Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

ia.
13. lis 2012

@kristi vypadá dobře ta příloha, to jsou žampiony? a v nějaké redukci?

kristi
13. lis 2012

@ia. jo, jsou, ale jen jsem je fikla k tomu na pekac

eicul82
13. lis 2012

SOS Uvařila jsem poprvé boršč, ale nejde mi dochutit?! Dala jsem cukr, ocet, sůl, pepř....

terryfox
13. lis 2012

@eicul82 Ahoj, já boršč dochucuji Umeoctem, je to zdravé a kyselé a slané v jednom, výborná věc i do čočky, kulajdy a tak 😉 Jinak se zeleninou dávám vařit nové koření, pepř a bobkový list. Přidávám kostku zeleninový vývar od firmy Wurzl a už nesladím, řepa je sama o sobě sladká a dávám i mrkev, ta je taky sladká 🙂 Taky dávám trochu kysaného zelí, to dá takový dobrý říz 😉 Obvykle je to takhle moc dobré 🙂 Jaká chuť v tý polévce chybí? 😕

eicul82
13. lis 2012

@terryfox já ji znám prostě jinou, má říz! A já ji mám jen sladkokyselou.... Ingredience jsem dala stejné jako ty....já vím, je to těžké takhle radit na dálku 😅

terryfox
13. lis 2012

@eicul82 😀 chápu, člověk někdy jídlo ne a ne dodělat, že jo? prostě to pořád není to pravý ořechový 😀 a nemůže to být zeleninou? třeba nebyla prostě tak kvalitní, dobrá, chutná, chápeš? 😉 tak to zkus opepřit nebo na talíři chuť zamaskovat zakysanou smetanou 😉 😀

nikiii
14. lis 2012

Na dnešek jsem dostala Vepřové na džemu s karlovarským knedlíkem, už teď se těším, tak upeču jen nějakou buchtičku s jabkama a bude to.

kristi
14. lis 2012

polivka od vcera a vecer quesadillas

monyliny
14. lis 2012

Já dnes dělám fazolovou polévku z uzeného vývaru,kuřecí závitky a brambory a dám k tomu asi hruškový kompot 🙂 Večer-rybí pomazánka s chlebem.

miskadis
14. lis 2012

guláš a těstoviny

pelenka
14. lis 2012

vepřové plátky na kmínu, ještě rozmýšlím zda s bramborem nebo rýží🙂

marhulinka
14. lis 2012

u nás dnes kapustová polévka a kuřecí závitky se smetanovo-sýrovou omáčkou a rýží.

prdecek
14. lis 2012

dneska si koupím kebab v chlebu u turků 🙂 a na večeři pečené kuře s rýží

pamal
14. lis 2012

Halušky s čerstvou bryndzou ze Slovenska se slaninkou a uzeným

yesu
14. lis 2012

@pelenka recept? 🙂
@marhulinka recept?

yesu
14. lis 2012

naložený kuřecí stehýnka pečený v troubě s rýží...

pelenka
14. lis 2012

@yesu Úuuplně jednoduchý🙂 Na lžíci sádla zpěnit jednu cibuli, na ni jsem dala lehce naklepnuté osolené a opepřené plátky a nechala jsem je z obou stran osmahnout, aby se zatáhly, pak jsem zasypala drceným kmínem a zalila vodou, aby bylo maso ponořené. Když bylo masko skoro měkké přidala jsem hl. mouku (2 lžíce) rozmíchanou v trošce vody a ještě 20 minutek dusila. Nakonec k tomu byla br. kaše posypaná čerstvou petrželkou a dlabal i roční prcek (vařím málo kořeněné a dochucuju, až když mu odeberu).

ia.
14. lis 2012

bramborová polévka s kořenovou zeleninou a hříbkama

pitruskaskarolinkou
14. lis 2012

vepřové plátky na hříbkách + rýže 🙂

majule_j
14. lis 2012

gulášová polévka.... čočka,vajíčko,krkovička a zelný salát... 😀 ať to má grády 😀

kammka
14. lis 2012

dnes kuřecí kousky ve sladkokyselé omáčce z Lidlu s rýží, omajdu trochu obohatím o nějaou zeleninku, zatím jsem ani nezačala vařit, dopo do školky, nákup, lékárna,pak snídaně,kojení,uspat dítě a pověsit pleny na zahradě, uklidit si auto a je jedna.. fuj, strašně ten čas letí...

aaadus
14. lis 2012

Játra v rajčatové omáčce s rýží

luznicarka
14. lis 2012

@pitruskaskarolinkou jak děláš ty plátky na hříbkách ? musim zase udělat nějakou omajdu 😀 díky

brambora20
14. lis 2012

zítra bram.knedlík+špenát+uzený plátek polévka s červené čočky
pátek asi francozzské brambory s hokaido dýní a piknatní klobásou, takový hokus pokus
v sobotu cirznové placičky s čínou z kuř.prsou
v neděli asi obalená ryba s br.kaší

ia.
14. lis 2012

@luznicarka já si dovolím napsat svůj recept na plátky na hříbkách...naklepu maso, osolím, nakrojím, aby se nezkroutilo, rozpálím olej a nechám zatáhnout (nepoužívám cibuli, ale pokud ty ano, tak maso na cibulku), zaliju horkou vodou a hodím kostku bio bujonu. Nechám dusit (dávám do tlakáče). namočím si do misky houby. Vytáhnu maso, vodu zahustím moukou, vliju houby i s vodou, kápnu trochu sojovky pro barvu a když mám doma smetanu, tak tam vliju celou 30% smetanu, je to mňamka..). Vrátím maso, provařím, a je to. Jíme to s těstovinama nebo rýží 😉

babulinkab
14. lis 2012

u nás zítra bude rajská polívka a rizoto se sýrem a zeleninový salát

luznicarka
14. lis 2012

@ia. díky za recept olej dát nemůžu protože pak mi tu omáčku manžel nejí z nějakýho důvodu se mu z toho dělá zle ☹ , ale díky 🙂

ia.
14. lis 2012

@luznicarka tak to osmahni na sádle 😉

luznicarka
14. lis 2012

@ia. jj už sem o tom taky přemejšlela náhodou ho i mám 🙂

ia.
14. lis 2012

@luznicarka stačí malinko, jen abys to maso zatáhla a nespálila 😉