Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

lenam
5. lis 2012

@monyliny Moc děkuji za recept! Dneska jsem pekla a půlka plechu je pryč! Opravdu je výborná a není suchá. 🙂

zuzi82
5. lis 2012

My dnes klasické české rizoto a na večeři sýrové mufiny a ke kávičce hraběnčiny řezy na dva způsoby s jablky a s tvarohem. 😉

renatab
5. lis 2012

já v sobotu dělala guláš a zeleninovou polévku, navečer jsme šli na narozeniny a tam překvapivě taky guláš 😀 Takže náš jsme v neděli dojídali a pak šli dojíst ještě i ten z narozenin 😀 A proto dnes oběd co měl být včera a to vepřový a kuřecí řízky a bram. kaše a jako zákusky jsme měli dort z narozenin a zákusky z narozenin 😀 A zítra se budou dojídat řízky 😀

aaadus
5. lis 2012

sobota - hovězí vývar, nudle s mákem (poručil si mm)
neděle - vepřový vývar, pečené vepřové maso, volské oko a brambor
pondělí - polévka z hlívy ústřičné (doma vypěstované), zapečené těstoviny

rena1410
5. lis 2012

@zuzi82 prosím o recept na kuře s karamelovou zeleninou se šalvějí, děkuji 🙂

zuzi82
6. lis 2012

@rena1410 Nemám ho teď u sebe, takže dodám zítra večer nebo ve čtvrtek. 😉

1luciferka1
6. lis 2012

včera pečená dýně s baramborami a dresinkem ze zakysanky a česneku a dnes bramboráky

miskadis
6. lis 2012

rajská omáčka s knedlíkem

aaadus
6. lis 2012

K snídani palačinky s dýňovou marmeládou, dýňová polévka, kuře s ananasem, mandlemi a rýží. Pro návštěvu brownies a k večeři upeču housky

dandelion
6. lis 2012

taky dneska bramboráky pečené v troubě .. @1luciferka1

hanicinka
6. lis 2012

POTŘEBNÉ PŘÍSADY. Tvarohová buchta

Jako těsto: 3 hrnky pol. mouky, 1 hrnek cukru krupice, 1 prášek do pečiva Nádivka: 3 tvarohy v kostce (nééé vanička), 3 celá vejce, 350ml mléka, cukr - dle chuti (spíš aby to bylo sladší), 25ml rumu, 1 vanilkový pudink (JEN prášek) a může být i citrónová kůra... Vršek buchty poklademe plátky Hery nebo másla

POSTUP PŘÍPRAVY

Suroviny na těsto smícháme (bude to sypká hmota).
Potom si ručním šlehačem vyšleháme nádivku (měl by to být "řidší" tvaroh, ale ne zase aby tekl). Množství mléka odpovídá na 3 kostky tvarohu. Pokud budete nádivku dělat z tvarohu v krabičce, tak ho bude méně.
Těsto si rozdělíme na dvě poloviny. Jednu polovinu vysypeme na máslem vymazaný plech, na to nalijeme tvarohovou nádivku a navrch zase sypké těsto. Nahoře buchtu poklademe plátky Hery ( asi půl centimetrové) a pečeme v předehřáté troubě na 180°C dokud vršek buchty není krásně zlatavý.

Do druhého dne se buchta uleží, tvaroh ztuhne a je to opravdu dobrůtka. Pokud je tvaroh hodně řídký, buchta potom bude mokřejší.

Buchtu peču raději v "buchtovém" pekáčku s oušky. Tvarohu je potom více. Když se dá na normální plech, tak to není ono.

Je to neskutečná dobrotka!!! Vyzkoušejte!!!

hanicinka
6. lis 2012

Recept pozdě,ale přece jen. Omlouvám se nebyla jsem tu dlouho. Je to okopírované z mimibazaru, i s jablky je to výborné. 😉

hanicinka
6. lis 2012

http://www.iprima.cz/primavareni/kdyz-vari-tata...
Toto budeme mít dnes. Dobrou chuť! 😉

zuhur
6. lis 2012

Včerejší oběd - kovbojské fazole s domácím chlebem a na odpoledne jsem pekla tuplované koláče - na pohled nic moc, ale chuťově - mňam.
Dneska bude na oběd nouzovka, protože mi zkysla smetana, takže bude jen těstovinový salát s tuňákem 😅

@nikiii fotky speciálně pro tebe, když ti tu tak chyběly 😀

yesu
6. lis 2012

Včera bylo kuřecí na kari s ananasem, rýže a hranolky a dnes vepřové řízky s bramborem.

monyliny
6. lis 2012

@lenam Nemáš zač,jsem ráda,že chutná🙂

zuzik24
6. lis 2012

Dneska máme bramborové menu 😀 Bramboračku s houbami a teď se smaží bramboráčky. Jako zákusek jsem udělala borůvkový koláč s drobenkou 🙂)

zizala79
6. lis 2012

k obědu jsem si udělala volské oko + mozzarella s bílým chlebem a zákusek puding, takové líné menu 😅

opicka1978
6. lis 2012

@hanicinka koukám nejoblíbenější na MMB 🙂 http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=2953

zuzi82
6. lis 2012

Matěj je dnes poprvé ve školičce, na oběd má hovězí s těstovinama a já si dala kotletku na rychlo a špagety s olivovým olejem, petrželkou a cibulkou. 😉
Večer asi zkusím pečený bramborák

nikiii
6. lis 2012

@zuhur No nádhera, hned mám veselejší den 🙂 Hoď mi jeden koláček oknem, vypadá mooooc lákavě, mňam.

kristi
6. lis 2012

Mia je nemocna, takze ani nemuzu do kramu, toz jsem vytahla kulicky z Ikei z mrazaku a nejaky file a hodim to do trouby, k tomu brambory a nazdar

zuhur
6. lis 2012

@nikiii holka už není co 😀

p.e.t.u.l.k.a
6. lis 2012

@zuhur co jsou kovbojske fazole?

zuhur
6. lis 2012

@p.e.t.u.l.k.a - možná to budeš znát i pod jiným názvem - já jsem poprvé četla tento recept jako Kovbojské fazole:

Na trošce oleje (sádla) si opečeš mleté maso, zaprášíš červenou paprikou - já dávám kvůli prckovi sladkou v originále je i pálivá. Přidáš zcezenou plechovku červených fazolí, cibulku a česnek a podáváš s chlebem. Je to rychlé a celkem syté. Tenkrát jsem to četla jako tip na rychlou večeři, ale já to chystám ve větším na oběd. Asi by to nechutnalo špatně ani s bramborami, ale mě právě vyhovuje, že i tím chlebem to člověk dost urychlí 😅

Jinak prcek vybíral fazole a cpal si je do pusy s tím, že je to "koko" 😀

nikiii
7. lis 2012

@zuhur Sááááááfra, jsem si to myslela ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

miriska
7. lis 2012

holky prosím nevíte někdo co s banánama? mám jich hodně, jedinný co znám tak je banánová bábovka, ale chci zase dělat jogurtovou tak bych uvítala jinej nápad...díky moc...

jinak my máme dneska smaženej květák s bramborovou kaší

babulinkab
7. lis 2012

kedlubnová polívka
zapečené vepřové přírodní řízky s cibulí, slaninou, sýrem, bramborová kaše, zeleninová obloha

prdecek
7. lis 2012

vepřové na houbách s rýží

nikiii
7. lis 2012

@miriska Já jsem nedávno našla a uložila tenhle recept, ale ještě jsem nestihla vyzkoušet http://www.toprecepty.cz/recept/29689-kralovsky...