Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

eicul82
22. únor 2012

Prosím o vyzkoušený rcept na koblihy 🙂

beruskanula
22. únor 2012

@moudivlacek : mnam, kvasnicova pomazanka, tu jsem uz dlouho nedelala...musim napravit 😵 😀 🙂

pelenka
22. únor 2012

Tak já se dnes k obědu odbla kupovaným coleslawem a ciabattou, jelikož jsem byla vyřizovat rodičák, zato k obědu jsem koupila chlazené pstroužky, tak je jdu naložit, dáme si s brambůrkem. Muž ryby nejí, ale v létě na grilu pstruha mohl, tak jsem zvědavá, jestli troubová úprava taky uspěje🙂.

zuhur
22. únor 2012

@beruskanula tak to bych si taky dala, ale to bych zase musela vařit jen pro sebe 😒

beruskanula
22. únor 2012

@zuhur : manza nastesti muze a ji vsechno 🙂

taky by mne moc nebavilo varit jen pro sebe 😝

a zitra udelam plneny papriky 😎 🙂

zuhur
22. únor 2012

@beruskanula mě to taky nebaví, proto jsem nivovou omáčku neměla už ani nepamatuju 😀 Ale tenhle tip sýru stejně nesmí, takže se ani zlobit nemůžu.

beruskanula
22. únor 2012

@zuhur : 😀 🙂

nikiii
22. únor 2012

@eicul82 My milujeme tyhle:
Tvarohové koblihy
1 lžíce pískového cukru, 1 vanilkový cukr, 250g tvarohu, 4 celá vejce, 6 lžič mléka, 250g hladké mouky, 1 kypřící prášek do pečiva.
Smícháme tvaroh, celá vejce a cukr. Prdopeč zamícháme do mouky a přidáme k tvarohové směsi. Mlékem zaděláme a vypracujeme těsto. Ve vyšší pánvi nebo kastrolku rozehřejeme sádlo. Lžící ukrajujeme kousky těsta, v moučných dlaních tvarujeme menší koblihy (já jen ukrojím a dám rovnou do sádla, jsou to takový trošku patvary, ale na chuti vůbec nic neuberou a je to mnohem rychlejší) . Smažíme z obou stran. Při smažení musí být ponořené. Usmažené koblihy vyndáváme na sítko, chvilku necháme okapat a obalujeme v práškovém cukru.

crca
autor
22. únor 2012

České lasagne a králičí vývar 😀

nikiii
22. únor 2012

Naše mňam k odpolední kávičce, s meruňkama 🙂

brusinka.pusinka
22. únor 2012

dnešní porce mňamkovní
😝 😝 😝 😝 😝

jimmy1
22. únor 2012

francouzská polívka, šulánky s mákem a povidlím 😵

zuhur
22. únor 2012

@nikiii teda já bych si dala 😀

nikiii
22. únor 2012

@zuhur Příště přivezu a dáme si do trombónu 😉 😉 😉

pelenka
22. únor 2012

Tak pstroužci už odpočívají v alobalových postýlkách s bříšky naplněnými citronem a čerstvou rozmarýnou, tak jsem na výsledek zvědavá. Ale řeknu Vám, první minuty práce s rybkama jsem těžce rozdýchávala, dodneška jsem dělala maximálně podkovy z kapra, tak ten ráno vylovenej pstruh se smutným okem byl silný kafe 🙂

nikiii
22. únor 2012

@zuhur Ještě je to teplý, ale nedá se to vydržet to čekání 😀 😀 😀

werry
22. únor 2012

Ahoj holky, o víkendu jsem dělala větrník na plech manželovi k narozeninám, bylo to opravdu luxusní, jen se po něm zaprášilo a to nejsem žádná kuchařka a moc se mi to povedlo 🙂 tady je recept

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=106459

werry
22. únor 2012

@brusinka.pusinka mohla bych poprosit o recept? chtěla jsem dnes dělat něco z mletého a tohle vypadá lákavě 🙂

brusinka.pusinka
22. únor 2012

@werry
500g doma umletého plecka
1 smetana
1kg brambor
1 vejce
10dkg sýru nastrouhaného
špenát drcený ,
1cibule
česnek 4 stroužky
sůl pepř trochu oleje a trocha muškátového květu

uvařila jsme brambory a udělala z ní kaši se smetanou a muškátového květu, soli a 1 vejce a sýru.... Maso jsme klasicky osmahla na cibulce přidala sůl a pepř a 2 stroužky česneku, a špenát jsem jen rozmrazila a lehce prohodila se solí a 2 stroužky česneku.
do misky zapékací jsme nejprve dala maso, na něj navrstvila špenát a pak zalila bramborovou kaší pekla cca 30 minutek, vytáhla a nechal trochu schladnou lépe se to krájí 😀

werry
22. únor 2012

@brusinka.pusinka děkuji, večer zkusím 😉

brusinka.pusinka
22. únor 2012

@werry 🙂 😅

zuhur
22. únor 2012

@nikiii my s Jindrou dojídáme tu kokosovou buchtu, ale tu tvoji bych si dala - no už se těším až ji dovezeš, ale recept sem hodit můžeš taky 😉

prdecek
22. únor 2012

my dneska máme pstruha na másle s domácím chlebem

reruna
22. únor 2012

včera rizoto, majolkové pečivo, dneska kuřecí pečené, těstoviny

nikiii
22. únor 2012

@zuhur
Tvarohový koláč s ovocem
250g měkkého tvarohu, 250g polohrubé mouky, 1/2 prášku do pečiva, 100ml oleje, 200g cukru, 4 vejce, 1 lžička citronové kůry (já dávám místo toho trochu citronové šťávy), 1 vanilkový cukr, ovoce
Formu (dělám do velké koláčové) vytřete tukem, vysypte moukou a naplňtě omytým a vypeckovým ovocem (meruňky, švestky, blumy...).
Žloutky ušlehejte s cukrem, zašlehejte tvaroh, citronovou kůru, vanilkový cukr a pomalu vmíchejte olej.
Potom přimíchejte mouku s práškem do pečiva a nakonec lehce vmíchejte sníh z bílků.
Těsto nalijte do formy na ovoce, vložte do předem vyhřáté trouby a pečte asi 30 minut při 180°C, potom teplotu trochu zvyšte a dopečte do zlatova (hlídat, jde to rychle!). Před podáváním můžete posypat moučkovým cukrem.

kulenka
22. únor 2012

Hledala jsem něco rychlého, když mě honí mlsná a nakonec padla volba na Kefírovou buchtu od @brusinka.pusinka 🙂 Už si lebedí v troubě s ořechama a sušenýma višněma 😎
Škoda, že někdo snědl čokoládu, protože jsem měla chuť i na Brownies od @peroli 😀

cervena_vila
22. únor 2012

Polévka z hovězího žebra

zuhur
22. únor 2012

@nikiii zkoušela jsi to někdy i s kompotovaným ovocem? Já bych si dala ten meruňkový, ale zamražené fakt nemám 😀

maybay
23. únor 2012

@reruna o majolkovem pecivu jsem jeste neslysela, das mi recept?

nikiii
23. únor 2012

@zuhur Jojo, zkoušela jsem zavařený švestky, a v pohodě to bylo 😉