Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

eicul82
28. bře 2012

@falca1 Prosím o recept na graham.rohliky 🙂 diky!

marhulinka
28. bře 2012

@falca1 chci receptíky 😀děkujiii

falca1
28. bře 2012

@eicul82
@marhulinka
Graham rohlíky
1 kostka kvasnic nebo balíček sušených
1 čajová lžička cukru
3 dcl mléka
10 dkg mouky polohrubé +40dkg mouky celozrnné žitné
1,5 čajová lžička soli
4 dkg másla
Nechat vzejít kvasnice s cukrem, potom všechno smíchat, zpracovat v těsto a asi půl hodiny nechat kynout. Pak těsto dobře zpracovat.
Do těsta se může přidat po lžíci lněného, sezamového a slunečnicového semínka. Nechat na plechu 20 minut kynout, před pečením potřít bílkem a posypat semínky.
Péct asi 20minut na 200°C

povidlový perník podle brusinky

marhulinka
28. bře 2012

@falca1 děkuji mooc určitě vyzkouším o víkendu

babulinkab
29. bře 2012

polívka z červené čočky
bramborový guláš

zuzi82
29. bře 2012

Tak my dnes krůtí stehenní nudličky ala Stroganof s rýží, květáková polévka a na večeři tuňáková pomazánka. Taky upeču Cheese Cake, když už jsem tu včera dala recept a navnadila se. 😀

sarunatko
29. bře 2012

Dneska bude burgundské hovězí s bramborovou kaší a jako polévka ředkvičkový krém.

brusinka.pusinka
29. bře 2012

dneska máme včerejší kulajdu a udělám zeleninový salátek se šmakounem😀 😀

kammka
29. bře 2012

ahojky, za chvíli zadělám na dukátové buchtičky a pak si půjdu na chvíli lehnout, nebo nevim... k snídani jsem si dala zouvvák se sádlem a kafe, no nebudu se divit ničemu, co ukáže zejtra u MUDr. váha 🙂))))

kammka
29. bře 2012

@brusinka.pusinka ono vám něco zbylo z předešlýho dne??? 😎

brusinka.pusinka
29. bře 2012

@kammka jojo zbyla tak pro 3 lidi kulajda😀 byla ve velkém 6 litrovém hrnci vařená😀 😀 my si dáme s malou salátek ke kulajdě a večer udělám teplou večeři pro kluky, udělám jim salamandry.-D 😀

megy
29. bře 2012

tak já dnes sója a bramborová kaše, jablíčkový kompot, příteli udělám řízek🙂

reruna
29. bře 2012

@falca1 myslíš, že by se dala místo žitné použít špaldová mouka?, žitnou zrovna nemám doma...
dnes pečená kuřecí na paprice, těstoviny...

reruna
29. bře 2012

@maybay dělám sekanou už jen v pekárně - zamíchat na program rychlý, vypneš, vytáhneš háky, uhadíš a pečeš hodinu i více

kammka
29. bře 2012

@reruna špalda je druh pšenice, neo spíš původní pšenice.. s žitem to nemá společnou ani chuť, ani barvu..ani vůni.. ale kvalitou je to rozhodně lepší, než klasické žito..

reruna
29. bře 2012

@yesu z plecka dělám guláš - osmahnout maso na cibulce, přidat mletou papriku, sůl, kmín - pak přilít vodu a dusit do měkka, zahustit jíškou (já dělám tu jednodušší - mouku rozkvedlám v trošce vody a přidám do hrnce, rozmíchám)

maybay
29. bře 2012

@reruna vcera jsem udelala, Povedla se. Akorat jsem ji umichala rucne a dala jen pect. Dala jsem program peceni. Jaky mas osvedceny recept ty?

reruna
29. bře 2012

@kammka jo jo, já vám, že to není žitná, ale do toho receptu by to snad šlo ne? já mám špaldovou raději, než žitnou...

kammka
29. bře 2012

@reruna jo jestli mluvíš o těch rohlících, tak to asi určitě, ani mně nenapadlo, že do rohlíků přijde žitná... 🙂

reruna
29. bře 2012

@maybay dělám tuhle http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3669 třetinovou dávku jen z 500 g masa - to máme na 2 dny 😅 a míchat v ruce je to zbytečné 😉

reruna
29. bře 2012

@kammka jo zaujaly mě ty grahamové rohlíky od falca - asi to zkusím s tou špaldou

anieanne
29. bře 2012

K večeři udělám žemlovku, ale co si dáme s malým k obědu netuším..

maybay
29. bře 2012

@reruna tu jsem presne delala a taky asi z 600 g masa 🙂

kulenka
29. bře 2012

Nemáte někdo tip na recept z jedlých kaštanů? 🙂

brusinka.pusinka
29. bře 2012

@kulenka nádivku do masíčka😀 mňam
Krupicové Vališovo kávové flameri s kaštany
Mléko 400 ml
Vanilka
½ lusku
Krupice 80 g
Cukr 40 g
Želatina
2 plátky
Žloutek 2 ks
Bílek 2 ks
Káva
NESCAFÉ® Dolce Gusto® Espresso Intenso 35 ml
Glazované kaštany Med 50 g
Kaštany
oloupané 120 g
Bílé Aceto balsamico
na zastříknutí
Citrónová šťáva
Cukr 50 g
Citronová kůra
z půl citronu
Voda
na podlití karamelu
Flameri:
Do studeného mléka vmícháme krupici, vanilkový lusk a necháme asi 30 minut bobtnat. Namočíme želatinu do studené vody a ušleháme pevný sníh z bílků. Pak velmi pozvolna za stálého míchání přivedeme do varu a uvaříme hustou kaši. Přidáme žloutky, plátkovou želatinu a rozmícháme. Nakonec vmícháme sníh a polovinu hmoty ihned přendáme do folií vyložené formičky. Do zbytku vmícháme silné Espresso Intenso, nalijeme do formičky a necháme cca 2 hodiny chladit.

