Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

nikiii
3. únor 2012

@brusinka.pusinka Ha, to bude , je fakt že mi ho tam hrklo vic než jsem chtěla, jsem poučená pro příště 🙂 Díky moc.

kulenka
3. únor 2012

@monivo Tak Pitruska ho sem zrovna dala ... budu zkoušet taky tenhle, když už tady má kladné reference 🙂 Chci namíchat část s hrozinkama a část s čokoládou ...

llluckaaa
3. únor 2012

@brusinka.pusinka Ale já to nikomu neberu. Ono hodně záleží, jak se stravují rodiče. Já jsem doma před dětmi skoro nevařila a pak jsem ty jídla přizpůsobila, aby byla vhodná i pro dítě. A tím nemyslím, že pro dítě není vhodné knedlo, vepřo, zelo... Prostě aby tam nebyly nějaké zbytečné chemikálie, moc soli, koření a cukru a naopak byl dostatek masa a zeleniny atd. Podle toho, jak tu píšeš, co vaříš, tak máte doma pěkně pestrou stravu. Kam se na vás já hrabu, u vás se určitě jí lépe 😅

alenv
3. únor 2012

dneska katův šleh a bramborák

handm
3. únor 2012

Já dneska prasárnu z McD 😀😀 a na malého čeká brokolicový krém a zbytek rýže se zeleninou a králičím masem ze včera 🙂

lenam
3. únor 2012

@brusinka.pusinka Brusinko, mohla bys mi dát recept na buchtičky se šodó a odkaz na sekanou? 🙂 Moc děkuji.
Holky, nemáte nějaký osvědčený recept na bramboračku? Já ji ještě nikdy nevařila. Děkuji.

lenam
3. únor 2012

My dneska máme výběr mezi buřt gulášem a sojovým masem na pórku s rýží a k tomu okurkový salát. Dnes po dlouhé době bez polévky. Dělala jsem ještě ráno dezert z piškotů, ovoce a ochuceného bílého jogurtu.

melca
3. únor 2012

Vepřo,knedlo, zelo,snad vydrží až do neděle 😅

brusinka.pusinka
3. únor 2012

@lenam sekaná strana239 😀
buchtičky se šodó
1 ks vanilkový pudinkový prášek
1 ks vanilkový cukr
750 ml mléko
3 lžíce cukr krupice
těsto
100 g cukr moučka
2 ks žloutek
250 ml mléko
1 kostka droždí
500 g hladká mouka
 sůl
1 dl olej

Do mouky vyhloubíme důlek, ve kterém necháme vykynout kvásek. Okraje mouky osolíme. Po vykynutí kvásku postupně přidáváme ostatní suroviny na buchtičky a vypracujeme hladké těsto. Necháme asi hodinu kynout. V průběhu kynutí asi 2x prohněteme.

Pekáč vymažeme olejem. Z těsta tvoříme kuličky, které klademe do pekáčku těsně vedle sebe. Necháme ještě asi 10 minut kynout. Vršky buchtiček potřeme olejem a dáme do trouby. Buchtičky pečeme na 175 °C asi 20 minut. Ještě horké upečené buchtičky opět z vrchu potřeme olejem a kdo chce, může pocukrovat.
Krém uvaříme podle návodu na pudinku s tím rozdílem, že použijeme větší množství mléka. Asi o polovinu více mléka než je v návodu. Pro chuť přidáme trochu rumu a vanilkový cukr.
Buchtičky podáváme přelité krémem.

sarunatko
3. únor 2012

My dneska zbytky ze včerejška. Na večer vařím svíčkovou a na zítra si nachystám večer rizoto.

