Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kitinka76
30. lis 2012

@brambora20 díky za inspiraci!! zítra bude pštrosí vejce 😉

jaja01k
30. lis 2012

Brokolicová polévka, pikantní vepřové nudličky s hranolky, tvarohovo-jablečný koláč

handm
30. lis 2012

zapečené mleté maso s brambory

nellygray
30. lis 2012

Těstoviny s rajčatovou omáčkou a parmezánem. K večeři bude vinná klobása a kaše, okurkový salát.

brambora20
30. lis 2012

@kitinka76 jedla jsem ho naposled snad ve školní jídelně 😀 ale kaše semi krapet nepovedla...nevím, mám jí vždycky trošku jak kyd...takovou pudinkovou 🙄

monyliny
30. lis 2012

Hovézí guláš s housk.knedlíkem a tvarohová bábovka 🙂 Zítra knedle,co zbydou ode dneška, s vajíčkem.Máme oslavu,tak se stejně přejíme 😉

zuzi82
30. lis 2012

@marhulinka Máme to samé, dušená mrkev, maso a brambor. 😀

kulenka
30. lis 2012

Ahoj,
holky, podělte se prosím o recepty na zavářky do polévky ... díky 🙂

kitinka76
30. lis 2012

@brambora20 brkaše je u nás nejoblíbenější příloha, dokonce mi projde když ji udělám po "vodnicku" jako že v ní rozmixuju brokolici, nebo brkaši "čachtické paní" s namixovanou mrkví 😀 😀

mircisek
30. lis 2012

Holky, zdravím. Občas se tedy inspiruju, co vařit a potřebovala bych radu. Maso v obchodě je čím dál horší. Ráda bych si udělala vlastní mleté maso, které by bylo nejlepší (ideálně namíchané vepřové a hovězí). Poradíte, prosím. Díky.

brambora20
30. lis 2012

@kitinka76 zajímají mně fígle...doma jsme nalámali máslo a mlíko a rozmixovalo se....pak jsem zkoušela to mlíko ohřát...ale pořád jí mám divnou- nevím, čeho dávám moc...

kitinka76
30. lis 2012

@brambora20 já nevím, žádné fígle asi nemám... přidám kus másla, pošťouchám, přiliju mlíko a umixuju dohladka... když je hustá, tak přileju víc mlíka 😅

aaadus
30. lis 2012

@brambora20 to může i být bramborami. Zkus koupit přímo na pyré a místo mléka dát smetanu 😉 A mléko nebo smetana musí být ohřáté, ne studené

ia.
30. lis 2012

o víkendu hovězí vývar s nudlema, v sobotu špagety s rajčatovou omáčkou a parmazánem, v neděli brambor, jelito, jitrnice a salát.

babulinkab
30. lis 2012

zítra se chystám na kuřecí roládky s br. kaší a rajčatovým salátem

sarkar
1. pro 2012

holky děláte některá bramborovo-dýňovou kaši? K čemu jí děláte? Jediný co mě napadá že k ní půjde na 100% je nějaký přírodní plátek...

marecek4
1. pro 2012

dnes to bude nadvakrát,zítra výletujeme tak aby bylo co na baštu,takže dnes kuřecí řízečky s kaší a na zítra křenová omáčka s uzeným a knedlíkem 🙂

nikiii
1. pro 2012

Jsme nemocní, tak si dopřejeme naprosto nezdravou baštu - hranolky, tatarka, kečup, smaženej sýr 😀 😀 😀

zelinda
1. pro 2012

prosím prosím o nějaký tip na obyčejnou,lehkou,ale dobrou sekanou.díky 😅

aaadus
1. pro 2012

Krůtí vývar, hovězí plátky na houbách s těstovinami. Zítra krůtí maso v rajčatové pasatě s cizrnou, olivami a rýží 3 barev. Péct se mi nechce 😝
@sarkar sice ji nedělám, ale určitě by se hodila k pečeným kuřecím stehnům

