Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

cervena_vila
15. čer 2012

@weri1 Těsto na pizzu: Dva hrnky hladké mouky (míchám špaldovou s bílou nebo polobílou pšeničnou), dvě lžíce olivového oleje, asi půl lžičky soli, přibližně hrnek vlažné vody, sáček droždí (půl kostky droždí?), lžička hnědého cukru, těsto za mně dělá domácí pekárna. Je to množství na jeden plech, nebo dvě malé pizzy.
Včerejší variace byla mouka, vajíčko, olivový olej, voda, sůl, lžička prášku do pečiva - vše jen od oka a vyšla moc dobře.

kammka
15. čer 2012

@tina1506 500g hladké mouky, 85g cukru, sáček sušeného droždí - smíchat dohormady
85g tuku (máslo, hera) rozpustit v kastrůlku, zalít 230ml studeného mléka, tím to zchladne a v tom rozšlehat jedno vejce..osolit lžičkou soli.. pak to tekuté a suché smíchat dohromady, nejlépe v pekárně na program kynuté těsto, nechat kynout..rozdělit na 24 kousků, udělat z nich placičky..a plnit oblíbenou náplní. nechat chvíli nakynout, potřít ze všech stran rozpuštěným sádlem a skládat do pekáče vymazaného sádlem...péct při 180 - 200 stupních..

z tohohle těsta dělám všechno sladké kynuté, jen do vánočky a mazance přijdou ještě rozinky, mandle a citronová kůra..

weri1
15. čer 2012

@cervena_vila děkuji 🙂

miriska
15. čer 2012

další dortík, tentokrát jse tvořila sama 🙂

petrajavor
15. čer 2012

Já nic,ale manžel pro mě dneska uvařil večeři 🙂 kuřecí řízky a šťouchané brambory.... 🙂

aaadus
15. čer 2012

středa - koprovka s vajíčkem, brambor
čtvrtek - kuřecí čína s krevetami, rýže
pátek - vařil Globus, upečen tvarožník
sobota - boloňské špagety, bude pokus o majoránkový chléb, minule nevykynul 😠
neděle - cuketa a žampiony jako řízek, brambor, odpo grilováná

kammka
16. čer 2012

polévka bramborová, smažený květák+žampiony, brambor, tatarka, zelenina
zítra polévka stejná, k bramborům pečená kuřecí stehna..jestli se mi bude chtít někam do obchodu, koupím pórek a zkusím ho na závěr přidat, jak tu někdo psal...ať je to trošku jiné 🙂

dojídáme povidlové buchty, tak asi upeču zas něco kynutého, tentokrát asi tvarohové koláčky..ale ještě nevím, jak se mi bude chtít.

petrufa86
16. čer 2012

@miriska týjo, krásný dortík, šikovná.

djn
16. čer 2012

písmenková polévka; vepřové kostky na zelenině s bramborama a salátem; perník s třešněmi

maxinkaa
16. čer 2012

Smažený sýr se šunkou, domácí brambůrky s máslem a pažitkou 🙂

babulinkab
16. čer 2012

polévka z červené čočky
masové koule, rajská, těstoviny

katyxq
16. čer 2012

Špagety s omáčkou z rajčat, jarní cibulky, bazalky a olivového oleje. Já si do toho kvůli bílkovinám přimíchala natrhané konzervované makrelové filety.
Malá měla bramboru s dýní a slunečnicovým olejem.

falca1
16. čer 2012

dneska domácí zeleninová polívka, špagety carbonara
zítra zbytek polívky, červený zelí s kuřetem a knedlíkem a po obědě rebarborová buchta

kristi
16. čer 2012

včerejší hamburger podle Zdenka

ined77
16. čer 2012

@kristi ...ááách, ufff, že jsem sem lezla 😀 .
nádhera a jistě nejen pro oko...polk 😅 😉 😀

ined77
16. čer 2012

@kristi ..vypadá jako hřib pravák 😀

kristi
16. čer 2012

@ined77 blbe jsem to vyfotila, dneska bude repete,tak to zkusim lip 🙂 byl vynikajici

maxinkaa
16. čer 2012

@kristi To je ten s modrým sýrem?

kristi
16. čer 2012

@maxinkaa ne, jen maso, zelenina a kus čedaru

ined77
16. čer 2012

@kristi ..pošleš mi prosím? 😀 ...
ale mně se ta fotka líbí, za pět minut by po něm nezbyla ani čichová památka 😀

maxinkaa
16. čer 2012

@kristi I tak vypadá nádherně! A jak se to jedlo, když je tak vysokej? 😉

kristi
16. čer 2012

@maxinkaa dost blbe, musis to strasne moc zmacknout a pak co nejvic otevrit pusu,ale jde to....maso vynikajici - hovezi plec a kvetova spicka 😉 fakt luxus, bifteku uz jsem prejedena, tohle byl uplne jinej sport. dneska k tomu jeste delam coleslaw

maxinkaa
16. čer 2012

@kristi mňaaam! Jsem v práci a mám tady jednu broskev 🙂

kulenka
16. čer 2012

Tak dneska zeleninové balíčky s kuřetem ... a bylo to ňamózní 😎 😀

anieanne
16. čer 2012

@brusinka.pusinka Můžu poprosiz recept na ty vepřové kostky ? A šla by cizrna vyměnit třeba za hrášek ? Něco ve stylu maďarského guláše 🙂

simonisko
16. čer 2012

Domácí buchtičky se šodó....a tak jako poprvé se šodó srazilo, takže byly s pudinkem... 😀 😀

zzikk
17. čer 2012

@kristi Hamburger vypadá vážně exkluzivně🙂 Dělala jsem je už 2x také, ale dala jsem housku pouze dolů a krájím to, protože u mě je to na roztržení koutků🙂 Jinak koupila jste housky v tom Globusu? V Brně je tam mají, tak snad jsem Vás neposlala zbytečně 😎

allye1
17. čer 2012

jsem pako, už jsem se tady ptala, ale jak říkám, pako 😀 prosím vás, kde bych našla ten takový seznam, kde jsou vypsaný recepty a dá se v něm vyhledávat? MOC DĚKUJU

allye1
17. čer 2012

@saaralota děkuju, jsi zlatá 😉