Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

vodni
20. únor 2012

@kulenka právě,ž e nemám 😅 odkaz mám uložený a pořád se na to chystám 😉

kulenka
20. únor 2012

@vodni Tak to jsem zvědavá, která se odhodlá první 😉 😀

falca1
20. únor 2012

Dneska dojím zapečený brambory a zítra konečně ta svíčková 😀

mikkisek
20. únor 2012

Holky, ty housky od
@falca1 jsou naprosto dokonalý - takový jednoduchý recept a tak výborné! Opravdu díky, určitě jsem nedělala naposled. Dnes vývar, knedlo-zelo-vepřo (také zbytky z víkendu). K večeři asi špecle se sýrem nivou a eidamem.

kammka
20. únor 2012

dnes zbytky z víkendu, jak jinak.. mám doma dítko, ráno mluvila jak rákosníček, příští tejden na mandle, tak jsem si ji radši nechala doma, zejtra jdem na odběry...možná budu muset přehodit kontrolu na pátek, abych ji tam nemusela dávat ve středu, to by bylo takový nelogický ☹ 😒

silvieolejedokuchyneslezakova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
brusinka.pusinka
20. únor 2012

dnešní menu 😀 čočkovka, bramborový gulášek a domácí chleba

kammka
20. únor 2012

@brusinka.pusinka no to je nápad!!!! buřtguláš tomu já říkám a dlouuuho jsme to neměli....

leiladelly
20. únor 2012

Kuřecí řízky obalené v křupinkácha bramborová kaše 🙂

kukynka2
20. únor 2012

My dnes pivovarská bašta,tu je recept,moc jsme si pochutnali 😉
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=94206

brusinka.pusinka
20. únor 2012

@kammka 😀 no u nás si poručili děti syn guláš a dcera polívku😀 budou to večeřet😀

eriska
20. únor 2012

my také dojíždíme zbytky z víkendu, kuřecí řízky s bramborovou kaší, ale co k večeři, já mám chuť na lívance, ale to mi u manži asi neprojde.. 😝

laloona
20. únor 2012

Kuřecí čínu s rýží, pórková polévka s houstičkou

oli26
20. únor 2012

holky prosim prosim nemate nekdo recept na gulas do trouby, pry se da vse do plechu a jen se to da pect, zachranite nam dalsi obed 😀

brusinka.pusinka
20. únor 2012

@oli26 strana 197 🙂

handm
20. únor 2012

Ahoj, my jsme také víkendoví dojížďáci😉😀😀 Vývar a zapečené brambory s krůtou.

oli26
20. únor 2012

@brusinka.pusinka dekujiiii

simonceli
20. únor 2012

ahoj, dnes kuřecí prsa s estragonovo smetanovou omáčkou a rýží a jogurtová buchta s broskvemi a posypkou

brusinka.pusinka
20. únor 2012

Holky kdo by chtěl vyzkoušet trochu jiné rohlíky může 😀
Pohankové rohíky
250 g hladké pohankové mouky, 250 g hladké pšeničné mouky, 250 - 300 ml mléka, 30 g čerstvých kvasnic, 1 lžíce cukru, 1 lžička soli, 15 g másla, bílek na potření a semínka na posypání
Postup
Do teplého mléka dáme cukr, rozdrobíme kvasnice a necháme vzejít kvásek. Do mísy dáme obě mouky, sůl a rozpuštěné máslo. Přilijeme kvásek a vařečkou promícháme. Vypracujeme hladké vláčné těsto (je dost husté, můžeme si pomoct na vále rukama). Necháme pořádně nakynout. Vykynuté těsto rozdělíme na poloviny. Každou polovinu rozválíme na tenkou kruhovou placku a rozkrájíme na osm stejných dílků. Každý "trojúhelník" srolujeme od širší strany do rohlíku a trochu ohneme. Na plechu vyloženém papírem na pečení je potřeme bílkem a posypeme oblíbenými semínky, případně hrubou solí. Necháme ještě chvíli kynout. Pečeme asi 15 - 20 minut při 180°C dozlatova.

Pohankové rohlíky
500 g pohankové mouky, 500 g polohrubé mouky, 25 g másla, 2 PL cukru nebo med, 40 g droždí, trochu mléka, žloutek, sůl a kmín
Jak na to:
Z droždí si připravíme kvásek. Do mísy dáme mouky, kvásek, rozpuštěné, zchlazené máslo, cukr a podle potřeby mléko. Zpracujeme těsto, necháme vykynout. Na pomoučněném vále rozválíme na obdélník, který rozkrájíme na trojúhelníky. Stáčíme do tenkých rohlíků, potřeme žloutkem, sypeme solí a kmínem a zprudka upečeme.

oboje jsou výborné 😝

martinatrnkova
20. únor 2012

Tak dneska přidám náš obídek taky. Houbová polévka a bramborové šulánky s tvarohem a makem.

mikkisek
20. únor 2012

@brusinka.pusinka ty snad čteš myšlenky 😉 Dnes jsem projížděla špajz, mám tam pohankovou mouku a přemýšlím co z ní - palačinky i bábovku jsme měli nedavno - určitě brzo vyzkouším! Děkuju. A ještě se zeptám, ty si dělám domácí kvásek na chleba - máš ho nádhernej!

brusinka.pusinka
20. únor 2012

@mikkisek 😀 opčas dělám kvásek doma jindy si ho koupím u nás v pekárně😀 a pak ho udržuji 😀 není drahý a v pekárně ho mají je užasný.... chleba je pak krásný nadýchaný a jako čerstvý několik dní 😀

eriska
20. únor 2012

@falca1 prosím tě, můžu místo másla do těsta na rohlíky dát olej?nebo to míchnout tak na půl..jsem se do toho chtěla pustit a nemám máslo ani na poloviční dávku 😠

kulenka
20. únor 2012

Zrovna jsem prohlížela kuchařku s pečivem, takže chci konečně zkusit kváskový chleba ... pořád se toho nějak bojím 😅 Tedy kvásku, ani nevím proč 😅

Ale třeba takové skotské dalamánky nebo Party chleba ňamky, to my rádi 🙂

@brusinka.pusinka přidáš sem prosím svůj recept? Na obrázku ten chleba vypadá skvěle 🙂

oli26
20. únor 2012

@brusinka.pusinka prosim te, nechci bejt za blba, ale co je to ten masox?

ia.
20. únor 2012

@oli26 bujon v kostce 😉

oli26
20. únor 2012

@ia. aha diky 🙂 jsem tezkej zacatecnik

kulenka
20. únor 2012

@oli26 http://www.vitana.cz/produkty/bujony/ 🙂

Jinak samozřejmě nejen Masox, třeba Alnatura (v DMku) má taky svoje produkty v bio kvalitě 😉 A určitě další značky.

pelenka
20. únor 2012

@kulenka Hlásím se o dalamánky a chleba, zní to zajímavě🙂

kammka
20. únor 2012

@eriska no já to z toho důvodu dnes vzdala..a na nákup se mi nechtělo..zejtra