Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

evuss
16. črc 2012

na oběd jen zeleninová polívka, sváča buchta s rybízem,malinami a pudinkem a na véču budou brambory a zelenina na grilu.
zítra nejspíš zapečený brambory s masem a kompotem z broskví

pitruskaskarolinkou
16. črc 2012

plněné papriky s rajskou

nikar
16. črc 2012

dnes byl plněný lilek,zítra budeš guláš s kolínkami

lu777
16. črc 2012

@nikiii
Cuketový "bramborák" do trouby 😉

2 střední cukety
10-15 dkg eidamu
1 cibule,
olej,
2 - 4 stroužky česneku
1 kypřící prášek nebo asi půl lžičky sody
několik lžic hladké mouky (dala jsem asi 4 nebo 5)
3 vejce,
majoránka (cca 1 lžička),
pepř,
sladká paprika (cca 1/2 lžičky),
drcený kmín (nebo dávám římský kmín, s ním to chutná asi i líp)
sůl.

Omytou cuketu společně se sýrem nastrouhat nahrubo.
Na oleji osmahnout nakrájenou cibuli a přidat jí k cuketě se sýrem.
Přidat vejce, koření,česnek, sůl, kypřící prášek a zahustit několika lžícemi mouky.
Těsto má být husté asi jako na bramborák.
Menší plech vymazat olejem a rozetřít těsto. Peče se při 180 stupních zhruba 20-30 minut.... musí to být upečené vcelku dohněda, aby to uvnitř bylo dodělané, ale zas to nepřesušit

jíme buď se zakysanou smetanou a nebo ještě s opečenými brambory 😎 tím že to se to nesmaží, tak to můžou i menší děti

----
a jinak moje mamka dělá cukety s kari - na kousky, osolí, hodí na to kari a zapéká v troubě, nevím jestli to trošku nepodlévá ale je to moc dobré a padne jich na to taky tak 2-3 kousky určo 😉

nikar
16. črc 2012

Cuketový nákyp dělám podobně:
smíchám 600 g nahrubo nasekané cukety, 200 g uzeniny na kostičky, 150 g nastrouhaného sýru typu eidam, 3 vejce, 1/4 hrnku oleje, 1/2 hrnku mouky, prášek do pečiva, sůl, pepř, majoránka
vše smíchám, naleju na vymazaný a strouhankou vysypaný plech a peču do zlatova, je to boží a jíme to bez ničeho 🙂

Jinak ten plněný lilek dělám takto:
lilek omyju, rozpůlím a vydlabu. Dovnitř nasypu sůl a nechám ho vypotit (pustí vodu). Vydlabaný vnitřek nakrájím na kostičky, hodím na pánev (bez oleje), přidám nakrájenou šunku, pepř a osmahnu. Poté tím naplním lilek, posypu nastrouhanou nivou a zapeču.

jaja01k
16. črc 2012

Francouzská cibulačka a tousty s uzeným lososem.

bulinka
16. črc 2012

hovězí vývar a domácí houskový knedlík se svíčkovou 🙂

kixi
16. črc 2012

dneska bude lečo s rozpečenýma bagetama

janinka23
16. črc 2012

A my dnes s prckem těstovinky vrtulky s rajčatovo-cuketovou směsí, taťkovi jsme udělali zdravější verzi pizzi ze špaldové mouky a ani to nepoznal jak byla dobrá 😀 .

eimmy
16. črc 2012

kuřecí rolka s parmou a suš. švestkou, šťouchaný brambor s cibulkou a vypraženou šunkou jahodový dort s tvarohovo-šlehačkovým krémem

zítra: kuře s nádivkou, bramborovo-mrkvová kaše, okurkový salát

eimmy
16. črc 2012

@kixi můžu poprosit o recept na ty rybí karboše ??? děkuju

nikiii
16. črc 2012

@lu777 Díky moc, zítra bude 🙂

renny7
16. črc 2012

Dneska jsem si vyhrála s věčeří 🙂 houstičky z majonézy a sýrová roláda, bublanina z remosky 🙂

kixi
16. črc 2012

@eimmy koupila jsem 400 g mrazene ryby, takove ty slisovane kostky (nejaka treska), to jsem dala povarit na 5 min do vrouci vody. Namocila jsem rohlik do mleka, vymackala, rybu rozmelnila, smichala s rohlikem, pridala jedno vajicko, majoranku, hodne lisovaneho cesneku, pepr a dohustovala polohrubou moukou. Neni treba aby testo bylo uplne tuhe, krasne se to opeklo dokrupava i kdyz se trosku lepilo. No a smazila jsem to na panvi z kazde strany chvilicku, ryba je hotova, takze staci chvilka. Snad budou chutnat, me to teda chutnalo vic jak kdyz tu rybu dam samotnou na panev 🙂

kristi
16. črc 2012

@lu777 to asi zitra udelam, mam na to doma vsechno a jsme samy doma s MIou, tak to snad bude jist taky

kristi
16. črc 2012

ženy, co ochutnat v UK? aby me to nezabilo ?? Fazole nemusim, páje taky ne.....budem tam 5 dní a už ted z toho mam trosku obavy????

