Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kami1984
18. kvě 2011

včera byly zapečené nudle s párkami,co zbyly z grilovačky,myslela jsem,že zůstane i na dnešek,nezůstalo..
tak dneska budu zkoušet tvarohové knedlíky s jahodami,snad se mi nerozlemcaji...

kami1984
18. kvě 2011

Holky, jakych mate asi 5nejoblibenejsich jidel co varite treba i v obmenach?

blandik
18. kvě 2011

Zapečené brambory s hráškem a strouhanou šunkou, vajíčkem, s troškou majoránky a česneku. KOukám, že spousta z vás tady zvládá i polívky a druhé...páni. To u nás je většinou jen jedno z toho. Včera jsme měli zapečené nudle s pastiňákem.

kammka
18. kvě 2011

@kami1984 ty brambory zapečené s boloňskou omáčkou z mletého masa se sýrem a smetanou a to bez obměn, to miluju..
gnochi se špenátem, kuřecím a smetanou...
hovězí maso dušené: jako guláš , na žampionech, na sušených houbách, po mexicku (fazole z konzervy, kukuřice, papriky..)
řízky z čehokoli
atd...
hodně masové, ale my máme králíky, prasata, kachny... a kamarády chovatele.. kuře jsem nekoupila ani nepamatuju..

werry
18. kvě 2011

@babulinkab ono to bude něco jako pštrosí vejce, akorát se to vaří a ta omáčka je k tomu šmakovní 🙂 zkopíruju recept :

300 g mletého masa, (já dala 500g)
2 cibule,
4 lžíce strouhanky,
1 vejce,
4 vařená vejce,
3 lžíce hořčice,
2 lžíce hladké mouky + 4 lžíce na jíšku,
0,2 l smetany,
100 g másla,
sůl, pepř

Mleté maso smícháme se solí, pepřem, vejcem, strouhankou, moukou a nakrájenou cibulí. Uvařená oloupaná vejce obalíme masovým těstem a dáme vařit do vody s cibulí. V hrnci si rozpustíme máslo, zasypeme moukou, přidáme hořčici a zalijeme vývarem z masových koulí. Promícháme, povaříme a zjemníme smetanou. Uvařené koule vyjmeme, rozkrojíme a přelijeme omáčkou. Podáváme s vařenými bramborami.

tady je i video http://dobroty.nova.cz/clanek/epizody/vejci-pln...

zuzi82
18. kvě 2011

@kami1984 Tak na to nejsem schopná odpovědět. Strašně ráda vařím a jedno jídlo vařím tak jednou za tři měsíce. Ale u nás vedou hodně špagety na všechny způsoby, teď jsou hodně oblíbené s lososem a citronovou omáčkou, nicméně už jsme je neměli asi dva měsíce. Ale jinak bych mohla vyjmenovat tak asi 40 jídel, které občas vařím a doplňuju to tím, co zrovna objevím v kuchařce 😅

brusinka.pusinka
18. kvě 2011

@kami1984 kami u nás nejde vyjmenovat mi jídlo zbožňujeme a malá je uplně unešená z polívek a omáček, takže u nás všechno a každej den se snažím vařit jinak aby se jim neomrzelo 😉

juvik
18. kvě 2011

ahoj holky,
občas nakukuju a čerpám inspiraci 😉

@brusinka.pusinka zaujal mě recept na to kuře ve slavnostním kabátku, jak jsi ho tu nedávno dávala.
Mám dotaz, když se to kuře obalí v chipsech a sýru, tak se dá na suchý nevymaštěný pekáč do trouby? Nepřichytí se? Pustí to nějaku šťávu nebo se to spíš zatáhne a udělá krustu?

dendaz
18. kvě 2011

Těstoviny, špenát, nudličky z krůtího stehna...rychlé a u nás oblíbené 🙂

andyalukasek2008
18. kvě 2011

Ryba pečená v citronové strouhance s kaší a špenátová polívka. Mňam!

zuhur
18. kvě 2011

U nás dnes: zeleninová polévka, zapečené palačinky podle @brusinka.pusinky a k večeři zkusím i ten ředkvičkovo-vajíčkový salát 😉

