Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

handm
24. dub 2012

@anieanne Tak si mi včera s těma omajdama dala tip, udělala jsem rajskou takovou řidší jen jako omáčku na těstoviny, protože po těch toužil už docela dlouho a vylíznul dva talíře😉😀

nikiii
24. dub 2012

Tak nakonec jsme měli brambory a přírodní kuřecí plátek s trochou zeleniny, v pekárně se míchá cibulovej chlebík a ještě se chystám péct tvarohovej štrůdlík s nějakým ovocem.

janinka23
24. dub 2012

Holky prosím receptík tady někde byl na bábovku ze zakysané smetany, mám ji doma nějak moc ,tak musím zdělat 🙂

nikiii
24. dub 2012

@janinka23 Já dělám tuto:
Bábovka
2 hrnky hladké mouky
1/2 prášku do pečiva
1 hrnek cukru (dávám tak půl)
3 vejce
1 smetana ke šlehání nebo zakysaná smetana nebo bílý jogurt
těsto je dost tuhé (se zakysankou), tak přidávám trošku mlíka
+ podle chuti čokoláda, hroziny, ořechy....

brusinka.pusinka
24. dub 2012

@janinka23 strana 189 😀

handm
24. dub 2012

@janinka23 Já dělala minulý týden ze zakysanky toto -
1 zakysanka,
1 vejce,
180g moučkového cukru
180g hl.mouky
1/2 lžičky jedlé sody
1 lžíce kakaa
zamíchat v míse, vylít na vymazaný a vysypaný pekáček (šlo by i do bábovkové formy) - pekla jsem ve vyřáté troubě asi na 180 tak půl hodky a po vychladnutí dát polevu a tu posypat např kokosovou moučkou, sekanými ořechy, mandlemi (co máte rádi)
poleva-
50g másla
100g moučkouvého cukru
2 lžíce kakaa
2 lžíce horké vody
¨
Byla moc dobrá, taková vláčná a hlavně rychlá.

zuhur
24. dub 2012

U nás dneska na manželovo přání řízky, ale dělané na talíři crisp, takže jen s jednou lžící oleje a lepší jsem snad nejedla. K tomu nové brambůrky v páře.
@reruna tak chleba se začal péct, ale obávám se, že poletí do koše. Vůbec nevykynul. V pekárně je jen malá zdrclotina ☹

sarunatko
24. dub 2012

U nás dneska hrachová polévka a kuřecí rizoto.

reruna
24. dub 2012

@zuhur tak to nechápu - mě se vždycky povedl....

janinka23
24. dub 2012

@brusinka.pusinka děkuji děkuji 🙂

zuhur
24. dub 2012

@reruna nevím proč. Ještě ho zkusím jednou. Dávala jsem vše podle receptu, dokonce i droždí používám stejné...

reruna
24. dub 2012

@zuhur - ale jestli jsi ho dělala z žitné mouky, tak on opravdu je poloviční oproti tomu chlebu s cibulí, který jsem dělala včera, ten nakynul úplně suprově - je tam méně té celozrnné mouky - ten můj, když tam dám žitnou mouku, tak je poloviční, když jsem ho dělala poprvé, tak jsem se taky lekla, ale po rozkrojení byl normálně upečený, chu´tově dobrý, ono s tou žitnou moukou je to vždycky tak...

ba0terka
24. dub 2012

Kuře na paprice 🙂

kammka
24. dub 2012

@reruna
@zuhur já mám zkušenost, že třeba žitná celozrná moouka od Kršňáků mletá kamenem je mnohem hrubší a hůř kyne, než z kauflandu jemně mletá, ta je fakt jemná a i po prosetí mi v sítku skoro nic nezbyde, zatímco ta první , z té mám plno otrub. já je tam sice vracím, protože jde o provzdušnění, ne o odstranění těch hrubých částí, ale ten chleba je mnohem méně nakynutej..až pojedu do Kauflandu, tak si musím koupit mírné zásoby těch jemných celzrných muk, já se tam moc nedostanu a ty mouky taky tak moc nepoužívám...ta z toho kaufu je v takovém modrém pytlíku s obrázkem, ta je fakt suprová...
jinak jsem o víkendu pekla dva chleby podle stejného rcp z pytlíku sušeného kvásku od Alnatury z DM, akorát jeden byl z té jemné žitné a druhý z té hrubší a ten druhý byl snad poloviční..tak doporučuju odzkoušet různé žitné mouky, než žitný chlebík vzdáte..taky je super ten kvásek a taky chlebové koření z DM, taky Alnatura..

my dnes s malou brokolici vařenou v páře a brambory, s máslem a strouhanou goudou..
já jsem KO, vstávala jsem na několikrát a vždy se vrátila do pelechu, bioparox sice ulevuje, ale oči ráno slepené, nos a krk plný, prostě parádička záněz nosohltanu..jen chybí píchnout ucho, ale to jsem nikdy neměla.. to malá asi podědila po tátovi..

