Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

peroli
13. kvě 2012

@mochenkaa právě to jdu strčit do trouby.. pak řeknu jak chutnalo.. 😉

mochenkaa
13. kvě 2012

@peroli pak dej vědět. My to máme moc rádi

1luciferka1
13. kvě 2012

@brusinka.pusinka pekla jsem ten tvůj tvarožník, ale bez kakaa, jen jednobarevný, ale šíleně mi to vystřelilo a povrch celý dost zhnědl 😔 nevíš co jsem udělala špatně? čekám až vychladne, že ho rozkrojím....

yesu
13. kvě 2012

@tital dáš recept na ty těstoviny?

aaadus
13. kvě 2012

pátek - zapečené brambory s kuř. masem a smetanou
sobota - králíčí vývar s drožďovými knedlíčky, svíčková s králíka
neděle - hovězí vývar s játrovými knedlíčky, kuřecí sweet and sour s rýží

kammka
13. kvě 2012

včera u tchánů na chatě kuřecí na paprice a mašičky, polévka z červené čočky...
dnes u nás doma kachna+uzené,červené zelí,bramborové+houskové knedlíky
polévka z mraženého hrášku
bábovka ze zakysanky
tchánovci u nás dnes pomáhají synáčkovi uklízet ty šílený kubíky dřeva, co tuhle zimu nadělal..takže proto tak vydatný oběd.. ale asi jsem je přecpala, maj jiný tempo než dopoledne 😀 😀 😀 😀

ale z dnešnho obídka budu živa ještě ve středu 😅

kammka
13. kvě 2012

@anieanne proč bys měla bejt divná, hlavně, když to vyhovuje tobě a tvojí rodině.. já třeba nejsem ranní ptáče, kolikrát radši ponocuju a vařím a peču v noci..ale přílohy se snažím čerstvé, ono to u většiny příloh ani jinak nejde, i ty knedle jsou lepší zrovna vytažený hrnce 🙂
na dnešek jsem dělala kachnu, tu jsem včera rozmražovala a pak na noc dala péct s jablíčkama, kmínem solí pepřem přiklopené pod pekáčem, trošku podlité..
dodělala jsem to dnes dopoledne a pak k tomu dala ohřát do pekáče uzené..
br.knedlíky byly z pátku v lednici, houskové kynuté jsem dělala dnes, stejně jako hráškovou polívku, ona má čerstvá mnohem hezčí barvu...
ale hodně ohřívám, jen si nemysli, dokonce dost mrazím hotovky a pak si v týdnu jen vyndám krabičku a uvařím přílohu, to je vůbec nejpraktičtější, teda pokud je jedno dítě na oběd ve školce, druhý v břiše, nebo kojený a chlap má oběd v práci 😀

peroli
13. kvě 2012

@mochenkaa KURŇA TO JE ŽRÁDLO.. 😵 😵 😀 😀 😀 chutná a moc!!!! neměla jsem tzatziky tak jsem si smíchala zakysanou smetanu s jedním pytlíčkem koprové zálivky (knorr nebo maggi, teď nevím) a BOMBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵
Fakt moc děkuju za recept... 😉 😵

mochenkaa
13. kvě 2012

@peroli Jsem ráda, že chutnalo 🙂
Na zítra dělám svíčkovou. Dělám ji už dnes, máme zítra odpoledne těhotenské focení a ráno musím ke kadeřnici.

tital
13. kvě 2012

@yesu Je to uz vymazlena verze 🙂), upravena o nase napady, ale puvodne byl zaklad od Itala v kuchyni.

