Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

reruna
8. únor 2012

dnes rýže a kuřecí nudličky, zítra zapečená brokolice se sýrem a smetanou a bramborem

zmuzle
8. únor 2012

@kammka My delame zelnaky opravdu jednoduse a kazdemu moc chutnaji. Jen jsou lepsi hned po upeceni, jeste vlazny. Pak maji tendenci gumovatet, ale u nas se vzdy snedi hned.

Zelnaky:
Pytlik zeli (cerstve v nalevu), 250 hl. mouka, 100 g rozpusteneho masla. Tot vse. Promichat mouku, maslo, zeli (muzes pokrajet, my nedelame) i ten nalev a udelat rukou placky a dat na plech vylozeny pecicim papirem. Priblizne to je tak 10 - 12 placek. Pect v troube do zlatova, neotacet nic. Priblizne asi pul hodky pri vyssi teplote. Vyzkousej a uvidis.

kammka
8. únor 2012

@zmuzle díky, musím vyzkoušet, než budu mít se zelím utrum 😀

kammka
8. únor 2012

tak jsem dala do trouby brambory se špenátem
na plátky nastrouhané brambory (polovinu) do pekáčku, na to podušený listový špenát, já ho udělala na cibulce, na to druhou půlku a po chvíli zalít omáčkou

slaninu na kostičky vyškvařit, na to dvě hrsti sýra, já dala nivu a eidam, potřebovala jsem to sdělat, když to povolí, zalít smetanou, po rozpuštění nalít na brambory

to jsem zvědavá, jaký to bude...

weri1
8. únor 2012

@sarunatko já dávala od roka.....a dávám občas lososa nebo prostě nějakou rybu bez kosti

sarunatko
9. únor 2012

Díky všem za info ohledně ryb pro děti, já teda určitě zkusím dřív jak v roce a asi nějakého toho lososa.

sarunatko
9. únor 2012

Dneska budou k obědu obalované kuřecí kousky v kukuřičných lupínkách a k večeři langoše.

brusinka.pusinka
9. únor 2012

včerejší večeře kluků 😀 Karamelka měla polívečku 🙂
Dneska jdu na obídek k Prababi nevím co ta dobrého ukuchtí a k večeři budou palačinky jablkové 😀

miskadis
9. únor 2012

dneska bude pizza 😉

beruskanula
9. únor 2012

@brusinka.pusinka : mnammm chleba ve vajicku 🙂 😵 🙂

@kammka : urco to bude dobry.... pk dej vedit i co ty zelnaky 🙂

mafianka
9. únor 2012

dneska "peču" dort!! Základem budou piškoty a krémem meruňkovej Hamánek s mlíkem 🙂 Ne že bychom něco slavili, ale objednala jsem těch přesnídávak na feedu nějak moc, pač byly v akci a nevšimla jsem si že maj trvanlivost jen do začátku března ☹ Tak se aspoň dětičk pomějiou 😀

silente
9. únor 2012

@mafianka - taky mám doma "kapku víc" některých přesnídávek. Jak ten dortík budeš dělat?

mafianka
9. únor 2012

@silente Mám kulatou dortovou formu, tak do ní vyskládám piškoty a zaliju je přesnídávkou trochu zředěnou mlíkem. Na to dám čerstvý ovoce a pak vrstvy opakuju. Už jsem ho dělala jednou a piškoty krásně nasajou a vše drží pohromadě 😉

pelenka
9. únor 2012

@cervena_vila Jukni ke mě do fotoblogu, tak jsem návod před pár týdny psala, žádná dřina to není a stále žije🙂. Když je ho moc, tak vrazím na pár dní do lednice nebo věnuju sousedům🙂

zuhur
9. únor 2012

@sarunatko my jsme dávali poprvé kapra na vánoce - každý kousek jsme před tím kontrolovala. Je fakt, že potom odmítal jíst salát a snažil se mi krást rybu z talíře 😅 ale bylo mu už 16 měsíců. Chtěla jsem aby mu byl aspoň ten rok.

zuhur
9. únor 2012

Dneska byl vepřový plátek na prudko s bramborem. Ještě bych chtěla něco upéct a pomalu přemýšlím o večeři - sakra já myslím jen na jídlo 😀 😀 😀 😀

renny7
9. únor 2012

@brusinka.pusinka Tak šnečkové se povedli, mňamozníííí 😀 😀 😀

moudivlacek
9. únor 2012

brokolicovy krem a tortelini

brusinka.pusinka
9. únor 2012

babinka my uvařila fazolový krém s krutónky a znojemskou s těstovinkou no dobrůtka Mňamky 😀

raza
9. únor 2012

tak domáci chlebík sa nepodaril:
tak mi to nevyšlo chlebík vyzerá celkovo bledý, ale po rozkrojení som teda bola riadne nešťastná kôrka je akoby nedopečená.. a vnútro? samá múka, nepremiešané... celé na prd.. a teraz neviem, či ja som niekde urobila chybu, alebo či je pekáreň na prd... normálne ma to nasr..
dala som program: BASIC - základný , tam je miesenie, kysnutie, pečenie normálneho chleba..

brusinka.pusinka
9. únor 2012

tak změna k večeři syn chtěl fazolky tak jsme vytáhly zásobu zavařených trenčianských A ohřály a můžeme baštit 😀

brusinka.pusinka
9. únor 2012

dněšní bašta už jsem nevydržela 😀

martina_81
9. únor 2012

@brusinka.pusinka ahoooj, prosím Tě, zrovna tvořím ty snečky z lístkového těsta a jen se chci zeptat,jak moc mám to těsto vyválet,na jakou tloušťku? 😉

brusinka.pusinka
9. únor 2012

@martina_81 né moc na tenko tak 2-3 mm 😉

petrajavor
9. únor 2012

@renny7 máš je na slano nebo na sladko? myslím ty šneky...

martina_81
9. únor 2012

@brusinka.pusinka já jsem si právě říkala,že to určitě nebude jak na štrůdl. 😀 díky moc. Občas tady projíždím ty Tvoje recepty a nechápu, musím mít náladu,aby mě to bavilo a Ty tady máš každý den jídelníček a ještě fotky. 🙂 Ale na inspiraci dobrý. 😉

brusinka.pusinka
9. únor 2012

@martina_81 Děkuji 😀 mě to baví😀

renny7
9. únor 2012

@petrajavor tady ty jsou na sladko, dělala jsem je podle receptu od @brusinka.pusinka , . listové těsto, povidla, tvaroh 😀

petrajavor
9. únor 2012

@renny7 jo děkuju....ten si musím najít a zkusit taky 🙂

petrajavor
9. únor 2012

@brusinka.pusinka na ty sladké šneky s povidly ten pudinkový prášek je klasický vanilkový pudink co se dělá v mléce?