1. únor 2012

pečené kuřátko s bramborem 😉

simonceli
1. únor 2012

dnes hovězí guláš s chlebem a fazolová polévka

bulinka
1. únor 2012

@marhulinka Prosím jak děláte domácího pribiňáčka?

sarunatko
1. únor 2012

Žampionová omáčka, knedlík, vajíčko. Večer slaný závin. A pro manžela do práce vepřové kousky se zeleninou a kuskusem.

yesu
1. únor 2012

dneska poprvé lasagne, držte mi palce ať se povedou! holky nevíte koupím ty těstoviny normálně v albertu???

michamicha
1. únor 2012

@yesu jj, v albertu lasagne mají 😉

michamicha
1. únor 2012

já dneska budu dělat těstoviny s boloňskou omáčkou a sýrem, malej bude mít brambory se špenátem 🙂

yesu
1. únor 2012

@michamicha super, obleču se a vyrážím, aspoň toho mimouše trochu vyvětrám 🙂

nikiii
1. únor 2012

@bulinka Já takhle:
Domácí pribiňáček
Ingredience: 1 tvaroh (kostka, ve vaničce je moc řídký), 1/2 vanilkového pudinku, 2 dcl mléka, 30 g mletého cukru, 1 vanilkový cukr, 20 g másla
Postup přípravy: Všechno kromě tvarohu smícháme, nejlépe ponorným mixerem (já dělám normálně vařečkou) a 7 minut vaříme, vychladíme v ledničce, vmícháme tvaroh a hodně vyšleháme. Rychlejší varianta je, když použijeme pudink bez vaření a všechno rozmixujeme v mixeru. Můžeme dělat různé příchutě, stačí vmíchat, kakao nebo nastrouhanou čokoládu nebo jahody nebo meruňky atd.
Já jsem teda zatím vždycky vařila, za studena s tím nemám zatím zkušenost.

michamicha
1. únor 2012

@yesu my dneska ven nejdem, je tu strašná kosa a mam strach, aby se malýmu nevrátila rýma a kašel, tak si vycházku necháme asi až bude teplejší počasí a ne takovej mráz 😝

simonceli
1. únor 2012

holky prosím, poradíte mi? V pátek k nám dorazí známí na večeři a chtěla bych udělat něco rychlého a jednoduchého, ať s tím nemusím strávit celý den u plotny. Díky

brusinka.pusinka
1. únor 2012

@simonceli a coají rádi? z čeho bys chtěla vařit?

prdecek
1. únor 2012

@simonceli já dneska vařím kuřecí prsa v nivové omáčce a brambory, je to rychlé a vynikající 🙂 za půl hodiny není co řešit!

na cibulce orestuješ kuřecí prsa, která osolíš a opepříš, jak budou hotová tak je dáš na talíř. na té samé pánvi rozpustíš nivu v 12% smetaně, dochutíš solí a pepřem, jak to trochu zhoustne tak vratíš kuřecí prsa do omáčky a zamícháš a ještě tak 3 minut provaříš a je hotovo.
Dělám to v poměru: 1 celá kuřecí prsa, 200g nivy a ta velká smetana (nevím jaký má obsah).

simonceli
1. únor 2012

@prdecek děkuji to zní dobře

@brusinka.pusinka oni nejí akorát ryby...... a z čeho bych chtěla vařit? To fakt nevim.....

prdecek
1. únor 2012

@pelenka nestačilo by tu omáčku ve sklenicích otočit dnem vzhůru, když to bude ještě horké???

pelenka
1. únor 2012

@prdecek S marmeládama to tak dělám, ale u tohohle jsem tu odvahu ještě neměla, v původním receptu to zaváření bylo, tak to dělám Zavářím v troubě, tak to taková dřina není a nezkazilo se nikdy nic🙂

brusinka.pusinka
1. únor 2012

@simonceli
kuře na pepři
2 lžíce rajčatového protlaku, 2 lžíce sojové omáčky, 1/2 kg kuřecích prsíček (bez kostí a kůže), 2 lžíce barevného pepře, 2 lžíce slunečnicového oleje, 1 červená paprika, 1 zelená paprika, 20 dkg zeleného hrášku( používám mražený).
V misce smícháme rajčatový protlak a sojovou omáčku, maso nakrájíme na nudličky a obalíme v rajčatovém protlaku se sojovkou. Pepř rozdrtíme dáme na talířek a maso obalíme ještě v pepři. Ve velké pánvi rozehřejeme olej a na prudkém ohni maso smažíme. Papriky pokrájíme na proužky a přidáme k masu společně s hráškem. Smažíme dalších 5 minut. Zakápneme ještě sojovou omáčkou prohřejeme a podáváme.