Do velka panve na olivovy olej tak 3 strouzky cesneku - pokrajene na male platky, nejlepe ten cesky, kvalitni. Na to pokrajena susena rajcatka nalozena v oleji, cesnek se musi "opect", ale nesmi zhnednout - to by zhorklo, rajcata se jen prohreji. Mezitim dame varit spagety, samozrejmne musi byt al dente, takze staci cca 8 min., zalezi jake kupujete. A do panve k cesneku a susenym rajcatkum prihodim trochu bazalky (opet, lepsi je cerstva, kdyz neni, tak malinko susene) a cherry rajcatka. Cherry ja nerada krajim, pak vytecou, nejlepsi jsou malinka, ale zrala, musi byt sladka. A ted prichazi to kouzlo 😉 , spagety se sliji a prisypou se do te panve (kde mam ted olivovy olej, cesnek, susena rajcata, cherry rajcatka a trochu bazalky), smes zamichame, ale tak aby se testoviny moc nerozbily, ale zaroven se nezdrzely v panvi dlouho - pridame hned na drobno nakrajenou mozzarelku. Mam rada kdyz jen tak lehce povoli - tudiz tam zustanou kousky. Manzel ma radsi, kdyz se rozpusti vic, pak nejsou kousky, ale spagety jsou kremovejsti. No a hned podavame. Jidlo je hotove max do 30 min i s pripravou, je to cerstve a my to mame doma uz jako tradicni nedelni obed, muzeme tyto spagety jist porad 🙂). Mnozstvi pro 2 dospele jsou tak: 200 g syrovych spaget, 1 mozzarela, ta byva kolem 120 g, zalezi jak ktera, cherry rajcata treba 8-12 kusu, susenych tak malou hrst a te bazalky podle chuti. Nekdy si na taliri malicko prikorenim susenym chilli korenim, ale malinko a to je take lepsi pridat k tomu cesneku, kdyz je olej rozpaleny, pak jsou spagety takove malicko "rafinovanejsi", ale chut je kompaktni, ten olej to krasne nese.
Moc nam to chutna, ale zakladem jsou opravdu kvalitni suroviny (ani pak to neni nijak extra drahe jidlo), ze spaget za 10 Kc se dobre jidlo vykouzlit neda. My napr. kupujeme spagety od Barilla. Ale napr. Mozzarelu mame radi takovou tu primo Globusovskou, ta se na to hodi perfektne, a prave nestoji moc.

Joo, a nedavame to teda synovi. Pripada mi, ze mnozstvi cesneku by mu neudelalo dobre, a to chilly taky ne. Kdyz ma spagety s nami, tak on ma suche nebo s nejakou detskou bolonskou omackou...
Uf, jsem se rozepsala.... No, snad se Vam podari 🙂)))

tital
13. kvě 2012

@anieanne Nejradeji si cast pripravim nebo i dokonce uvarim rano hned po snidani. Syn je vetsinou "cerstvy" a tak si vydrzi chvilku hrat sam.. Na poledne dodelavam jen prilohy. Ale treba polevku na vecer mam vetsinou uz z rana. A dost taky krabickuju. Hned jak zbyde jedna porce, sup s ni do mrazaku, mam to popsane, co je detske, co pro me, manzel ji pres den venku. Jsou dny, kdy varit nechci nebo proste nestihnu. Nebo rovnou odeberu cerstvou porci zeleninove polevky a zamrazim, ty jednoporcovky pro maleho mam rada. Neumim varit v malem mnozstvi a nechci aby treba brokolicovovou polevku vecerel hned dvakrat za sebou... takze na stridacku mame cerstve a nebo vytazene z mrazaku. Vecere jsou kombinaci veci z obedu, nebo vetsinou polevka a pak pecivo, nebo nejake "rychlovky", ale dost casto mame teple jidlo, mam rada, kdyz se vecer sejdeme u stolu vsichni.

babulinkab
14. kvě 2012

pečená kuřecí křidýlka, br. kaše a zeleninový salát

sunnies
14. kvě 2012

u nás dnes domácí sekaná, šťouchané brambory, okurkoý salát 🙂

prdecek
14. kvě 2012

na snídani sem dostala chuť na lívance s hruškovým povidlem a na oběd budou zbytky ze včera (kapustová polévka a zapečené brambory).

sarunatko
14. kvě 2012

Nebyly by nějaké recepty z červené řepy (ideálně aby to mohlo jíst i dítě). A s tou cizrnou jste se na mě pěkně vyprdly ☹

evuss
14. kvě 2012

Tak u nás dnes vývar s domácíma nudličkama a zbytek karbanátků ze soboty s kaší. Teď jsem dostala hroznou chuť na kynutý knedle s borůvkama, takže ty budou asi na večeři. Jinak na sváču dojíme buchtu ze včera. Hold dnes zbytkový den 🙂

evuss
14. kvě 2012

@sarunatko já dělám z cizrny jen polívku (uvařím a ochutím), taky jsem zde už na ni vznášela dotaz a neúspěšně 🙂 Tak třeba se s řepou zadaří líp

kammka
14. kvě 2012

@sarunatko no... já ji vařím do měkka a do polívky, jakékoli.. nebo to omastím máslem a osolím a jíme to jako oříšky..