brusinka.pusinka
3. únor 2012

@lenam
Bramboračka
2 lžičky majoránka
1 ks celer (stačí kousek)
1 špetka sůl
3 ks větší brambory
1 ks malá cibule
1 snítka petrželka
2 lžíce sušené nebo čerstvé houby
1 lžička česnek (granulovaný může být také)
2 ks mrkev
2 lžíce olej
1 ks menší petržel
2 lžíce hladká mouka
Cibulku oloupeme a nakrájíme nadrobno. Ostatní zeleninu a také houby očistíme a nakrájíme. Houby namočíme.
Na oleji zpěníme cibulku, přidáme hladkou mouku a smažíme dozlatova. Pak zalijeme 1,5 l vody, rozšleháme a uvedeme do varu. Potom přidáme nakrájenou zeleninu, brambory a předem namočené houby. Bramboračku vaříme, dokud není všechno měkké. Dochutíme česnekem, podle chuti osolíme, přidáme majoránku a petrželku a bramboračku už jen krátce povaříme.
Bramboračku podáváme ihned po uvaření, ale můžeme ji nechat i rozležet. Vhodnou přílohou je pečivo, ale nemusí být. Bramboračka je vhodná i pro vegetariány.

lenam
3. únor 2012

@brusinka.pusinka Děkuji za recepty 🙂

beisis
3. únor 2012

Ahoj holky chci dělat zapečené těstoviny s uzeným. Jen už to nechci dělat jen tak obyčejně na cibulce s vajíčkem. Máte nějaký tip co všechno do toho přidat, aby to bylo takové barvnější veselejší?

brusinka.pusinka
3. únor 2012

@beisis
já bych přidala nakrájenou papriku nebo hrášek a kukuřici, nebo pórek a zapékám vajíčkem s mlékem ale dávám tam jěště 2 lžíce rajského protlaku se 3 lžícemi vody a lžičkou cukru😀
@lenam není zač😀

kammka
3. únor 2012

dnes je to s vařením bída.. máme takový zmrzlý rekreační tempo.. maá je venku s tatínkem, pomáhá mu se zvířátka,a já jsem zatím pověsila na mráz pračku, bude to tím mrazem krááásně vydezinfikovaný a rozmrazila jsem králíkům misky na vodu.. a vyndala z mrazáku zelňačku a mořskou štiku.. akorát se mi to moc nechce obalovat, tak asi bude s pŕkem a hráškem ve vaječné sedlině..a k tomu nějaký salátek. ovšem spíš asi k večeři, nebo co to je, když to bude nejdřív ve čtyři???? 😀 😀 😀 a to ještě někdo musí na nákup není tu ani chleba a rychlejší než píct bude asi pro něj dojet... ☹

aaadus
3. únor 2012

Za mě dnes vařil Globus 😀 Jsme na celý víkend bez malého a mě se táááák nechtělo vařit. Mm bude mít na večeři vepřové koleno

pelenka
3. únor 2012

@kammka prosím, jak děláš tu rybku ve vaječné sedlině, já to jedla jednou v restauraci a možná by to tak zakamuflované snědl i nerybožrout muž
😀

kammka
3. únor 2012

@pelenka rozmrazím v mikrovlnce nebo přes noc rybu, naskládám ji do pekáčku s máslem, okořením, nasypu na to hrášk a pórek, zabalím do alobalu a dám péct, když to vypadá, že je to hotové, zaleju vajíčkama rozšlehanýma s mlékem a solí,pepřem.. k tomu vařené brambory..

heaven_angel
3. únor 2012

chlebová polívka, brknedlíky plněné uzeným s červeným zelím.. 😉

kammka
3. únor 2012

@heaven_angel jak děláš chlebovou polívku?? ne že by u nás nějaký zbýval, většinou to dostanou prasata..

heaven_angel
3. únor 2012

@kammka no dělala jsem jí dneska prvně, ne že by to byla nějaká hitparáda, ale není vůbec špatná.. 🙂

Chlebová polévka
- cibule
- 4 krajíce chleba
- zakysaná smetana
- 1 vejce
- sůl, pepř, kmín, olej

