Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

handm
16. kvě 2011

@lenule76 já mám jeden z nejoblíbenějších květák na čínu - kdyžtak napíšu recept, mnam 🙂

kami1984
16. kvě 2011

rizek v jogurtove marinade, brambor s jarni cibulkou a misung zeleniny

beatta
16. kvě 2011

vařený brambory s cibulkou a volský oko

rena1410
16. kvě 2011

spagety s brokolici, zampiony a smetanou

lenule76
16. kvě 2011

@handm AHojky, super mnam mnam 😎 Pošli prosím receptík. MOc díky předem.

vojtisek2007
16. kvě 2011

halušky se zelím a uzeným nebo se zakysanou smetanou 🙂, polévka smetanová-pórková - a vařil manžel, já byla v práci 😉

handm
16. kvě 2011

@lenule76 ahoj, tak tady 🙂

Květák ala čína
jednu cibuli a půl hlavičky česneku zesklovatět, na to dám nadrobno pokrájený květák, posypu zázvorem, pepřem, zaliju sojovkou, worchesterem, přidám špetku glutasolu a kostku cukru (lžičku) a půl deci bílého vína - vše dusím do měkka, na konci přidám škrob rozdělaný ve vodě na zahuštění 🙂 podáváme s rýží
dobrou chuť, mňam 😉

eriska
16. kvě 2011

@brusinka.pusinka jéé, díky..já křen nejím, mně nechutná, ale manža by si dal
@zuzi82 hmm, borůvkové tiramisu.jak ho děláš? to musí být mňamka

eriska
16. kvě 2011

@lenule76 my děláme zapečený květák, a taky dobrota..květák uvaříš, pokladeš jím dno zapékací mísy vymazané máslem😉 /můžeš ho i rozmačkat, jak kdo má rád/ na něj dám šunku opraženou na cibulce, strouhaný sýr, minule jsem dala i cherry rajčátka a takhle vrstvíš, dokud máš suroviny..poslední vrstvu dávám sýr, který zaliju smetanou a hodím do trouby na zapečení

beruskanula
16. kvě 2011

tříbarevné těstoviny se zelím a uzeným masem 🙂

zuhur
16. kvě 2011

Dneska byla knedla na vajíčku 🙂

aaadus
16. kvě 2011

Dnes brambory a řízek, malý měl od včerejška dušenou mrkev.
Zítra kuřecí vývar, kuře na paprice a těstoviny

weri1
16. kvě 2011

@eriska jak děláš ten salát z čočky?

eriska
16. kvě 2011

weri,tak dnes to bylo poprve a bylo to co dum dal.na masle jsem oprskla strouhanou mrkvicku,porek,paj nakrajene kureci maso.kdyz bylo opecene,zasypala jsem cervenou cockou a podlila.kdyz byla mekka a voda vyvarena,dochutila jsem cesnekem a soli a pridala krajene broskve.no,mne a malemu to fakt chunalo.

babulinkab
17. kvě 2011

pštrosí vejce, bramborová kaše posypaná pažitkou

eriska
17. kvě 2011

my jsme pozvaní k sousedům na obídek, taťka bude mít totilu plněnou mletým masem a k večeři si mázneme chlebík a dojíme perník s citronovou polevou🙂

mirisek81
17. kvě 2011

U nás dnes cream od asparagus - chřestová polévka.

lukza
17. kvě 2011

hrášková polévka a rajská omáčka🙂)

brusinka.pusinka
17. kvě 2011

dneska žampionový krém,lívance s borůvkovým dipem a tvarohem a zakysanou smetanou a k večeři Vajíčkovo řekvičkový salátek s chlebíkem
5 vajec
2 svazky ředkviček
1 střední salátová okurka
1 červená paprika
1 jarní cibulka
1 hlávkový salát
180 g zakysané smetany Yoplait 11%
2 lžíce majonézy
Sůl, pepř

Vejce uvaříme natvrdo, necháme vychladnout a oloupeme. 3 vejce nakrájíme na menší kousky a zbylá dvě na půlměsíčky. Ředkvičky, papriku a okurku nakrájíme nadrobno, salát natrháme a cibulku nasekáme. Zakysanou smetanu smícháme s majonézou, osolíme a opepříme. Zeleninu a vejce promícháme se zakysanou smetanou a dáme vychladit.

zuzi82
17. kvě 2011

Tak u nás dnes ještě kuře na paprice s těstovinama.

@eriska Borůvkové tiramisu
500 g mascarpone
1 balíček piškotů
110 g moučkového cukru
4 žloutky
borůvky
ovocný likér (já použila griotku)

Mascarpone vyšleháš se žloutky a cukrem. Já měla borůvky mražené, takže jsem je povařila, přisladila a zahustila solamylem rozmíchaným s trochou vody. Pak jsem je nechala vychladnout. Kdybych měla čerstvé, tak bych s nima nic nedělala. Piškoty jsem namočila v griotce rozředěné vodou, tak půl na půl a naskládala do otevírací formy, na to natřela trochu našlehaného mascarpone, pak borůvkový rozvar a na to zase namočené piškoty a pak už jen zakončit mascarpone. Fakt to byla mňamka. 😉

zuhur
17. kvě 2011

Dneska dělám pizza trojhránky 🙂

@brusinka.pusinka myslíš, že by šla smetana nahradit jogurtem?

kristi
17. kvě 2011

lasagne z Lidlu 😉 jsou fakt dobry

brusinka.pusinka
17. kvě 2011

@zuhur myslím že jo ale musela by jsi použít nějaký kvalitní hustý jogurt. a nebo se dá přelít medíkem či posypat skořicovým cukrem 😉 tedy u lívanců, v e vajíčkovém určitě jde

beatta
17. kvě 2011

dneska byla rychlovka lečo s chlebem 🙂

zuhur
17. kvě 2011

@brusinka.pusinka mě šlo právě o ten salát. Zkusím Holandii, uvidíme - bude asi k večeři 😉

zvalentova
17. kvě 2011

u nás také rychlovka neb jdu cvičit, takže grilovaná kuř. prsa s lilkem a cuketou 😉

gabka32
17. kvě 2011

kuřecí játra na cibulce, rýže a okurka

moudivlacek
17. kvě 2011

zapečené špagety s mletym masem a syrem

mamkamarketa
17. kvě 2011

holky prosim poradite? mam hovezi platky. omacky neumim 😔 ,ale rada bych zacala 😅 neco pro zacatecniky? Dekuju mockrat 😎

berenika39
17. kvě 2011

@mamkamarketa nevím , co vám chutná, ale:
- naklepat, lehce obalit v hladké mouce, sůl pepř, potřít česnekem, na másle osmahnout, jen chvilku, podlít, , nemělo by to plavat, dusit - než to je měkké...brambor k tomu....je to taková spíš štáva než omáčka.
- naklepat, sůl, pepř, - cibulku na olej, osmahnout, opéct maso, podlít, dusit. když je to měkké, maso vyndáš někam vedle, přiliješ vodu, když vře, dáš trochu hladké mouky rozmíchné ve studené vodě a pořádně rozmícháš, ještě povaříš. vrátíš maso a přidáš na kostičky nakrájené: šunku, okurku, vejce na tvrdo. chutná to jako španělské ptáčky, ale bez práce🙂.
- nebo můžeš přidat do omáčky samotnou okurku...nebo samotné vejce...(znojemská, štěpánská)...je to na jedno brdo....nebo se ta základní omáčka dá ochutit hořčicí, nebo jsem to zkusila i křenem🙂.