Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

boobinka
30. dub 2011

grilované špízy + brambory

tyrisa
30. dub 2011

Šátečky jsou luxusní,děkuji brusinko....

babulinkab
1. kvě 2011

rajská polévka
tortilly plněné směsí kuřecího masa, zeleniny s dresinkem, posypané sýrem a pažitkou

brusinka.pusinka
1. kvě 2011

@marti73 peču takhle +-Šátečky pečeme při 170 °C dorůžova, ke konci můžeme zvýšit na 200 °C. a jo jsou bezvaječné 😉 😉

brusinka.pusinka
1. kvě 2011

@fire85
@vojtisek2007
@tyrisa 🙂 ať se povedou a chutnaj jak u nás 😉 😀
@pet.s no klidně můžeš přidat záleží už na chuti kuchařinky , nám stačí ta hořčice a když je dionská je to uplně k sežrání 😉 😀

kami1984
1. kvě 2011

Pro sebe špenátová polévka s krutonky a na hlavní jídlo budou šťouchané brambory s jarní cibulkou a špízy z vepřového a kuřecího masa. Na odpoledne Brusinčiny šátečky a citrónový puding...

včera jsem si pozkopírovala recepty ze všech stran a je toho na 120stran!!!

marti73
1. kvě 2011

@brusinka.pusinka Moc děkuji.. vyzkouším. 😉 Martina

brusinka.pusinka
1. kvě 2011

@marti73 😉
My dneska jdeme k prababičce a babi na obídek dělají bůčkovou roládku s kopřivovým špenátem a bramborovým knedlíkem a zeleninový vývar s kapaním 😀 😀 😀 😀 si nechám líbit mňamky mňam 😝

vojtisek2007
1. kvě 2011

@pet.s babi vaří ve školce v kuchyni, tak zjistím, jestli ho taky dělají 🙂 😀

vojtisek2007
1. kvě 2011

@brusinka.pusinka šátečky byli včera večer - no úspěch největší, já měla jen jeden 😠 😠 😠 a je to fakt jednoduchý a rychlý, jo ale takový úhledný jako máš ty na fotce jsem je teda neměla...nejsem holt manuálně zručná 🙂

fire85
1. kvě 2011

dneska špenát,brambory a volské oko.

brusinka.pusinka
1. kvě 2011

@vojtisek2007 😀 😀 😀 😀 jojo neboj to časem vychytáš 😉

vojtisek2007
1. kvě 2011

@brusinka.pusinka já jsem viděla i kdysi někde takové "udělátko" - plastový kolečko nahoře se zoubkama, položilo se tam to kolečko z těsta, dala se náplň a secvaklo se to...asi to pořídím 🙂

marti73
1. kvě 2011

@brusinka.pusinka Tak to si dáte.. 😝 Já dnes vařím svíčkovou 😉

vojtisek2007
1. kvě 2011

a jinak dnes máme zbytky ze včera....rarášci budou řádně rozleželý 😀 a udělám šunkový šneky - včera bylo sladký, dneska bude slaný

brusinka.pusinka
1. kvě 2011

@vojtisek2007 no vím co myslíš mám doma a nepoužívám jednodužší je vidlička a hrneček 😉 😀 😀 😀 😀 , ale když dělám pirohy z nudlového těsta tak ho používám ono to líp zatěsní 😉

samik2008
1. kvě 2011

zapečené mleté maso s bramborem a zeleninový salát....a chtěla sem udělat podle brusinky mrkvové šátečky,ale dostaly jsme včera dort tak sladké máme 😉

zuhur
1. kvě 2011

@aemmi přiznám se, že to neznám. Já jahodové dělám tvarohové, meruňkové kynuté a švestkové v bramborovém těstě 🙂

gabka32
1. kvě 2011

smažák, brambory, okurkový salát... a jabková buchta ke kafíčku 🙂

eriska
1. kvě 2011

teda, holky, to jsou receptíky..tak ty mrkvové šátečky určo vyzkouším🙂 mamka dělá podobné z tvarohového těsta, s meruňkovou marmeládou a to je mňamka😉

u nás dneska zeleninový oříšek, bramborový knedlík a špenát a odpo ke sváče sušenkové řezy s pudinkovou náplní a šlehačkou😉

hezkou neděli😉

beruskanula
1. kvě 2011

@brusinka.pusinka : dnes kure pod perinou..... voni uzasne, uz se tesim, az se do toho pustime 😉

mrkvove satecky taky nekdy zkusim 😀 🙂

kami1984
1. kvě 2011

ne 120, ale 12stran🙂)

tyrisa
1. kvě 2011

@brusinka.pusinka Už se povedly a nezbylo nic.........

brusinka.pusinka
2. kvě 2011

Dneska máme boršč s domácím chlebem a lívance s jahodovým dipem 😉

esterka610
2. kvě 2011

Zapečený pangas na cibuli se sýrem, štouchané brambory, zeleninový salát. 😉

zuzi82
2. kvě 2011

O víkendu jsme grilovali a zbyly naložené kuřecí špalíky, takže je dneska upeču v troubě a udělám bramborovou kaši a rajčátko. Na odpoledne máme ještě nepečený dort ze zakysané smetany, co zbyl z oslavy prvních narozenin. 😵

janinininka
2. kvě 2011

ahoj holky omlouvám se že jsem k vám takhle vpadla ale vaše debata mě zaujala 😀

esterko- prozradíš mi recept na pangase? děkuju 🙂

kami1984
2. kvě 2011

Holky, dělaly jste doma některá mousaku??

my máme dneska masko, co zbylo na spizy s hraskem a mrkvi a ryzi. K tomu hlavkovy salat. zitra bude neco bezmaseho, tak si lamu hlavu, co udelam🙂

brusinka.pusinka
2. kvě 2011

@kami1984
2 ks vejce
50 g hladká mouka
1 ks cibule
3 lžíce strouhanka
mletý černý pepř
2 ks lilek
200 g jogurt
sůl
4 lžíce olivový olej
600 ml mléko
50 g máslo
750 g mleté maso
2 lžíce rajčatový protlak
1 svazek petrželka
2 stroužky česnek
800 g sterilovaná rajčata
4 lžíce parmazán
450 g brambory

lilky očistíme, podélně nakrájíme na plátky a osolíme. Dáme na 30 minut odležet. Nasekanou cibuli a česnek zpěníme na 2 lžících oleje. Přidáme maso a opečeme je. Přimícháme petrželku, rajčata a protlak. Osolíme a opepříme. Dusíme 15 minut.
Oloupané brambory nakrájíme na plátky. Krátce je předvaříme v osolené vodě a vyjmeme. Lilky osušíme a opečeme na 2 lžících oleje.
Troubu předehřejeme na 180 °C. Z mouky a másla upražíme jíšku. Přilijeme mléko a prova­říme. Dáme vychladnout. Do omáčky vmícháme jogurt, vejce a sýr. Osolíme a opepříme. Vymaštěnou formu vysypeme strouhankou a napl­níme ji masem. Přikryjeme plátky brambor a lilků. Zalijeme omáčkou. Řeckou musaku pečeme asi 50 minut.

Hotovou řeckou musaku ihned podáváme.

rena1410
2. kvě 2011

@eriska ahoj, co je zeleninovy orisek? dekuji