Osmahla jsem nakrájenou cibulku na oleji, na to přihodila čtyři krajíce chleba nakrájeného na kostičky, trochu kmínu a zalila to litrem a čtvrt horký vody.. nechala jsem to rozvařit (15 - 20 minut) a pak to propasírovala přes síto.. dala jsem to znovu na sporák, ochutila solí, pepřem, zamíchala do toho jedno rozkvrdlaný vajíčko a necelý kelímek zakysaný smetany.. a hotovka 🙂

pelenka
3. únor 2012

@kammka _Díky a poměr vajíčka-mléko jaký?

kammka
3. únor 2012

@pelenka tak to já ti neřeknu... já vařím podle oka 😀. taky podle toho, kolik to pustí šťávy, ta ryba.. když jsem to dala do pekáčku zmrzlý, úplně to plavalo, ale i dneska tam bylo dost tekutiny, tak jsem toho mlíka dala jen decentně, asi jak když děláš míchaný vajíčka..a ještě jsem na to dala pořádnou hrst strouhanýho eidamu..

chlap když to viděl, tak řek, že to dělaj v jejich školní jídelně a nikdo to než....., pak si k tomu sed, ochutnal to a usoudil, že ta domácí verze je přecijen lepší..já na to nasypala bohatě koření bylinkový kapr...sice je to na sladkovodní ryby, ale i s tou mořskou štikou to bylo mňam. k k tomu raajčatový salátek s červenou cibulí..

kulenka
3. únor 2012

Tak hráškový krém se nad očekávání povedl, dělala jsem ho poprvé 😎 A na chinois mám už uvařený krém a těsto kyne, jsem na to fakt zvědavá, na obrázku to vypadá velmi jedle 🙂

gab7
3. únor 2012

tak já už mám uvařeno na zítra 😀,jelikož dopoledne jedeme na lyže 😉,tak až se vrátíme bude připraveno 😉

polévka od vitany s játrovými knedlíčky 😀....něco rychlejšího
těstoviny s brokolicí a kuřecím masem:
- trochu si povaříme brokolici v osolené vodě
- uvaříme těstoviny,nejlepší drobnější vrtulky
- na pánev si dáme 2lž.oliv.oleje a půlku pórku nakr.najemno,osmahneme
- nakrájíme si na kostičky 2-3kuřecí prsní řízky,a přidáme k pórku,osolíme,osmažíme
- je-li maso měkké,přilijeme 1 šlehačku,přidáme 15dkg sýru cihly (předem nastrouhaného),dále přidáme nadrobno nakrájenou brokolici a mícháme dokud se nerozpustí sýr.dle chuti popř.ještě přisolíme 😉
-) tuto směs pak smícháme s těstovinami a podáváme 🙂 Dobrou chuť 😉

michamicha
3. únor 2012

zítra budu dělat kuřecí játra s rýží a bramboračku s hlívou, manžel si poručil 😀 a v neděli budou vepřové plněné plátky se sýrem a šunkou s bramborem, polívku ještě nevim, ale asi tu mojí oblíbenou bezejmennou 😀

moudivlacek
3. únor 2012

dneska obed vinna klobasa s hranolkami, maly noky se spenatem
vecere makarony s mletym masem

na vikend ke svace jablecny paj

zitra k obedu tvarohove broskvove knedliky se slehackou nebo bilym jogurtem, co kdo rad, mam obavu,ze jogurt zbyde 😀

nedele k obedu zapecene maso s br kasi (opet obed maskujici maso 😀 )

baibies
3. únor 2012

Ty jo vy teda vyváříte, to já do poslední chvíle nevím co budu dělat protože mě nic nenapadí.. my měli dnes šneky z listového těsta.. zítra jsme měli jet na oběd ale budeme doma, takže babo rad.. co.. 😀

gab7
3. únor 2012

@baibies já vždycky když už nevím, co vařit,tak právě zajdu sem,a tady vždycky něco najdu,když to tady prolistuju.Nakonec zjistím,že některá jídla už jsem dlouho nevařila 😉
anebo se ptám doma dětí,co by si daly dobrého 🙂 ,s nima se domluvím nejlíp.