zuhur
16. črc 2012

@misaskul jsem ráda, že ti chlebík chutnal. Housky dělám podle receptu od mé tety nebo podle brusinky. Oba najdeš tady: na straně 293 - přidávala ho sestra - falca1 a na majolkové housky od brusinky jsou zde na straně 343 😉

handm
16. črc 2012

@kristi heee, dobrej dotaz 😀😀😀 já když byla naposledy, tak jsem ochutnávala hlavně chlast, abych mohla "přežít" jídlo 😀😀 dávno, dávno již tomu jsem byla na nějakém výměňáku a u večeře jsem vždycky konstatovala, proč to nějak neochutili, když už si s tím dali tolik práce 😀😀😀

kristi
16. črc 2012

@handm no jedu ja a 7 chlapu, takze to abych dala nejakou rozcvicku 😀 😀 😀 s pitim jsem v pohode, ale jinak to vidim jen na nejaky maso a zeleninu, radsi neriskovat......jsem makala v kuchyni na Ibize, ktera byla pro anglany a to byly neikdy teda extra blitky, co si byli schopni objednat

handm
16. črc 2012

@kristi poslední zachranou může být McD nebo podobný "dobroty" 😀😀 fish and chips a za pět dní si jak pumlíček 😀😀 což budeš stejně, budeš-li držet krok se sedmi chlapama😉😀 Já vždycky právě taky jezdila s kámošema na tyhle "výlety" a podle toho taky to "stravování" vypadalo 😝 většinou sjem se bála, že skončím se slepeckou holí a vlčákem...😀

eveluska
16. črc 2012

@kristi jako vylozene hnusne vari jen takovej ten anglickej "povl" 😅 jinak vylozene staroanglicka poctiva kuchyne je vyborna, hodne chodu a omacek a tak 🙂 ale tezko rict, kde vam to uvarej .... ja byla takhle u rodiny dvakrat - jednou silenost a zivy jsme byly s kamaradkou z toustu a mekace, kam jsme natajno chodily 😀 a podruhy to byli uz takovi stareckove a co ta pani predvadela za veledila, to byl fakt luxus 😵

kristi
16. črc 2012

@handm no ty jo, do toho se mi teda nechce, zvlast, co jsme se dnes vratili z Toskanska, kde je jidlo naprosto luxusni....no snad to nejak zmaknu, ono taky po golfu se proste najist musim, jinak mi spadne cukr a jsem v prdeli, takze za tech ujitych 10 km si klidne muzu dat neco normalniho, ovsem otazka je, zda tam neco normalniho maji

kammka
16. črc 2012

@kristi fish and chips... jako fakt...
jinak ti neporadim, já byla v rodinách, kde se moc nevařilo, nejvíc jsem asi važřila u paní vozejčkářky, to jsme vždy nakoupily a protože ona záhy pochopila, že mi neva vařit a že mi to vcelku jde, tak jsme kupovaly ryby od rybáře, bažanty od místního řezníka a dělaly to na mnoho způsobů.. ona ztrávila s manželem léta v Indii a v nějaké africké zemi, nevim kde...takže hodně koření, rýže...občas jsme si objednaly něco z take away - z indické kuchyně..ale jinak třeba ty jejich páje, to je děs..

kristi
16. črc 2012

@eveluska no jenze s tim v okoli Manchestru nepocitam, ze tam najdeme neco dobryho...no,ale mame Trip advisor,tak snad podle hodnoceni najdeme i neco, kde se da slusne a ne tak moc "tluste" najist

handm
16. črc 2012

@kristi hele, když to vychodíš, můžeš tam být klidně na čemkoliv.. 😀😀 jehněčí, hovězí a UHO s bramborama tě nejspíš neminou a když budou kolem golfíku dobrý restaurace, tak biftekem nic nezkazíš 😉🙂

eveluska
16. črc 2012

@kristi presne, nebo roastbeef 🙂 nejakou dobrou flakotu a salaty snad budou mit vsude 😉 jinak poctivy fish and chips vubec nejsou spatny, ale jednou za 14dni stacej, jinak se to skrz ten olej clvk vraci horem 😀 😝

babulinkab
17. črc 2012

dnes cuketa smažená v česnekovém těstíčku, brambory a zeleninový salát 😉 😉 😉

1luciferka1
17. črc 2012

@babulinkab taky tu jednu cuketu mám,prosím o recept 😉

1luciferka1
17. črc 2012

@renny7 jůů jak se dělá ta roláda? vypadá skvěle!

babulinkab
17. črc 2012

@1luciferka1 já na to spešl recept nemám - prostě jsem dala více méně od oka (na 2 cukety) - cca 6 stroužků česneku, 2 vejce, mlíko, sůl, majoránku a dohustila jsem to moukou, do tohoto těstíčka vložím plátky cukety a hned vytahuju a dávám na pánev smažit