Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

handm
18. čer 2012

@kristi zkusim.. akorat jestli to ted muzu jako tehotna, nicmene to moje dite drzi momentalne asi dietu a nic moc (jako množstvi) mě sníst nenechá, takže to budu pokoušet asi až po porodu...
8 je slušná nálož, tak zas bylo dost😉🙂 a netrpěli jste hlady...

kristi
18. čer 2012

@handm byva nas i vic, na narozky a oslavy okolo 25 ks..... 🙂

handm
18. čer 2012

@kristi to i nás, velký rodiny já mám ráda😉🙂🙂 sice mimo téma, ale co vaše easy?

jimmy1
18. čer 2012

svíčková na smetaně, knedlík a na zítra uvařená šlehačka s kaštanama na pařížské kostky 😵

babulinkab
18. čer 2012

zapečený vepřový přírodní řízek s míchanými vejci, sterilovanou červenou paprikou, lahůdkovou cibulkou a sýrem, šťouchané brambory a zeleninový salát

aaadus
18. čer 2012

pečené kuřecí křídla se salátem

nikiii
19. čer 2012

Prosím o radu - nemáte někdo recept na závin z tvarohového těsta?

jana21278
19. čer 2012

@nikiii já dělám jednoduchý. 25 dkg tvarohu /nejlépe v kostce - není tak řídký/, 25dkg tuku stella /hera.../ a 25 dkg hladké mouky. někdy přidám trošku prášku do pečiva. ale není potřeba. vychází z toho 2 štrůdly.

nikiii
19. čer 2012

@jana21278 To zní jednoduše, díky moc, vyzkouším 🙂

prdecek
19. čer 2012

kuřecí vývar a rizoto 🙂

petule33
19. čer 2012

prosim holky nekdo tady delal takový ten palačinkový dort z tvarohem nebo se zakyskou nevim prosim mužete mi dát recept dekuji moc 🙂

ia.
19. čer 2012

mimi má koprovku z domácího kopru a choceňského jogurtu s bramborem a žloutkem, starší má ve školce nové zelí, brambor a maso, já špagety co dům dal a na večer naloženou krkovici na gril, jako přílohu bagetky s česnekovo bylinkovým máslem a hromadu zeleninového salátu, jako dezert nepečený dort z piškotů, zakys.smetany a jahod ze zahrádky 😵

yesu
19. čer 2012

špagety s nivovou omáčkou...

orchidejka
19. čer 2012

Ahoj holky, jak se prosím dělá ten nepečený dort s piškoty a zakysané smetany nebo tvarohu??? Mám spoustu jahod a třešní a rychle se to kazí... ☹

handm
19. čer 2012

@orchidejka Já dělala zrovna minulý týden tenhle - uvařit puding, přidat cukr a do zchladlého zašlehat tvaroh a půl kostky másla. Pak už jen střídat piškoty, směs, ovoce a furt dokola.. A na jednu vrstvu jsem právě dávala ještě "směs" ze zakysanky - dvě smíchat s cukrem plus vyšlehanou obyčejnou šlehačkou. byl moc dobrej!🙂

handm
19. čer 2012

u nás dneska něco jako kuře na paprice s těstovinami, vytáhla jsem zásobu z mrazáku, nechtělo se mi nic vymýšlet😉😝

jana21278
19. čer 2012

@orchidejka já rozmíchám 3 zakysané smetany se třema lžícemi cukru moučka a vmíchám do toho jednu ušlehanou šlehačku s vanilkovým cukrem. a pak vyložím formu folií a už se jen střidají vrstvy piškotů, tohohle krému a ovoce. končí se piškotama. nejlíp nechat přes noc v lednici ztuhnout.

ia.
19. čer 2012

@orchidejka hrozně jednoduché - do dortové formy folii nebo mikroten. sáček, do toho na dno piškoty, pak buď 4 malé nebo 2 velké zakysanky, do každé vanilk.cukr, tzn. do dvou velkých 4 cukry, a na ty piškoty rozmažeš jednu velkou zakysanku, na to nasázíš ovoce, na to zase piškoty, zase zakysanku, zase ovoce a šup do lednice.....

xuxie
19. čer 2012

polévka z červené čočky a rajčat s koriandrem (na studeno), pstruh (filetovala jsem) v páře na česneku a kuskus s mrkví.
Nemáte nápad na letní koláč, co by mohl i mladý (budou mu 2)?

orchidejka
19. čer 2012

@handm
@jana21278
@ia.
děkuji, vypadá to jednoduše. Já kdysi měla recept, kde se zamíchávala ještě nějaka želetina nebo co a neztuhlo mi to a nebylo to dobré. Pak dám vědět, dík moc, odpoledne "uvařím"

jana21278
19. čer 2012

@orchidejka super. přeju hodně štěstí a dobrou chuť.

falca1
19. čer 2012

tak dneska jsem nevařila 😀, byli jsme s manželem na výborném obídku a potom zákusek

djn
19. čer 2012

dnes jsem se překonala

vaječná tlačenka jako předkrm; hrachová polévka s opečeným chlebem; znojemská s rýží; krtkův dort na plech (ale ten bude asi až na zítra, musí se naležet)

weri1
19. čer 2012

@orchidejka já třeba dělám ze zakysanky a bílého joburtu a nebo místo toho tvaroh, smícháš, trochu osladíš a vrstvíš...piškoty, zakysanka ovoce a tak dále

djn
19. čer 2012

@orchidejka
@handm
@jana21278
@ia.
dělávám něco podobnýho, ale bez těch smetan a s tvarohem
základem je hodně piškotů, ať se má mokro do čeho vpít a neteče to...a pak taky volba dobrého kyselejšího ovoce - mandarinky, jahody nebo zavařený broskve

djn
19. čer 2012

@orchidejka ty máš přebytek jahod a třešní? a nejsi někde od Brna?
třešně jsme letos propásly (dlouho nepršelo a teď je velký vedro, a tak máme místo třešní hrozinky ☹ vyloupala bych je a udělala perfektní bublaninu
jahod letos taky moc nebylo, máme záhonek teprvá prvním rokem, a to málo, co bylo, tak jsem sežrala na posezení + dvakrát koktejl, ať je u těch vitamínů i vápník

aaadus
19. čer 2012

kuřecí vývar, palačinky

timbouctou
19. čer 2012

dnes jsem vymyslela třešňovou omáčku na tvarohový nočky 😀 Nočky klasicky, vejce, tvaroh a přidávát hrubou mouku dokud není správná konzistence.
Omáčka:
cca půl kila třešní bez pecek
půl až třičtvrtě litru vody
čtyři lžíce cukru
lžička skořice
povařit, tak půl hodinky
nasypat vanilkový pudink
když to zhoustne nalít smetanu ke šlehání

dá se to jíst teplé i studené a mě to děsně chutná, jsem zvědavá na kluky zítra 😀

simonisko
19. čer 2012

Losos z trouby na zelenině, nový brambory a brusinkový Frisco.. 😀

katyxq
19. čer 2012

Salát - římský salát, vařené vajíčko a dresing (zbytek majonézy, vinný ocet, olivový olej, sůl, pepř, hořčice, česnek).