Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kulenka
3. srp 2012

Ahoj 🙂

Tak dneska krémová cuketová polévka s krůtím masem, na potom tvarohová bábovka s ořechama, včera nudle s mákem, předevčírem sekaná s bramborem a rajčatovým salátem a ještě předtím lečo 😀

Mám dotaz - kde se dá koupit vinný kámen, případně čím ho nahradit?
Koupila jsem si knížku Tak trochu úžasní od Dawn Frenchové a na konci je pár receptů, které bych docela i vyzkoušela 😕 🙂

lenam
3. srp 2012

Holky, co děláte z vepřového plecka? Nemám žádný nápad. Děkuji!

heaven_angel
3. srp 2012

@lenam co rošťáci? http://recepty.vareni.cz/rostaci-z-veproveho/ nebo tchýně dělává plátky vepřového, že je naklepe, osolí, opepří, dá na plech, posype cibulí na půlkolečka, sýrem a navrch strouhankou, mírně to podlije a dá péct.. je to výborný, strouhanka udělá skvělou kůrku navrchu..

maxinkaa
3. srp 2012

Semolinové těstoviny, omáčka Panzani s olivami a bazalkou, kuřecí maso a čestvě nastrouhaný parmazán 🙂

jaja01k
3. srp 2012

Čínské nudle s kuřecím a žampiony

petrufa86
3. srp 2012

@lenam k dušený mrkvi a ostatní zelenině, na roládu, na závitky atd.

lenam
3. srp 2012

@heaven_angel
@petrufa86 Holky, moc díky. Dostala jsem velký kus masa, tak zkusím tu roládu, ta mne tedy nenapadla 🙂 a pak to maso podle tchýně. Díky za nápady 🙂

@petrufa86 můžu se zeptat, jak děláš roládu?

petrufa86
3. srp 2012

@lenam normálně si to maso rozříznu na velký plát a přes folii nebo sáček rozklepu na co nejtenší plát. Potřu hořticí, popepřím a dám na to plátky anglický aby maso nebylo suchý a na to míchaný vajíčka - na másle osmažit cibulku, na to šunku, vajíčka a třeba mrkve, hrášek, kukuřici, prostě podle libosti kdo co má rád. Pak to zaroluju, svážu provázkem a vymažu pekáč a dám to píct do trouby. Kousky másla dám i na vrch rolády a posypu ji třeba trošku paprkou, girlovacím atd. Dám na to víko nebo alobal a peču. Před koncem odkryju aby zhnědla.

lenam
3. srp 2012

@petrufa86 Moc děkuji a ještě jeden dotaz, podléváš ji?

babulinkab
3. srp 2012

vepřové kostky, dušená mrkev, brambory

luznicarka
3. srp 2012

@1luciferka1 Lucí rostou už máme zamraženej třetí pytlík na dovče bomba 🙂 jen houbařit s golfkama je dost šílený 🙂

petrufa86
3. srp 2012

@lenam jojo, podlívám, rádo se to přilepuje k hrnci 😉

tygrous
4. srp 2012

Holky, prosim o tipy na "slavnostnejsi" jidlo pro masozravce a predevsim nemasozravce zaroven😉

falca1
4. srp 2012

Dnešní mňamka - dýňová polévka a švestkové knedlíky

helcenka
4. srp 2012

@falca1 - jak děláš tu dýňovou polévku? Já měla poprvé loni dýni, našla jsem si jeden super receptík, moji chlapi se po ní můžou utlouct, mě taky chutná, ale chtěla bych zkusit zase jiný recept, protože se nám zase rýsují 2 obr dýně a já z ní dělám jenom marmošku nebo tuhle jednu polívku 😉

janinka23
4. srp 2012

@falca1 - Ježiš ty knedlíky , mňaaaaaaaaaaaaaaaaam 😀

lenam
4. srp 2012

Dnes jsem pekla tuto bublaninu s červeným rybízem a je opravdu výborná! http://www.apetitonline.cz/recepty/7441-slehack...

