Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

nikiii
26. únor 2012

Naši tvarohoví koblížci 🙂

brambora20
26. únor 2012

@maxinkaa Udělám si jíšku, do kt.nasypu koření-bobek,nové k.,pepř,hřebíček, pak zaliju protlakem nebo raj.štávou, doliju vodou, přidám bujon nebo vývar, sůl, povařím, nakonec udělám kapání nebo nudle.

alenv
26. únor 2012

holky používáte někdo šafrán?

alenv
26. únor 2012

@yesu jak děláš medovo pivní kuř. nudličky? Děkuju

yesu
26. únor 2012

@alenv to je recept odsud🙂najdi si to v seznamu receptů, akorát to jsou původně vepřové nudličky, ale můžeš použít i kuřecí....

kammka
26. únor 2012

ahojky,
já vařila zase v noci, takže kolem poledne ohřívání zbytků úplévek (kuřecí a rajská) a k tomu buřtguláš, moc se poved... malá guláš odmítla, tak měla jako druhý chod chleba s medem na vlastní žádost.. včera upečená hrk hrk buchta je pryč, to se u nás nestává, aby se v sobotu upečený moučník nedožil pondělka a to bez pomoci jakékoli návštěvy..
tatínek byl dopo doučovat jednu holčinku, která byla zrovna u své babi hospodské, dovezl od ní dva jelitové prejty, takže to šlo rovnou upéct, bylo to ještě rudé, syrové.. dáme si se zelím a bramborem, ale nevím kdy, možná to i s pekáčkem zamrazím a bude to na nějaký sytější víkendový oběd...
možná ještě udělám nějaké listové šátečky..

yesu
26. únor 2012

Holky zkušený kuchařky chci udělat rajčatovou polívku,...a nejlépe i se sušenýma rajčatama, máte někdo nějakej jednoduchej recept??

eriska
26. únor 2012

@weri1 to mě moooc mrzí, ☹ 😒 jsem si říkala, že jsem to udělala nějak blbě..ale zkus bojovat, nám se nakonec povedlo bouli jakš takš "rozmasírovat" a na sezení mu to nevadilo, byla až úplně na straně..
@maxinkaa str.63 od brusinky 😉

my dneska pečený králík, špenát, br.knedlík, na zítra zbylo, jen k tomu dokoupíme červené zelíčko..na sváču je perník od tchýně a moje muffinky s jahodovou marmoškou 🙂

weri1
26. únor 2012

@eriska ale ne, dám to známé švadleně ať mi to zpraví, vypáře to a dá tam něco jiného 😉

eriska
26. únor 2012

@weri1 tak to je úplně nejlepší 😉 my ho po roce poslali dál, prcek je strašné číslo, na kočíku nechtěl vůbec být, spíš utíkat všude kolem, tak jsme koupili golfky.ale jinak mooc spokojenost😉

weri1
26. únor 2012

@eriska my taky máme golky a za chvilku je vytáhneme, ale mě štve, že v nich na malého nevidím 🙂 a on je spokojenej v kočárku, zahrabe se do fusaku a sedí 🙂

marhulinka
26. únor 2012

U nás dnes kmínová polévka s mrkví,hráškem a kapáním a taťka houbový guláš s knedlíkem a my zapečené těstoviny s kuř.masem,pórkem a rajčaty. K odpolední kávičce na návštěvu šťouchaná buchta

eriska
26. únor 2012

@weri1 tak to my potřebujeme vidět dopředu,taky mě štvalo, že na něj nevidím, ale on na maminku koukat nechtěl🙂

karmenta
26. únor 2012

@aaadus prosím o recept na ty úžasné housky. Díky

allye1
26. únor 2012

@peroli děkuju 😉

eriska
27. únor 2012

Krásné pondělní ránko, kuchařinky, u nás dojíme zbytky, takže králík, br.knedlík a červené zelí, k tomu vývar s drobením..

