Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

ludva
13. dub 2012

@oli26 ahoj, propereš čočku a uvaříš do měkka, je to za chvilku, přidáš jíšku jestli máte rádi popř. klobásku nebo kousek slaninky, povaříš, sůl, pepř, česnek, majoránka a je hotovo. Rychlá, zdravá, svačinová polívka 😉

kammka
13. dub 2012

@brusinka.pusinka to jsou vepřová, nebo kuřecí??? kuřecí mají u nás jen mražená... ale vepřová běžně a stojí pakatel, nastavuju s nima gulášky 🙂

kammka
13. dub 2012

@oli26 nebo pokud chceš vege variantu, tak přidej tak půl pytlíku mražené zeleniny na hrneček čočky, pak to projeď tyčákem, dochutit můžeš česnekem, oreganem... čímkoli...

handm
13. dub 2012

@petrufa86 Jojo, díky, to jsem viděla, akorát já nemám celou rybu, ale jen filátka a to by se dělalo bez kůže blbě ☹ Tak jdu pátrat po netu, doma v kuchařkách jsem nenašla nic extra 😝

alenv
13. dub 2012

holky prosím o radu.. mám nakoupeny takový plastový kelímky na deserty a chtěla bych vyzkoušet nějaký mini desertík do toho.. mám doma šlehačku, mascarpone, kys. smetanu, lesní ovoce, čokolády.. nezdáte nějaký lahodný krém kterým bych to mohla z thoto naplnit?

zuhur
13. dub 2012

Tak u nás dneska k obědu tilapie s novými bramborami a fazolkami v páře. A k večeři hráškové polévka a sádlové houstičky. Jo a ještě jsem napekla celozrnné sušenky.

janinka23
13. dub 2012

@ciocca - prosím prosím recepis ma brokolicové karbanátky

aaadus
13. dub 2012

@alenv na str. 378 je recept na mascarpone krém 😉

alenv
13. dub 2012

@aaadus jj díky moc.. tenhle já používám do dortů 🙂

ciocca
14. dub 2012

@janinka23

Brokolicové karbanátky se sýrem

1 ks brokolice, sýr - já dávala uzený madeland, strouhanka, vajíčko, sůl, pepř, olej na smažení
Najemno nakrájíme vařenou brokolici, přidáme nadrobno nakrájený sýr, vajíčko, sůl, pepř, zahustíme trochou strouhanky. Tvarujeme karbanátky, které před vložením do pánve s rozpáleným olejem obalujeme ve strouhance.

llllucka
14. dub 2012

dneska budou květákové placičky a asi upečeme perník.Malej to chce.

marecek4
14. dub 2012

zeleninová polívečka,cuketové placičky a nějakou buchetku,zatím to vypadá na štrůdl,ale změna jídelníčku je vyhrazena 🙂

prdecek
14. dub 2012

vepřové maso na cibuli s bramborama

mamkamarketa
14. dub 2012

ahoj,prosim,kde je recept na ty majollkovy housky?
u nas dnes peceny kureci stehna na zeli a br. knedlik

samik2008
14. dub 2012

dušená zeleninka s bramborovou kaší

aaadus
14. dub 2012

Hovězí vývar s játrovými knedlíčky, švédské masové koule s bramborem, perník, na večeři uzený hovězí jazyk s chlebem

jimmy1
14. dub 2012

čočková polívka, rýžový nákyp se švestkama

janinka23
14. dub 2012

@ciocca děkuji

allye1
14. dub 2012

vepřové se zelím na sladko-pálivo + chlébík

zuhur
14. dub 2012

@mamkamarketa na straně 343 😉

mamkamarketa
14. dub 2012

@zuhur diky moc! porad ctu jak jsou skvele,tak zkusim taky 😵

yesu
14. dub 2012

vepřová panenka se slaninou a žampiony, hranolky...

zuhur
14. dub 2012

@mamkamarketa není zač. Já to střídám - dělám ty podle tety (ty jsou tu taky), majolkové podle brusinky a včera jsem zkoušela ještě sádlové podle kuchařky co jsem dostala k vánocům. Jen je už asi přestanu dělat z žitné mouky, protože nejsou nikdy tak krásně nadýchané 😖

kammka
14. dub 2012

my dnes smetanová brkaše a plněná sekačka.. polívku jsme vynechaly, táta není doma, i bez ní jsem nacpaná a malá aspoŃ SNĚDLA TU KAŠI a pár soust sekané...
chtěla jsem včera péct buchty. ale tatínek si je vyžádal až do práce na pondělí... 🙂
malá je v pelechu, musí, jinak ji maminka nenechá koukat večer na Chipmunky....
jdu si sednout k telce, pak začnu pomalinku mejt okna.

kixi
14. dub 2012

kureci steaky, domaci bramoracky, tzatziky a recky salat 🙂

zuhur
14. dub 2012

U nás dneska uzená polévka s kroupami a uzené maso s brkaší. Malej ji měl se šunkou.

radka_h
14. dub 2012

Dnes bramboračka s pečivem. Včera hovězí guláš s knedlíkem. Ale co zítra? to je ještě ve hvězdách. Snad bude hezky a my pojedeme na výlet a najíme se někde cestou 😎

lucifereeek
14. dub 2012

zeleninová polívka, rajská s mletým masem a knedlíkem

kixi
14. dub 2012

a uz to mam i hotove 🙂

mochenkaa
14. dub 2012

Vepřová krkovička s cibulí:
Do zapékací misky jsem dala na kolečka nakrájenou cibuli, 1 stroužek česneku nadrobno, na to krkovici, tu jsem posolila a zasypala gril. kořením, na to zas cibuli, tak jsem postupovala až nahoru (mám malou misku). Zakončila cibulí a česnekem. Zalila dost sojovkou a worchestrem, přidala asi 1 velkou lžíci medu, nasypala tymián a rozmarýn, zalila vodou a dala asi na hodinku péct. K tomu bramborová kaše.