Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

miriska
17. kvě 2011

vepřové plátky Neapol, vařené brambory (lepší jsou pečené)

miriska
17. kvě 2011

a k večeři asi zeleninová polívka s houbama

sylvar
17. kvě 2011

na večeři žampionová omáčka s těstovinou 🙂

eriska
17. kvě 2011

@mamkamarketa já je dělám skoro stejně, jako berenika, plátky naklepu (může to být i na kostičky), osolím, opepřím, dám nějaké kořeníčko, potřu plnotučnou hořčicí, obalím v hladké mouce..na oleji osmahnu cibulku, pak přidám masko, zprutka osmažím, aby se pěkně zatáhlo a zaliju vývarem..šupnu do trouby a tam se to dodělá samo🙂 pak už to můžeš zahustit moukou, nebo taky nemusíš, přidat smetanu, nebo jak psala berenika párek, šunku, sýr, kapii, okurku, vajíčko, osmažené žampiony, podle chuti😉 tak držím palečky, ať se vydaří..

eriska
17. kvě 2011

@miriska prosím, prosím o recetpík na Neapolské plátky..to jsou nějak zapečený s rajčaty a sýrem?

lidiab
17. kvě 2011

U nas hraskova polivka s matou a smetanou, zeleninovy salat a k tomu opecene nalozene kureci psro. Ja jsem k obedu mela cerstvej mladej spenat s cesnekem a smetanou a chleba.
Zitra svedske masove kulicky (ty, co je varej v Ikei, ale domaci) se vsim vsudy a syrniky (sladke smazene tvarohove placky).

lidiab
17. kvě 2011

@mamkamarketa Ja je nejcasteji delam tak, ze je naklepu, potru olivovym olejem a bohate posypu cerstvym tymianem (pestuji si ho na balkone, je to ma nejoblibenejsi bylinka) a necham odlezet. Pak obalim v hladke mouce a zprudka osmazim na trose oleje. Podliju vyvarem a dusim do mekka. Nekdy pridam trochu smetany a obcas nejake houby. Protoze jsou obalene v te mouce tak to ani nepotrebuje zahustit. Obvykle to jime s ryzi, knedliky nejak nemusime a ani je neumim, respektive jsem lina je delat 😀

weri1
17. kvě 2011

@lidiab můžu poprosit o recept na švédské koule a i ty tvarohové placky, děkuji

lidiab
17. kvě 2011

@weri1 Svedske koule se delaji nasledovne (pro 3-4 lidi a recept mam od kamaradky co zije ve Svedsku) - asi 600gr mleteho hoveziho smichas s jednou opravdu na hodne jemno nakrajenou cibuli, jedno vejce, asi dve lzice strouhanky, asi ctvrt kelimku smetany, mozna vic, proste aby to bylo takove mekke, nevim jak to mam popsat 😀 Proste takova jemna, soudrzna, mekka hmota. Lze take strouhanku namocit ve smetane a pak to smichat. Pridas sul, pepr a strouhany muskatovy orisek. Vytvarujes male koule, lehce obalis v mouce a osmazis na trose oleje do zlatova, cim mene oleje tim lip. Prilijes asi 300ml vyvaru, nejlepe hoveziho, ale i kureci poslouzi, a kelimek smetany. Dosolit, opeprit a zase pridat muskatovy orisek a snitku tymianu (nemusi byt). Nechat varit 5 minut az to zhoustne, pripadne zahustit. Podava se to s brusinkovym kompotem a varenym bramborem ci kasi.

Syrniky - pouziva se na to takovy ten zrnity tvaroh co se prodava v takovych trojuhelnicich, je to ten modry, vis o kterem mluvim? Neni to cottage, ale takovy suchy zrnity tvaroh v igelitu. S jinym tvarohem to pry nejde, rozteka se to. Tri baleni das do misky, pridas jedno vejce, tri lzice mouky, cukr podle chuti a pak to normalne smazis na panvi s trochou oleje 😀 Recept mam od tchyne, jeste jsem to nedelala, ale u nich jsem to jedla a s marmeladou a medem to bylo fakt moc dobre.

weri1
17. kvě 2011

@lidiab děkuji, na ten tvaroh kouknu v krámu.... 😉

beruskanula
18. kvě 2011

dnes zemlovka 🙂

aaadus
18. kvě 2011

Holandský řízek, br. kaše a šopák. Malý má od včerejška kuřecí vývar

Tady je tolik nových receptů a já nemám absolutně čas si je opsat ☹

mirisek81
18. kvě 2011

Kuřecí polévka, grilované kuře s bramborovu kaší

kammka
18. kvě 2011

já večer udělám segedín, jestli to stihnu po návratu z práce..knedlík je zadělaný v pekárně hned..pokud nebudu stíhat, budou topinky ve vajíčku 😉 a segeďák udělám jen napůl

brusinka.pusinka
18. kvě 2011

dneska kyselo, a lokše se škvarkami, a malá s povidly 😉 k večeři bude celerová pomazánka s touty 😉

babulinkab
18. kvě 2011

kuřecí vývar

kammka
18. kvě 2011

holky poraďte dobrý recept z králíka... mám jich pár v mrazáku. na víkend, má být skoro hic, tak nechci dělat svíčkovku, ale něco lehčího, třeba s rýží.. tymián, saturejku, oregano mám na zahrádce, olivy ve špajzu..napadá vás něco??třeba na bílém víně??