vyndala jsem si švestky na kynutý koláč, na zítřek budu dělat ten buřtguláš, zítra vyndám poslední zbytek kýty, co jsem zjistila v mrazáku a uvidím..asi segedín, knedlik mám v mrazáku taky...vařit domácí nebudu mít sil..dnes dorazí máma, tu spíš poprosím, jestli by nepokračovala v mytí oken, já s tím pupkem a chorobou nejsem schopná.. ☹

nikiii
24. dub 2012

@kammka A jakej kynutej koláček budeš dělat? Úplně jsi mě na něj nalákala taky 😀

kammka
24. dub 2012

@nikiii asi zkusím olejové těsto, rcp najdu na netu.. pod švestky rozdobím domácí tvaroh, na něj švestky a na ně nasypu mletý mák s cukrem.. on odsaje šťávu ze švestek...

zuhur
24. dub 2012

@reruna no on není jen malý. Já bych řekla, že to tentokrát nedaly kvasnice. Určitě ho ještě jednou zkusím. Stát se může kdykoliv cokoliv, ale teď dělám ještě ten s tou majoránkou.
@kammka přesně tu z Kauflandu používám. Je krásně jemná.

brusinka.pusinka
24. dub 2012

upekla jsem tvarožníček🙂 😀

1luciferka1
24. dub 2012

@brusinka.pusinka jůůů, dej receptík, já peču úplně jinej, na plech...ale tvarožník zbožňujeme 😵

mahulena
24. dub 2012

houbovou omacku s knedlikem, zitra budou kureci kridylka s ryzi

mochenkaa
24. dub 2012

Dneska byla čočka nakyselo. Zítra těstoviny s nivovou omáčkou

brusinka.pusinka
24. dub 2012

@1luciferka1
Tvarožník dvoubarevný
Těsto: 100g Hery,

100g cukru ,

1 vejce ,

špetka soli,

250g polohrubé mouky.

Náplň:

3 tvarohy,

zakysaná smetana,

panák rumu,

150g moučkového cukru ,

2 vejce,

2 balíčky vanilkového pudinku,

1 vanilkový cukr,

100ml mléka.

Do druhé půlky náplně přidáme 3lžíce kakaa

POSTUP PŘÍPRAVY

Tento tvarožník měl OBROVITÝ úspěch. Nejen že je neskutečně dobrý, ale také moc pěkně a zajímavě vypadá. Nebojte se ho - je opravdu jednoduchý a zvládne ho i začátečník!!! Tak s chutí do toho :o)



Ze všech surovin vypracujeme ručně těsto. Do dortové otevírací formy (vymazané a vysypané) těsto buď prsty nebo válečkem rozprostřemě a uděláme z těsta vyšší okraj.Náplň vyšleháme na hladký krém. Odlijeme poloviny náplně do jiné mísy a přišleháme kakao. Dáváme doprostřed vždy střídavě jednu lžíci světlého a lžíci tmavého těsta a to až do spotřebování náplně. Občas s celou formou malinko zatřeste - tvarohová náplň se pěkně rozlije. Udělají se vám krásné letokruhy. Pečeme na 185°C něco přes hodinu. Pak špejlí vyzkoušejte prostředek. Jestli se vám ještě těsto lepí, nechte ještě chvíli péct. Záleží na vaší troubě. Kraje trochu zhnědnou, ale to vůbec nevadí. Tvaroh i po upečení bude měkčí, ale neměl by lepit na špejli. Po úplném vychladnutí opatrně sejměte dortovou formu a dáme do lednice. Dá se jísthned, ale nejlepší je druhý den úplně vychlazený.

nikiii
24. dub 2012

@brusinka.pusinka Tak ten je naprosto úúúžasnej, brzo vyzkouším, asi hned o víkendu. Vážně se dává jen po jedné lžíci až do konce a vytvoří to takovou nádheru, nebo čím víš, tím víc hmoty dávat? A ještě se chci zeptat - jakej tvaroh tam dávám, vaničkovej nebo kostky?

kammka
24. dub 2012

@brusinka.pusinka nááádhera!!!! jak velkou formu máš, myslím průměr??? a použila jsi tu dortovou?? já si možná koupím koláčovou kulatou...

mně se peče ten koláč z litýho kynutýho..

brusinka.pusinka
24. dub 2012

@nikiii Dávala jsem pořád lžíci a ono se to samo rozlezlo😀 a tvarohy jsme měla kostky🙂 😝 Obyčejnou dortovku klasickou.-) mám

nikiii
24. dub 2012

@brusinka.pusinka Tak to jsem na sebe teda zvědavá, ale je jasný, že něco tak krásnýho se mi nepovede ani omylem. 😀 😀 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
24. dub 2012

@nikiii povede uvidíš fakt je to jednoduché🙂 😀 Jinak jsme pekla cca 75 minut při 175 stupňích 😀

jika10
24. dub 2012

@brusinka.pusinka Tak receptik jsem si taky ulozila a snad zvladnu 😉

nikiii
24. dub 2012

@brusinka.pusinka No budou při mě muset stát všichni svatí 😀 😀 😀 Takže budu dávat po llžíci a nějak to dopadne. A zdá se mi to nebo na té druhé fotce je ten "obal" upečenej a vnitřek syrovej? Furt to tu zkoumám a nejde mi to do hlavy 😀 😀 😀 😀 Ale možná je to jen špatnej odraz na fotce...

brusinka.pusinka
24. dub 2012

@nikiii Né je upečený celý dokonale to tak vypadá 🙂 😀