Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

eriska
2. kvě 2012

my si dali rychlvku, taťka lečo s chlebíkem a já s prckem kuskus se zeleninkou 🙂

aaadus
2. kvě 2012

@eriska prosím o recept na pomerančovou bábovku, děkuji 🙂

evuss
2. kvě 2012

@radka_h , @lampion tak dort dopadl dobře, zbyly dva kousky na zítřek. 2 pudinky na 1/2 l není moc, musí to být hustý. Jinak jsem tam dala kompotovaný broskve a třešně a ty tomu dali šťávu. Spodní piškoty jsem namočila do kompotové šťávy a prostě mňamka. Akorát jsem na to použila trojúhelníkový tvarohy páč jsem je potřebovala zpracovat a nepodařilo se mi úplně rozmixovat hrudky, tak tam byly trochu cítit, ale i tak vřele doporučuju.

xuxie
2. kvě 2012

Tak na zítra jsme uvařili polévku z mrkve a červené čočky (rozmixovaný mrkvový základ + pár kapek pomerančové šťávy), k tomu pečené kuře a kuskus se žlutou paprikou a rajčaty. K večeři byly skořicové palačinky ze špaldy s javorovým sirupem a domácí jablíčkovou zmrzlinou.

zuhur
2. kvě 2012

@xuxie mohla bych poprosit o recept na skořicové špaldové palačinky? Jsme prostě palačinkoví 😅

radka_h
2. kvě 2012

@evuss Děkuji určitě vyzkouším 🙂

lampion
2. kvě 2012

@evuss Díky, vyzkouším to 🙂 . Kluci milují, když jim dělám pudingové "mističky" - spojím piškoty domácí marmeládou, na to ovoce, puding a vršek nazdobím - tak tohle bude vylepšení 🙂 . Hele, 12.tt - nevolnosti se u tebe asi nekonají, že? Já si ve 12.tt číst o jídle, tak asi umřu 😝 . Držím palce, ať je ti dobře i nadále! 🙂

evuss
3. kvě 2012

@lampion tak nevolnosti mě se vyhly v obou případech. A s jídlem to mám naopak, pořád bych jedla 😀 takže tahle diskuze ideál.

Jinak jsem dnes vyrazila do světa a manžel s malou doma budou dojídat "zbytky" 😀 Takže bude zbytek gulášové polívky a pórková omáčka s těstovinami. No a na véču nějaká rychlovka ve stylu kuskus a zelenina.

maybay
3. kvě 2012

@evuss jak delas falesnou gulasovku?

maybay
3. kvě 2012

@heaven_angel ahojky, babovka ze zakysanky - na tu je tady nekde recept? Jak delas ten salatek se sunkou?

maybay
3. kvě 2012

holky dneska nam prijde navsteva, chci jeste po praci neco upect, nedate mi tim na nejaky dobry rychly kolac do kulate formy?

heaven_angel
3. kvě 2012

@maybay bábovka je na straně 189 🙂 a jinak ten salát dělám tak:

půlku ledového salátu na proužky
dvě hrsti rukoly
vanička cherry rajčátek na půlky
tohle promíchám s dresinkem - 4 lžičky bílého jogurtu, 2 lžičky majolky, lžička dijonské hořčice, sůl a pepř

na trošce olivového oleje opeču dobrou šunku nakrájenou na proužky (používám tu z kauflandu velkou kulatou v červeným obalu) a uvařím 2 vejce natvrdo. salát poházím tou šunkou, dám navrch vajíčko nakrájené na osminky a posypu hoblinami parmazánu.. je to fakt mňamka 🙂

evuss
3. kvě 2012

@maybay gulášovka je bez masa, takže na sádle zpěním cibulu, přidám nakrájený brambory zapráším sl. paprikou, orestuju, zapráším moukou, orestuju a zaleju vodou popřípadě vývarem. Někdy použiju trochu gulášovýho koření. Brambory se uvaří do změknutí a je hotovo. Občas přidám dle chutí česnek, majoránku,... Je to rychlý a dobrý 😉

evuss
3. kvě 2012

@heaven_angel to zní svěle, mám hlad 😀

maybay
3. kvě 2012

@heaven_angel no uplne mi z toho kruci 🙂 diky

maybay
3. kvě 2012

@evuss tak to je podobne bramborovemu gulasi trosku, diky

evuss
3. kvě 2012

@maybay nemáš zač, akorát je to tekutý 😀

pitruskaskarolinkou
3. kvě 2012

dneska udělám plněný papriky, rajskou - dcera si dá domácí knedlík a já asi rýži 😉

renny7
3. kvě 2012

My dnes srbskou omáčku s rýží, kuřecí polévku se zeleninou a jemný tvarohový moučník 😀 http://www.mamincinyrecepty.cz/s-tvarohem/jemny...

prdecek
3. kvě 2012

od včera mám knedlo, zelo, vepřo a večer zřejmě něco nastudeno - asi obloženej chleba

nikiii
3. kvě 2012

Kuřecí závitky s rýží.

peroli
3. kvě 2012

Linda a Fífa si dají rajskou ze včerejška... já si po dlooooouhé době koupila Salsu napoletanu na špagety (už se těším) a jako zákusek bude dortík (red velvet s mascarpone krémem a lesním ovocem).. 🙂

peroli
3. kvě 2012

a nějak takhle bude vypadat na řezu.. dělala jsem ho už minule úplně stejně.. 🙂
a přidávám i foto jak vypadal v celku... 🙂

ladida.l
3. kvě 2012

U nás dnes pohanková sekaná a k tomu šťouchané brambory a salát z kysaného zelí a mrkve. K večeři bude rukolový salát.

ciernavila
3. kvě 2012

u nas svieckova na smotane...mnam

yesu
3. kvě 2012

u nás dneska jen špekáčky na pivu s chlebíkem

marhulinka
3. kvě 2012

U nás byla bramborová kaše+sekaná+zelenina a odpolko to jistí skorodomácí točená zmrzlina 😀

werry
3. kvě 2012

@ladida.l Mohla bych poprosit o recept na tu sekanou? 🙂

kammka
3. kvě 2012

malá jedla ve školce, já měla zbytek ze včerejška - rizoto z králiččího předku se zeleninou..a byla jsem nakoupit, tak krom věcí ze seznamu jsem se nechala inspirovat poměrně pěkným mletým masem a jednou paní, co tvrdila manželovi, že tyhle papriky jsou na plnění moc malý.. já byla opačného názoru, nemám ráda takový papriky, co maj naplněný půl kila, tak jsem je vzala a udělám je na zítřek, až se vrátím z testu na těhu cukrovku.. snad budu mít trochu chuť k jídlu.. malá bude jíst ve školce - dukátové buchtičky, rajskou měli dnes s hovězím.. ale doma bude tatínek, budem na tu rajdu dva..asi s těstovinama..
a už několik dní se chystám na makové buchty..
a k dnešní večeři asi těstovinový salát se surimi tyčinkama

petule246
3. kvě 2012

ahoj, u nás dnes těstovinový salát s mozarellou a na zítřek bych ráda nějaké plněná rajčata nebo papriky s br. kaší - ale netradičně, ideálně bez masa. Jdu prohledat net jestli mne něco neinspiruje ...