Glazované kaštany:
Na pánvičce rozpustíme cukr do světlého karamelu, přidáme spařenou jemně nastrouhanou citronovou kůru, kaštany, med a společně velmi opatrně prohříváme. Nakonec zastříkneme Aceto balsamicem a citronovou šťávou.

Vepřové nudličky s kaštany a rozmarýnem
Vepřové maso - libové 500 g
Kaštany
150-200 g jiz uvarenych a oloupanych jedlych kastanu 150 g
Slanina
hruby platek 100 g
Šalotka 3 ks
Rozmarýn
2-3 snitky cerstveho rozmarynu 2 snítka
Panenský olivový olej
Maso nakrájíme na plátky a poté na tenké nudličky. Slaninu nakrájíme taktéž na nudličky, šalotku na kolečka a kaštany nakrájíme na kousky. Vše smícháme v misce, osolíme, přidáme omyté jehličky rozmarýnu, zalijeme cca 3 lžícemi oleje, promícháme a dáme odležet do lednice na 2-3 hodiny.

Nepřilnavou pánev rozpálíme a směs prudce opečeme dozlatova. Olej nepřidáváme, je již ve směsi. Při opékání musí být maso v jedné vrstvě, pokud máme menší pánev, opékáme na dvakrát. Ihned podáváme. Hotové maso můžeme ještě pokapat olejem. Můžeme podávat s bramborovou kaší nebo jen s čerstvým salátem a pečivem.

Kaštanová nádivka
1/2 kg jedlých kaštanů
1 drůbeží játra, kdo nemá rád játra, může použít jakékoliv drůbeží maso
2 lžíce másla
2 lžíce nasekaných mandlí
petržel
muškátový oříšek
sůl a pepř
pečivo nebo strouhanka
vejce

Kaštany uvařte doměkka, oloupejte je a očištěné plody rozemelte. Pokud bude výsledná pasta příliš hustá, zřeďte ji vodou, pro lepší chuť můžete použít bujón. Směs okořeňte a přidejte nasekané mandle a nakrájená játra či drůbeží maso a nakonec zalijte rozpuštěným máslem. Kdo chce, může přidat i jedno rozšlehané vejce. Pokud se vám nádivka bude zdát řídká, zahustěte ji pečivem nebo strouhankou.
Nádivka je vhodná pro jakékoliv drůbeží maso, Dominique jí plnila křepelky, ale hodí se i ke kuřeti nebo třeba krůtě.

Kaštanová nádivka do pečiva
1 kg jedlé kaštany
200 g med
100 ml ananasová šťáva
1 ks vanilka
podle potřeby
 sójové mléko
Kaštany oloupeme a uvaříme v sójovém mléce doměkka.
Vanilkový lusk rozpůlíme a nožem vytlačíme dužinu. Kaštany smícháme s medem, dření z vanilky a trochou ananasové šťávy. Po důkladném promíchání vše prolisujeme a vzniklé kaštanové pyré používáme jako nádivku.

kulenka
29. bře 2012

@brusinka.pusinka Hmmm, to vepřové vypadá dobře 😕 Našla jsem totiž balíček vařených kaštanů ze Spencera co jsem si koupila na vánoce a zapomněla na ně, tak to musím nějak zpracovat 😀

heaven_angel
29. bře 2012

na oběd jen rajčata s mozzarellou, olivami a bazalkou a večer dělám zapečené brambory s uzeným masem, hráškem a uzeným sýrem..

yesu
29. bře 2012

Dneska byly kuřecí prsa zapečený s bramborama, žampionama a šlehačkou, mňam!! A mám děsnou chuť na rýžovej nákyp, ale přítel to nejí, tak bych musela udělat nějakou mini porci!!Jak ho děláte??

kammka
29. bře 2012

k obědu jsem si dala míchaný vajíčka... jak jsem je jedla, došlo mi, že jsem měla k čočce včera dvě volský oka, do buchty padly čtyři, chlapovi jsem k véči dělala na cibulce tři...to je za dva dny 13 vajec.. jo vlastně ještě jedno teď šlo do kynutýho těsta na dukátový buchtičky k večeři....takže 14 kusů...

pelenka
29. bře 2012

Oběd brokolice v páře přelitá majdou z žervé a jogurtu, večer bude salámovo-ředkvičková pomazánka s majolkovýma houstičkama, snad se povedou. A jen co pekárna vydá těsto na housky, půjdou tam suroviny na perníčky dle brusinky pro koledníky.