brusinka.pusinka
18. kvě 2011

@kammka pepř a sůl
1 ks králík
nové koření
40 g slanina
1 lžíce hladká mouka
2 ks cibule bobkový list
2 dl červené víno
100 g olej

Králíka rozdělíme na porce. Pamatujeme přitom nato, že se maso speče a ubyde na objemu. Jednotlivé porce prosolíme a propepříme.
V hrnci osmahneme na oleji na jemné plátky nakrájenou slaninu, přidáme na kolečka nakrájenou cibuli a porce králíka, které ze všech stran osmahneme.
Opečené maso oprášíme moukou, doplníme asi 2 bobkové listy, pár kuliček nového koření, zalijeme vínem a pečeme v troubě bez poklice doměkka. Během pečení podlijeme podle potřeby červeným vínem nebo vývarem a přeléváme vypečenou šťávou.
Nakonec omáčku zjemníme kouskem másla.

brusinka.pusinka
18. kvě 2011

@kammka Králík na víně jinak
1 králík, 10 šalotek nebo menších cibulí, 10 žampionů, 250 anglické slaniny, tymián, sůl, olej, suché červené víno (cca 500 ml).
Příprava
Naporcovaného králíka opečeme zprudka na oleji a vyjmeme. Na výpeku opražíme na čtvrtky nakrájené žampiony, šalotku a na kostky nakrájenou slaninu. přidáme porce králíka, osolíme, přidáme tymián a zalijeme polovinou vína. Dáme do trouby přiklopené a dusíme cca 1 hod. Zaléváme zbylým množstvím vína.
Vařená rýže

brusinka.pusinka
18. kvě 2011

@kammka
Králík na víně ala Marinka
Suroviny:
králík, cibule, celer, petržel, mrkev, celá skořice, nové koření, bobkový list, celý pepř, rajčatový protlak, cukr krystal, olej, červené víno, hladká mouka, citronová šťáva
Postup
Králíka osolíme, opepříme, obložíme kořenovou zeleninou a kořením, zakapeme olejem a červeným vínem. Necháme odležet v chladu cca 10 hodin. Králíka vyjmeme. Zeleninu s kořením a celou skořicí orestujeme na oleji, přidáme cukra protlak. Restujeme, dokud cukr nezkaramelizuje. Zalijeme vodou, vložíme králíka a dusíme do měkka. Po změknutí vyjmeme maso. Vzniklou směs zahustíme moukou. Dochutíme solí, cukrem, citronovou šťávou a červeným vínem. Směs nakonec přecedíme.

kammka
18. kvě 2011

@brusinka.pusinka díky 😀

brusinka.pusinka
18. kvě 2011

@kammka není zač 😉

deyana
18. kvě 2011

dneska polívku teda netuším, jako druhé budou zapečené těstoviny se špenátem a nivou

zuzi82
18. kvě 2011

Ahojky, tak my dnes máme vařený hovězí jazyk smažený v těstíčku s bramborovou kaší a k tomu nějaký kompot a na večeři krevetový koktejl

deyana
18. kvě 2011

změna - budou cannelloni

kammka
18. kvě 2011

@deyana canelloni se špenátem a nivou? 😀 to zní dobře..
mně došlo, že mám doma v lednici gnochi, v mrazáku špenátové listy v granulích,....hmmm..a stánek s kuřecím u zastávky busu 😀

werry
18. kvě 2011

vejci plněné masové koule, brambory a hořčicová omáčka ala Babicovy dobroty 🙂 mám již uvařeno ze včerejška a je to rychlá mňamka 🙂

babulinkab
18. kvě 2011

@werry jak to děláš? my máme dnes něco podobného pštrosí vejce - také vejci plněné masové koule, ale upečené jako sekaná bez nějaké spešl omáčky

deyana
18. kvě 2011

@kammka ano, nakonec jsem udělala sýrovou omáčku, tím cannelloni přeliju a ještě navrch dám plátek sýra asi.. už se mi na to sbíhaj sliny 😀

kammka
18. kvě 2011

jé holky s tím bych se asi nepatlala... já teda mleté dělám ráda, u nás v masně mi ho namelou před očima, mňamka, čerstvoučká... dělám karboše, pečené na papíře na plechu, je to raz dva.. nebo udělám kotel omáčky, jakože na špagety a pak tím zaleju na plátky nastrouhané brambory, ve střídavých vrstvách, ještě je dobrá do toho smetana a eidam, ale těch kalorií, no hrůůůůza..
a pak další část omajdy zmrazím a za týden na špagety..