Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
5. čer 2012

@renny7 na straně 365 je recept na strouhaný koláč a já jen udělala tak že jsme pul těsta obarvila kakaem pul né a mák jsem uvařila v mléce s cukrem a skořici a nechala zchladnout. a na plech nastrouhala tmavé těsto pak dala tvaroh mák a nastrouhala světlé těsto.-) a upekla🙂

renny7
5. čer 2012

@brusinka.pusinka díky moc 🙂

nikiii
5. čer 2012

Prosím o radu - máme v ledničce rozmačkaný jahody s cukrem který je potřeba spotřebovat (néé zamrazit do kalíšku, toho máme plnej mražák). Nenapadá vás co z toho upéct za buchtu? Knedlíky budou zítra z čerstvých celých, tak něco jinýho...

marhulinka
5. čer 2012

@nikiii No já většinou udělám palačinky a jahodami přeliju. Nebo klasickou bublaninu 😉

marhulinka
5. čer 2012

U nás dnes kuřecí závitky s bramborovou kaší.

janicka1984
5. čer 2012

@monivo maximálně 15 - 20 minut, aby to maso nebylo vysušené. a žampiony budou stačit 🙂

janicka1984
5. čer 2012

kuřecí vývar s játrovými knedlíčky a nudlemi. bramboráky

eriska
5. čer 2012

u nás dnes hovězí vývar s písmenky a zapečená kotleta s bramborem a šlehajdou

djn
5. čer 2012

kuřecí rarášci s bramborovou kaší, listový salát (domácí, ze zahradny), štrúdl

pitruskaskarolinkou
5. čer 2012

jelikož mrazák vykazuje přemíru listovýho těsta a lednička cukety, tak dneska u nás slaný cuketový koláč a mrkvová polévka. Odpoledne jdeme na brzkou večeři - máme výročí od svatby, tak jen tak nemasově a za to pak si dáme steaka 😵
prvně koláč zasyrova, pak upečený

bocinka
5. čer 2012

U nás dneska hovězí vývar ze včera a kovbojský fazole s chlebem.... 🙂 🙂

krakorka
5. čer 2012

karbanátek s bramborem a okurkový salát 😉

handm
5. čer 2012

@nikiii Já mám nejradši "žahour" - tedy u nás se tomu tak říká - nech je tak, rozmačkaný s cukrem, přidej smetanu nebo mlíko a baštit, až jsou boule za ušima 😉🙂

u nás dneska hustá brokolicová polévka, mě bolí žaludek a nevím, co s ním 😝 takže já čaj 😠

brusinka.pusinka
5. čer 2012

dnešní bramborovo cuketovosýrové placky.-)

brusinka.pusinka
5. čer 2012

placky mňáááám

beruskanula
5. čer 2012

u nas dnes těstoviny zapečené s kuřecím masem, špenátem, smetanou a sýrem 🙂

a zítra bude asi guláš-bude ho dnes dělat manža, dostal na něj chuť 😀

jaja01k
5. čer 2012

květákové placky s bramborem a salát 🙂

reruna
5. čer 2012

brokolicový krém s kuskusem, kuřecí prsa zapečená se smetanou a sýrem, těstoviny, perník s tvarohem

reruna
5. čer 2012

@nikiii rozmačkané jahody s cukrem mám nejradši jen tak nebo se šlehačkou - lahoda 😀 nebo upeč piškot a do těch jahod přidej ušlehanou šlehačku, tvaroh a pudink vanilkový creme olé bez vaření a máš krém, obrázek jsem dávala včera

bulinka
5. čer 2012

dneska se nám nechtělo jít nakoupit, když je venku tak ošklivě. Tak vařeno jen z toho co dům dal 🙂. Hrášková polévka a domácí palačinky s tvarohem a rozmačkanýma jahůdkama ze zahrádky 😀

zuhur
5. čer 2012

U nás bylo stejně jako včera rizoto, protože jsem to neodhadla a navařila ho opravdu kotel, ale zase bylo fakt dobré 😅 Jinak teď nepeču - od jedné babičky máme třešňový koláč a od druhé rebarborový.

zuhur
5. čer 2012

@bulinka taky se mi nechce jít nakoupit, takže na zítra to vypadá, že budeme mít něco podobného - jen ty jahůdky nebudou. Na balkoně mám jen dvě sazeničky na mls a jinak nemám kde ☹

bulinka
5. čer 2012

@zuhur tak já budu muset na nákup večer zajít, protože zítra už by to byla sotva krupicová kaše a tu děti moc nemusí 😀. Jinak jahůdky máme od babičky, já toho v paneláku za oknem taky moc nevypěstuju 😀

zuhur
5. čer 2012

@bulinka no my toho taky moc nemáme, ale chleba peču - ten jsem nekoupila už aspoň dva měsíce. Něco málo nakoupil včera tatínek (seznam byl pětipoložkový tudíž akceptovatelný 😀 ) a začínám experimentovat i s domácí šunkou. Snad bude zítra hezčí počasí abych doplnila zásoby, před chvílí ještě lilo jak z konve.

xuxie
5. čer 2012

Tady taky prší a fouká a už mám z toho 5 dní rýmu a nic mě nebaví - oběd byl barevnej, aby bylo alespoň na talíři hezky 🙂
polévka brokolicovo-pórková a rizoto s kuřecím, mrkví hráškem a kukuřicí pro juniora a smetanovočesnekovochilli nářezem pro dospěláky - táta dnes dělá z domova, tak byly dvě verze.
Odpoledne s mladým upečeme nějakou bábovku, jdu prolouskat historii diskuze ať tam nějaký recept objevím - naštěstí je toho tady docela dost a samý dobrý 🙂

terryfox
5. čer 2012

Ahojky 🙂
K obědu jsme měli ještě ze včera zelné fleky a dnes jsem dělala mrkvovou polévku s hráškem. K večeři byly výborné zelené fazole orestované na cibuli, trošce libovější slaniny a česneku + šťouchané brambůrky a salát ze zahrádky 😵

petule246
5. čer 2012

ahoj, teď zapékám lilek, uvidíme, jaké to zítra bude.

julka11
5. čer 2012

@sal80 ahoj, jak děláš tu zeleninu na másle?
díky

nikiii
5. čer 2012

@brusinka.pusinka Brusinko, prosím tě, s čím zapíkáš palačinky s tvarohem, čím je políváš do trouby? Kujííííí moc 🙂

bulinka
5. čer 2012

@zuhur a chleba pečeš v troubě nebo v dom. pekárně? Já ho chci aky zkusit, ale právě v troubě, pekárnu si nechci kupovat. Nemám ji už kam dát 🙂