dnes dojídám zybtky z víkendu...začala jsem hráškovou polívkou.. pak je tam kachna+uzené+zelí+knedlíky, ale je toho hodně, tak z toho asi stvořím nějaké krabičky a do mrazáku.
abych to nejedla ještě ve čtvrtek ☹

brusinka.pusinka
14. kvě 2012

dnešní mňam Brokolicový krém, a špagety s boloňskou omajdou a strouhaný koláček

krakorka
14. kvě 2012

treska s pečenými brambory a salát 😉

pelenka
14. kvě 2012

@sarunatko
@evuss Holky pohledejte, cizrna už se tu řešila někdy vloni a dost receptů tu bylo, určitě pomazánky, pak nějaká taková rajčatová polívka s ní, ta byla moc dobrá a určitě i další věci🙂

maxinkaa
14. kvě 2012

Gulášová polévka z mletého masa, halušky se zelím a uzeným 🙂

power700
14. kvě 2012

@brusinka.pusinka no opět krása, ty mi děláš takový chutě vždycky 😵
receptík na ten strouhaný koláč je tady někde prosím? Mám ale jen 2 tvarohy, stačilo by to?

brusinka.pusinka
14. kvě 2012

@power700 Receptíky jsme dávala a pokud udělášdo maléhho pekáčku a přidáš zakysanou smetanu mohlo by stačit.-)

lenam
14. kvě 2012

@brusinka.pusinka Já bych také poprosila o recept na koláč. A můžu také požádat o recept na boloňskou omáčku? Děkuji!

ia.
14. kvě 2012

já dneska hovězí vývar s knedlíčkama, houskový knedlík, svíčková, hovězí maso. Mamince zbylo ze včera a po cestě na odpolední mi to dovezla až pod nos 😉

brusinka.pusinka
14. kvě 2012

@lenam
Strouhaný koláč s tvarohem
300 g cukr
1/4 l mléko
1 lžíce solamyl
4 ks vejce
1 kg tvaroh
1 lžíce máslo
podle potřeby
 mouka na vysypání
 tuk na vymazání
těsto
1 balíček prášek do pečiva
3 lžíce kakao
250 g máslo
150 g cukr krupice
1 lžic mléko
400 g polohrubá mouka

Máslo necháme změknout. Z prosáté mouky smíchané s kypřícím práškem, kakaem, máslem a mlékem vypracujeme těsto. To zabalíme do sáčku nebo fólie a dáme do lednice ztuhnout.
Formu vymažeme a vysypeme. Ztuhlé těsto rozdělíme na poloviny a jednu polovinu nastrouháme do formy.
Vejce rozklepneme a oddělíme žloutky od bílků. Tvaroh smícháme se žloutky, cukrem, solamylem, máslem a mlékem. Z bílků ušleháme sníh, který lehce vpracujeme do náplně. Náplň rozprostřeme na těsto, nastrouháme na něj druhou polovinu těsta a pečeme v předehřáté troubě asi 20 minut.
Upečený strouhaný koláč s tvarohem necháme lehce vychladnout, nakrájíme a můžeme podávat. Strouhaný koláč podáváme vlažný i studený.

Boloňská omáčka
Uzený bůček 100 g
Rostlinný olej 2 lžíce
Cibule 1 ks
Mrkev 1 ks
Řapikatý celer
lodyha 1 ks
Česnek 1 stroužek
Mleté maso 400 g
Bujón
Červené víno 1/2 sklenice
Rajčata 400 g
Petrželka 1/2 svazek
Oregáno 1 špetka
Rajčatový protlak
1-2 2 lžíce
Sůl
Pepř
Bůček vyškvaříme na oleji, přidáme kostičky cibule, mrkve, celeru a česneku, vše společně osmažíme. Poté přidáme mleté maso a za stálého míchání smažíme, až změní barvu. Podlijeme vínem a vaříme, až se tekutina odpaří. Přilijeme horký bujón, vložíme oloupaná rajčata a znovu vaříme až do odpaření tekutiny. Rajčata v omáčce rozmačkáme vařečkou. Nakonec do omáčky přidáme sekanou petrželku, oregano, rajský protlak, sůl a pepř, ještě hodinu povaříme na mírném ohni. Občas zamícháme.

lenam
14. kvě 2012

@brusinka.pusinka Brusinko, moc děkuji. Určitě oba recepty vyzkouším.

brusinka.pusinka
14. kvě 2012

a včerejší bramborová kaše s párečkem večeře mojí malé Karamelky 😀

handm
14. kvě 2012

@kammka ahooj, tebe jsem se chtěla zeptat, meleš králičí maso? Já už často nevím, co s těma králíkama, ale namletý jsem to ještě nezkoušela?! A přitom třeba karbanátek nebo do lasagní si říkám, zapečený, že by to bylo OK.. díky za info🙂