Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

peroli
19. bře 2012

večeře... 🙂

nikiii
19. bře 2012

@peroli Co to je, co to je? To v těch skleničkách, to vypadá naprosto úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúžasně!!!!!!!!!!!!!!

aaadus
19. bře 2012

@peroli jak se dělá polévka risi bisi?

peroli
19. bře 2012

@nikiii obyčejný tiramisu (z lučiny, šlehačky, vyšlehaného žloutku s cukrem ve vodní lázni a piškotů namáčených do kafe).. 😉
90% "práce" ale udělal ten kelímek 😀 😀 😀

@aaadus asi nejjednodušší polévka na světě a super i pro děti 🙂
celý kmín zalít vodou (množství podle počtu talířů - 1/2 sáčku až 1 celej), chvíli povařit, přecedit a do vzniklého kmínového vývaru vložit hrášek (mraženej, ne z plechovky), chvilinku povařit a přihodit den předem uvařenou rýži (nebo takovou co zbyla den před tím z oběda).. a dosolit podle chuti 😉
Množství rýže a hrášku podle svýho gusta.. 😵
A dají se tam klidně zavařit i krupicový nebo drožďový nočky.. 😉

kammka
19. bře 2012

@nikiii
@brusinka.pusinka já buchty taky v pekárně....
navážím si suchý suroviny, smíchám dohromady, pak do kastrolku tuk, rozpustím, stahnu, naleju na to mlíko, čímž to schladim, rozmíchám v tom vejce, naleju do pekárny, na to nasypu suchý včetně sušeného droždí...

s tím sádlem se taky nemažu: pořádnou dávku sádla mrsknu do pekáče a vždy nakloním a v růžku omáchám celou buchtu....

kammka
19. bře 2012

my dnes špenát,brambory a volský oko, na zítřek masový kuličky s rajskou a rýží nebo těstovinama..

falca1
19. bře 2012

@petrusam
TĚSTOVINY CARBONARA
olivový olej
3 stroužky česneku
½ cibule
100g anglické slaniny vcelku
půl sklenice bílého vína
1 kelímek smetany
1 vejce
100g strouhaného sýra
čerstvou petrželku
1bal. těstovin
pepř a sůl
V pánvi na oleji osmažíme cibuli a slaninu. Přidáme rozetřený česnek.
Přidáme víno a necháme dusit na mírném ohni.
Mezitím v misce rozšleháme vejce se smetanou, přidáme pepř a vmícháme sýr.
Těstoviny nalije do směsi, dáme na talíře a posypete petrželí. Servírujeme hned a nezapomeňte dát na stůl slánku. Omáčku na těstoviny není třeba solit, protože slanina je dost slaná.

petrusam
20. bře 2012

@falca1 díky moc, miluju je, ale ještě jsem je doma nikdy nedělala ..

falca1
20. bře 2012

@petrusam já je mám taky hrozně ráda, tak jsem hledala nějaký recept - tento mi přijde dost jednoduchej a rychlej 😀

nikiii
20. bře 2012

My dneska zelený kuře (kuřecí maso s takovou smetanovou kari omáčkou) a špagety. A už se mi zadělává těsto na kynutou bábovku plněnou povidly - premiéra, tak snad se povede, čekáme návštěvu.

brusinka.pusinka
20. bře 2012

@nikiii já dávám napřed tekuté věci a pak sypké nakonec droždí 😀 to je můj postup skladání věci na přípravu těsta do pekárny 🙂

aaadus
20. bře 2012

Uzená polévka s kroupama, uzené maso s br. kaší, bábovka ze zakysané smetany

brusinka.pusinka
20. bře 2012

dnešní mňam kapustová polévka s ovesnými vločkami a rozšlehaným vejcem, a brambory s petrželkou a opečený salám se sýrem a opečený celer a okurkov salátek

monivo
20. bře 2012

@petrusam
@falca1 omlouvám se, že vám do toho skočím, ale do pravých Carbonara smetana a cibule nepatří. Já je dělám podle receptu z Apetitu. Každopádně směs vajec a parmezánu se vlije na horké špagety, vše se smíchá, ale už se nedává na oheň, pak by z toho byla míchaná vejce. V receptu je i Pecorino, ten já nedávám, ovčí sýr nemám ráda. Dávám pouze parmezán.
http://www.apetitonline.cz/recepty/930-spaghett...

ined77
20. bře 2012

my dnes zeleninová polévka s rýží a fazole po provensálsku, chléb 🙂 .

alenv
20. bře 2012

@peroli prosím tě ted jsem si tyto kelímky nakoupila na oslavu.. čím jsi plnila takto to vypadá moc pěkně

melca
20. bře 2012

My dnes rizoto s listovým špenátem,kuřecím masem a smetanou , posypané Parpazánem 😉

peroli
20. bře 2012

@alenv to je jen klasika domácí tiramisu... piškoty namáčený v kávě, šlehačkovo-lučinová "hmota" 😀 😀 posypaný kakaem (na pečení) a to všechno ještě jednou zopakovaný 😉

miskadis
20. bře 2012

šunkafleky s okurkou

handm
20. bře 2012

Ahoj, my dneska měli vývar a králíka na česneku se špenátem a br. knedlíkem 🙂

ia.
20. bře 2012

holky pls máte recept na nepečený dort ale ne jablkový....

ia.
20. bře 2012

@peroli ty kelímky vypadají skvěle, můžu se zeptat, kde jsi je koupila?

aaadus
20. bře 2012

@peroli jsem si myslela, že to je taková ta rýžová polévka s hráškem - mamka nám ji vařívala. Jen jsem nevěděla jak na ni 🙂

Tak bábovka ze zakysané smetany nemá chybu. I prcek si dal a to bábovky apod. nejí

babulinkab
20. bře 2012

polívka z červené čočky
zapečený brambory

1luciferka1
20. bře 2012

@babulinkab prosím o recept na polívku z červené čočky, díky 😉

1luciferka1
20. bře 2012

jasmínová rýže a pečené kuře, zeleninový salát s česnekovým dresinkem

zako
20. bře 2012

těstoviny se sýrovou omáčkou a kuřecím masem🙂

babulinkab
20. bře 2012

@1luciferka1 těch receptů je zde myslím víc, já dělám ve zkratce takhle:

Polívka z červené čočky

oprahnu si cibulku, potom přidám mrkev a oprahnu taky, poté zaliji vodou, přidám červenou čočku a brambory na kostičky. Ke konci přidám zeleninový bujon alnatura, kapku octu a majoránku.

zako
20. bře 2012

@peroli prosím prosím,kde jsi koupila ty kelímky na tiramisu??já je viděla v jedné cukrárně a marně po nich pátrám..a teď je vidím u tebe🙂dííky

zuhur
20. bře 2012

Dneska bylo kuře na paprice s těstovinami a mě pro změnu kyne v pekárně těsto na houstičky a ještě musím zvládnout i chleba.