nikiii
27. únor 2012

Dojídáme zbytky - já ražniči, holky hustou bramborovo-zeleninovou polívku.

nikiii
27. únor 2012

Holky, prosím vás, na které straně je ten úžasnej perníček? 😎 😎 😎 😎 😎 😎

aaadus
27. únor 2012

@karmenta str. 293 😉

sonia79
27. únor 2012

Dobré ráno hoky, koukám vy si teda většinou úžasně vyvařujete!! My jsme teď s malou na měsíc zas bez taťky, tak je to vaření takové snažší, nebo spíš dětštější, tj. hodně polévek, těstoviny, rýže, zeleninka atd. Samozřejmě i masíčko, vegetariáni fakt nejsme 😉
moje malá narozdíl ode mě děsně ráda baští knedlíky s omáčkami. já se ty omáčky nějak dělat naučila, nebo případně posbírám nějaké recepty na netu, ale .... ty knedlíky 😔 doteď jsem dělala vždy z prášku a zkoušela všechny možné výrobce, naposledy nějaké tuším že byly z Lidlu, alá děsně snadná příprava a já po zamíchání ingrediencí dopadla jak v pohádce Krtek a žvýkačka, tj. těsto beznadějně nalepené na obou rukách, horko těžko jsem to nějak seškrábala a udělala aspoň jednu šišku, původně jsem se domnívala, že to zaschne a budu si to z těch rukou muset nechat odsekat 😀 ale k věci, stejně nemám moc ráda ty polotovary a určitě se najde nějaká z vás, která by byla tak hodná a podělila se se mnou o recept na domácí knedlíky, prosím pokud možno něco ne moc náročného, nejsem teda žádný nemehlo a vaření mi normálně problém nedělá, ale všechno co má co společného s těstem, tam se nějak nechytám 😝
Předem moc díky a hezký den!!

reruna
27. únor 2012

Buchtičky s krémem podle tohoto receptu http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3683

reruna
27. únor 2012

@sonia79 Ahoj, já dělám tyhle kynuté knedlíky, jestli nemáš pekárnu, tak to nevadí, stejný recpet dělala i moje mamka klasicky - kvásek, uhníst těsto, nechat kynout a nad parou nebo ve vodě uvařit, já jsem si na to nikdy netroufala, ale od té doby, co máme pekárnu dělám knedlíky ráda. http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3468

falca1
27. únor 2012

dneska dojídám zbytky a na odpoledne možná udělám perník 😀

sonia79
27. únor 2012

@reruna díky moc, to vypadá schůdně i ro mě, mimo té poznámky o lepení ☹ . Ale pokud se nemýlím, je to tak, že když těsto lepí, tak se má přidat trochu mouky, obecně vzato, nebo??? 🙂

reruna
27. únor 2012

@sonia79 já vždycky kontroluju těsto při míchání a když moc lepí, tak přidávám mouku po troškách a vyzkoušej dát třeba půl na půl mouku polohrubou a mouku hrubou, připadá mi pak ten knedlík nadýchanější

sonia79
27. únor 2012

@reruna díky moc za tip!!

nikiii
27. únor 2012

Tak u nás změna plánu, místo bramborové polívky bude sýrová omáčka s hráškem a halušky.

veru23
27. únor 2012

holky, poradíte mi? mám doma maso z včerejšího kuřete a chtěla bych to udělat nějak s kuskusem. máte některá nějaký dobrý tip na recept? díííky!!!!

brusinka.pusinka
27. únor 2012

@veru23 jednoduše kuskus udělej jak děláš Maso ober nakrájej a trochu osmahni na cibulce a česneku a přidej zeleninku zalej 1 lžíci sojovky a pak smíchej s kuskusem. Sůl pepř a bylinky dle vašeho uváženéí a co dom a máte😀

veru23
27. únor 2012

@brusinka.pusinka díky 😉