nikiii
4. srp 2012

@lenam Vypadá výborně, ukládám a brzo vyzkouším 😉

weri1
4. srp 2012

holky co ze špenátu krom k masu ? děkuji

theiasofia
5. srp 2012

@weri1
a) brambory+špenát+vařené vejce (jídlo mého dětství);
b) dole palačinka, na to špenát, pak nastrouhaný tvrdý sýr, na to zas špenát, přikrýt druhou palačinkou a zapéct tak, aby se sýr uvnitř roztavil (to jsem milovala, dělali to ve Velrybě, pak to tam začli dělat jinak, tak už jsem tam nešla);
c) špenátová polévka (zkus recept z běžné kuchařky);
d) lazaně nebo jiné těstoviny se špenátem, udělat jakoby omáčku přidáním smetany atp.

babulinkab
5. srp 2012

pórková polévka
pečené masové koule, rajská, těstoviny

falca1
5. srp 2012

@helcenka Já jsem jí dělala teďka poprvé mám dva hodně podobné recepty, a kvůli malé jsem nedávala do základu cibulu, ale příště zkusím ten druhý recept s cibulou

Polévka z Hokaido
půl kila dýně Hokaido, citrónová šťáva, olivový olej, bazalka, kari , sůl, lžíce kysané smetany
Omytou dýně neloupeme, jen ji zbavíme semínek a pokrájíme na kostičky. Osmahneme je na oleji s kari, podlijeme asi půl litrem vody a dusíme do měkka. Pak rozmixujeme, případně ještě můžeme rozředit vodou, osolíme, přidáme citronovou šťávu a bazalku. Na talíři dozdobíme lžící kysané smetany (v tom případě ale vynecháme citron)

Polévka z dýně Hokaido
1/2 dýně Hokaido
1 -2 cibule
2 lžíce oleje
smetana
sůl, pepř
Cibuli nakrájíme nadrobno.
Dýni omyjeme a oloupeme a nakrájíme na kostičky. Pokud chceme, dýni loupat nemusíme.
Na rozpáleném oleji osmažíme cibuli a nakrájenou dýni.
Po chvíli přilijeme vodu a dusíme, dokud dýně nebude měkká.
Poté dýni rozmixujeme nebo rozšťoucháme.
Polévku zjemníme smetanou a dochutíme solí a pepřem.

nikiii
5. srp 2012

@weri1 Já dávám do lasagní nebo se smetanou na špagety.

falca1
5. srp 2012

dneska zapečená cuketa s mletým masem a pečenýma bramborama a kuřecí polévka 😀

nikiii
5. srp 2012

Jinak dneska budou u nás buchtičky s krémem, moje domácí premiéra, tak snad se povedou.

samik2008
5. srp 2012

výpečky,zelí a bramborový knedlík

eimmy
5. srp 2012

pstruh v troubě a k tomu růžičkové kapustičky se s troškou sýra a vypražené parmy. k večeři budou krevetky na česneku a chilly s medem a pečivo
zítra kuře na paprice
v úterý čočka s uzenym a chystám se zkusit domácí kachní paštiku s mandlemi a brusinkami tak uvidíme 😀

horakovatereza
5. srp 2012

čuchám, čuchám, že manžel dělá pečené česnekové brambory a kuřecí řízek, prcek má hustou květákovou polévku

heaven_angel
5. srp 2012

včera pečené kuře s rýží, dnes kari rizoto ze zbylého kuřete se zeleninou.. v tomhle vedru nejsem schopná vařit nic pracnějšího..

olasek
5. srp 2012

cuketová polévka s chlebovými krutonky a sýrem + hlavní jídlo : brambor, smetanový špenát a volské oko + rajčátkový salátek ( maso máme rádi, ale v tomhle vedru jsme neměli chuť!! )