Kuře pečené v sýru
1 lžíce nízkotučného mléka, 2 lžíce anglické hořčice, 60 g nastrouhaného sýra (nejlépe čedaru), 3 lžíce hladké mouky, 2 lžíce nasekané pažitky, 4 porce masa z kuřecích prsou.
Mléko a hořčici smícháme. Na talíři smícháme pažitku, mouku a sýr. Plátky z kuřete obalíme v hořčici s mlékem a poté ve směsi pažitky, mouky a sýra. Nakládáme na pekáček a poklademe zbytkem sýrové směsi. Pečeme v rozehřáté troubě na 200°C asi 35 minut. Podáváme s pečenými brambory ve slupce.
Kuřecí prsíčka po labužnicku
4 porce kuřecích prsíček, 3 lžíce oleje, trochu vývaru, 2 lžíce rozinek, 4 lžíce na kostičky pokrájeného kompotovaného ananasu, 1 - 2 lžíce oloupaných a na nudličky pokrájených mandlí, 1 lžička másla, 5 lžic sladké smetany nebo kondenzovaného mléka, citrónová šťáva, mletý bílý pepř, sůl
Kuřecí řízky drobně naklepeme, opepříme, osolíme a po obou stranách opečeme na oleji, zastříkneme vývarem a opékáme doměkka. Měkké maso vyjmeme, uložíme na teplém místě a do šťávy přidáme propláchnuté rozinky, ananas a mandle osmahnuté na másle. Zakápneme citrónovou šťávou, prohřejeme a na konec zjemníme smetanou nebo kondenzovaným mlékem. Porce masa obložíme podušeným ovocem a přelijeme šťávou a podáváme s dušenou rýží nebo bramborovými hranolky či kroketami.

GRILOVANÁ KRKOVIČKA DĚDY LEBEDY
4 Plátky vepřové krkovice,4 lžíce směsi Krkovička s česnekem,4 lžíce oleje,1 lžíce vinného octa,2 lžíce kečupu.
Příloha : 400g chřestu,4 lžíce olivového oleje,2 lžíce směsi Grilovaná zelenina,2 lžíce octa balsamico,1 lžíce dijo´nské hořčice

V míse smícháme olej,směs Krkovička s česnekem,vinný ocet a kečup.Očištěné plátky krkovice naložíme do připravené marinády a necháme alesponˇ 2 hod. marinovat.Grilujeme za občasného otáčení a potírání zbylou marinádou.

Kari krkovice se smetanou a ananasem
Krkovice 500g
Cibule 300g
Sádlo na restování masa a cibule
Plechovka ananasu cca 400g
Smetana ke šlehání 250ml
Pepř, sůl, kari

Postup přípravy receptu
Maso nakrájíme na větší kostky a zároveň s cibulí nakrájenou na půlkolečka orestujeme aby se maso zatáhlo. Pak vše přendáme do pekáče, přidáme ananas i se šťávou, osolíme, opepříme a posypeme kari kořením a dáme do předehřáté na 200°C trouby péct. V případě potřeby podléváme vodou. Jakmile maso změkne přidáme smetanu, zamícháme a pečeme do zhoustnutí omáčky. Jako příloha je výborná rýže.

simonceli
1. únor 2012

@brusinka.pusinka díky moc

brusinka.pusinka
1. únor 2012

@simonceli snad si něco vybereš a bude chutnat 😉

zuhur
1. únor 2012

Tak doma nic není - bude čočka s vajíčkem a chlebem a odpoledne musím vyrazit nakoupit nebo pomřeme hlady 😀 😀 😀

prdecek
1. únor 2012

@pelenka a jak se to prosím Tě v té troubě zaváří???

pelenka
1. únor 2012

@prdecek Na hlubší plech dát utěrku a na ni naskládat sklenice tak, aby se nedotýkaly. Na plech nalít 2 hrnky vody (cca 2 cm). Troubu zapnout na 200 stupňů, po 15ti minutách snížit na 150, po dalších 20 minutách snížit na 80 a za 24 minut vytáhnout. Letos jsem tak zavářela i několik várek čalamád a kompotů a nezkazil se jediný. Když to vyndavám, tak ještě pro sichr na to víčko obracím🙂.

beisis
1. únor 2012

Hovězí ledvinky na slanině s rýží a bramborová polévka

pitruskaskarolinkou
1. únor 2012

polévka bramboračka s hříbky a zapečené špagety s vepřovými kostkami, lečem a sýrem 😉

pusolamy
1. únor 2012

@peroli : dekuji uz je to v troube 😉