@kami1984 musím říct, že až donedávna jsem vařila tak na střídavo - ráda a nerada. Navíc teď je to trochu v polních podmínkách (ježišmarjá už abychom byli přestěhovaní........) Takže vymyslet jídlo byl pro mě boj, často byly špagety popř. jen nějaké maso rychle na pánvi. U nás je to komplikované tím, že manžel má dnu a dost věcí nesmí i těch co má rád - např. luštěniny ☹ Taky je zvyklý úplně na jinou kuchyni a ač to nepřizná je dost vybíravej 😠 Ale od té doby co chodím do této diskuze se mi daří jídla tak často neopakovat - zatím je to teda opakování tak po měsíci, ale už se dost zlepšuju 😅

brusinka.pusinka
18. kvě 2011

@juvik ano dáváš dle receptu na suchý plech ono to kuře pustí dost š´távičky 😉 nepřipaluje se mi 😉 ale rošt dávám do střední polohy trouby 😉

zuhur
18. kvě 2011

@brusinka.pusinka ty zapečený palačinky byly fantastickýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý

tyrisa
18. kvě 2011

Krkovička s bramborem....

brusinka.pusinka
18. kvě 2011

@zuhur já vím také je milujeme 😉

juvik
18. kvě 2011

@brusinka.pusinka díky moc....v neděli vyzkoušíme, už se těším 🙂

babulinkab
18. kvě 2011

@werry no dívala jsem se vypadá to dobře, my jsme taky rozežraní 😀 na 4 vejce dávám taky 500 g mletýho masa

tyrisa
19. kvě 2011

Krémová pórková polévka,čína s kuřecím masem a rýží...

brusinka.pusinka
19. kvě 2011

kedlubnovou polévku,pečené kuře s bazalkovým máslem a citonem, nový brambůrek a salátek z rajčat paprik řekviček kedlubny a okurky 😉

beatta
19. kvě 2011

plněná paprika s rajskou omáčkou a rýže 🙂

kammka
19. kvě 2011

@crca jukla jsem na úvodní příspěvek této diskuze a chci napsat, že je to super téma, chodím sem denně 😀 i když už denně nevařím..

aemmi
19. kvě 2011

Já budu dělat rizoto z jasmínové rýže s kuřecím masem a zeleninou a asi salát ala tzaziky, na polévky v tomhle počasí nějak chut nemám 🙂

Včera jsem měla nepřekonatelnou chut na párek, tak byl s br. kaší a k tomu ledový salát.

moudivlacek
19. kvě 2011

pro manzela karbanatky,pro nas cuketove placicky s bramborem

miriska
19. kvě 2011

@eriska Neapolské plátky
Plátky vepřové kotlety naklepu, osolím, opepřím a posypu bazalkou, osmahnu na olivovém oleji, jak se maso zatáhne tak plátky vytáhnu bokem, na výpeku osmahnu žampiony a cherry rajčata rozkrojené na půl, přídám k tomu maso, zaliju šlehačkou, nastrouhám eidam, přikryju a nechám dusit dokud maso není měkké a je hotovo 🙂 je to jednoduchá rychlovka...

socina
19. kvě 2011

nic 😀

zuhur
19. kvě 2011

Vepřové maso s rýží a hořčičnou omáčkou.

zuzi82
19. kvě 2011

Ještě jednou jazyk s bramborovou kaší a třešňový kompot a na večeři si dáme hovězí vývar s krupicovými noky 😉

verapa
19. kvě 2011

pangasia s bramborem a salátek alá co lednička dá 🙂

deyana
19. kvě 2011

dneska asi jen špagety, takové ty červené pálivé, manža doma dneska nejí tak jen pro sebe, jen si najdu nějaký receptík na omáčku 🙂

dagmarkaaa
19. kvě 2011

Caprese - rajčata, mozarela, bazalka, olivový olej, celozrnná houska. vyšší kuchařská 🙂 v takovém letním dnu supr 😎