Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

xuxie
27. říj 2012

polévka z červené řepy, rajčat a mrkve s bramborem, kuře pečené s mrkví a dýní, bramboráčky pro muže, pro nás s malým rýže. Na zítra bude ta samá polévka, ale kuře už došlo. Takže marinuji hovězí (v mrkvi, oleji, kapce rajského protlaku, sojovky a hořčici. Pak ho upeču v celku a jako přílohu uděláme šťouchané brambory s celerem a petrželovou natí (pro sebe pouze brambor, celer by nám rozprděl mimino 😒 )

sabisek
27. říj 2012

@koncita Je, jak delas ty francouzske brambory - uplne jsem na ne dostala chut! 🙂

koncita
27. říj 2012

@sabisek uvařím brambory ve šlupce a nechám pořádně vychladnout (někdy i večer předem, podle času). No a pak je prolisuju ve čtverečkovači na brambory (jako na bramb.salát), k tomu na kostičky např. uzené nebo co máš doma, dneska jsem ale dala kus točeňáku a čabajku z maďarska, cibuli...trošku osolit, opepřit a kapku i oleje. Pak dám v pekáči zapíct asi tak na hoďku zakrytý a pak na poslední asi půl hoďku zaliju rozmíchanýma vajíčkama s troškou mlíka a už nezakrývám, aby se udělaly křupínky...je to ale ve skutečnosti jednodušší než to tady píšu 😀

kristi
27. říj 2012

ja delam fr. klasicky - uvarim brambory, necham vychladnout. Mezitim na cibulce opecu kus uzenyho na kosticky, uvarim 3-4 vejce natvrdo a nakrajim si steril. okurku. Pres ctvereckovac prolisuju, vsechno smicham dohromady a rovnou zaleju zakys. smetanou a vejcema. Nekdy jeste pridam co dum dal - syry, zeleninu. Ale nejradsi je mame jako od babicky 😉

ia.
27. říj 2012

dneska nakupování, takže nudle u číňanů v nákupním centru, ale zítra bramborový salát s vepřovými řízky a polévku asi brokolicový krém

jimmy1
27. říj 2012

@xuxie celer není nadýmavý 😉 ale je to možný alergen, já se celerem láduju od začátku a v poho 😉

pajenka
27. říj 2012

Krůtí nudličky na zelenině a jasmínová rýže

power700
27. říj 2012

Holky a @ia. ahoj, myslíte, že když nemám panenku, ale vepřovou pečeni vcelku bez kosti, když to protáhnu něčím dobrým a upeču, nebude to tuhý? Přeci jen panenka je panenka..

zuzi82
27. říj 2012

@power700 Bude to určitě sušší, takže bych jako náplň rozhodně použila slaninu s něčím. Ale úplně špatné to nebude. Určitě bych to taky pekla přiklopené. 😉

michamicha
27. říj 2012

svíčková s domácím kynutým knedlíkem, brokolicová polévka s česnekovými krutonky
a zítra budou krůtí závitky podle Apetitu 🙂

power700
27. říj 2012

@zuzi82 díky 🙂

ia.
28. říj 2012

@power700 souhlas se @zuzi82 🙂

power700
28. říj 2012

@ia. jéé, děkuji za odpověď. Ale už jsem to nakrájela, udělám dnes nějakou rychlovku a příště asi koupím panenku a udělám podle tebe. Sušený rajčata se dají normálně sehnat? A bylinky jsou asi lepší čerstvé?

ia.
28. říj 2012

@power700 já kupuju sušená rajčata naložená v oleji, normálně v tescu ve skleničkách. Bylinky si myslím jsou lepší čerstvé, všechno co jsem měla na zahrádce jsem si zamrazila 🙂

lenoura
28. říj 2012

Chicken kiev a bramborova kase, rajcatovo okurkovy salatek s jrni cibulkou a octovo cukrovou zalivkou 🙂) mnam

ined77
28. říj 2012

česnečka a rolády z vepř.panenky, rýže 🙂

llluckaaa
28. říj 2012

Jedeme na návštěvu a k obědu dostaneme smaženou rýži, restovanou panenku a tvarohovou buchtu.

zuzi82
28. říj 2012

K obědu si dáme špagety s kuřetem a cibulovou omáčkou a na večeři vepřové zapečené v alobalu s klobáskou a zeleninkou. 😉

sabisek
28. říj 2012

@koncita Dekuji moc, poslu manzela pro uzeny ci tocenak, uz se tesim.... 🙂

sabisek
28. říj 2012

@kristi Dekuji za dalsi typ... Urcite take zkusim. 🙂

sabisek
28. říj 2012

Dneska mam strasnou chut na bramborovou kasi a rizek, manzel slibil udelat.
Jinak vcera byli brambory se spenatem a vejcem. Nejak mam poslendi dobou chut na jidla z detstvi. A manzel si neztezuje, naopak vari je i sam a s radosti.
K veceri bude zimni salat - cibule, paprika, rajcata, mrkev a lilek ugrilovane v troube, na posledni chvili pridany vlasske orechy a k tomu rozpecenou bagetu namacenou v olivovem oleji (to byl manzeluv napad a moc jsem si pochutnala). 🙂

zizala79
28. říj 2012

dnes zapečené cukety s vařeným bramborem (poslední dobou jen brambory 😅 ale přes léto jsme je skoro nejedli a mám absťák)
na odpoledne perník

sabisek
28. říj 2012

@ined77 S lilkem delame mousaku...

ia.
28. říj 2012

jak už jsem psala včera, tak je bramborový salát a řízky, polévka brokolicový krém zjemněný smetanou s krutonkama a v lidlu mají italské dny, takže tiramisu z mascarpone jako zákusek 😵

zizala79
28. říj 2012

@ined77 my děláme z lilku rattattouile a podle mě to děti můžou, jen dáš na olej všechno, co chceš a palk to necháš provařit 😅 tzn. cibuli, česnek, atd. pokud to chceš dětem dát a pak různou zeleninu: lilek, mrkev, cuketa, paprika, podle chuti, ochutit podle chuti a nechat hodně dusit, až to bude měkký, je to moc dobrý, chutná mi ta kombinace různých zelenin, jak se to hezky prolne (lilek, mrkev, paprika)

xuxie
28. říj 2012

@jimmy1 u nás je nadýmavábsnad i voda - obě děti děs běs 😒

zuzi82
28. říj 2012

Naše dnešní mňamina

p.e.t.u.l.k.a
28. říj 2012

@zuzi82 vypada to skvele jak delas cibulovou omacku?
Ja delala krkovicku v tom sacku s bramborama a slaninou a pridala jsem si tam koreni z justu a cibuli a cesnek a bylo to mnam Udelala jsem k tomu domaci tatarku a zeleninovy salatek

zuzi82
28. říj 2012

@p.e.t.u.l.k.a Na másle jsem osmahla na kousky nakrájený česnek, hodila na to na nudličky nakrájený krůtí prsíčka, osolila a opepřila. Pak jsem to vyndala a na tom tuku jsem opekla cibulku nadrobno, pak přidala trochu vývaru, a nakrájenou jarní cibulku, zalila smetanou a zasypala parmazánem. Nakonec jsem vmíchala maso. Bylo to moc dobré. 😉

yesu
28. říj 2012

Dnes pečené kuře s rýží a zítra lasagne se špenátem podle Babicy 🙂