kamilija
1. pro 2012

My budem mit jahodovy knedliky s odpalovanyho testa,mnamka 🙂

aaadus
1. pro 2012

Jo a mláďátko má batáty se špenátem, hráškem a králičím masem

xuxie
1. pro 2012

@aaadus obšlehávám krůtí 😉

xuxie
1. pro 2012

polévka kuřecí s pórkem, mrkví a řapíkatým celerem. Dětská "svíčková" s hovězím zadním, hrníčkové knedlíky a pro mě těstoviny. Zázvorové sušenky z pohankové mouky - doporučuji na hraní s dětmi - minimální nepořádek, hotové za 15 minut a náš prvorozený se u přípravy zabavil výborně 🙂

aaadus
1. pro 2012

@xuxie však to je původně tvůj recept s hovězím, ale s tím krůtím je to ještě lepší 🙂 A recept na sušenky by byl? 🙂 Pohanková mouka se dá normálně koupit třeba v Globusu?

nellygray
1. pro 2012

@brambora20 nemixuješ tu kaši tyčovým mixérem (tím s nožem)? Vím, že to někdo dělá a kaše pak fakt nedobrá, takový lepidlo. To je jediné, co mě napadlo. Jinak já zrovna dneska taky dělala kaši, nemám taky žádný speciální fígle, brambory ve slané vodě hodně do měkka, velký kus másla (Vaněk dává na 1,5 kg brambor 200 g másla! 😅 a 500 ml mléka), rozšťouchám šťouchadle a pak přiliju od oka ohřáté mlíko. Když dělám menší množství, šlehám jen metličkou, když víc, použiju tyčový mixér s metlou. Když chceš kaši fakt luxusní, tak tím máslem opravdu nešetři, na chuti je to hodně poznat. Já ji tak dělám dětem, nám s manželem dávám másla míň, pže bychom oba potřebovali pár kilo dolu. 😝

xuxie
1. pro 2012

@aaadus s krůtím jsme ještě neměli 🙂
jo, pohanková je v půlkilových pytlíčkách normálně k dostání - v globusu snad taky. já ji mám z Alberta, myslím. Když nemám mouku, tak tam hodím nasekané ovesné vločky - taky fajnové 🙂

Máme dvě verze - s mandlemi a bez. pokud nedáš mandličky, tak mouky přidej tak 150g, jinak je to takhle (odhadem, já to tam sypu od oka):

100g mouky
50g nasekaných mandlí
Lžička soda bikarbony/půl pytlíčku prášku do pečení
špetka skořice
špetka mletého kardamonu
70g másla
2x2cm čtvereček nastruhaného čerstvého zázvoru (klidně i méně, my to rádi trošku pálivé)
4 lžíce medu nebo javorového sirupu

Smícháte suché přísady. Pak rozehřejte máslo (já to foukla do mikrovlnky), přimíchejte med a zázvor. Přidejte k suchým přísadám, pořádně promíchat, ke konci klidně ručičkami. pak z toho děláme kuličky (cca 2,5 cm v průměru), které luxusně prstíčkami rozplácneme na pečící papír (ne moc, jenom přimáčknout) a pečeme na 180°C 10-15 minut.

Malý byl nadšený - perníčky mu ještě moc nejdou, ale tohle ho bavilo moc - hezkou zábavu a ať chutná 🙂

nellygray
1. pro 2012

@kulenka my máme rádi drožďové knedlíčky. Na máslo dáš půl najemno nakrájené cibulky, necháš zesklovatět, na to dáš 3-4 kostky droždí a necháš ho rozpustit a krátce opečeš, asi minutu. Necháš chvíli prochladnout, pak přidáš 1 vejce, 2 utřené stroužky česneku, trochu soli a pepře, sekanou petrželku, trochu majoránky a postupně přisypáváš strouhankou, až je to dost husté. Mokrýma rukama tvaruješ knedlíčky a vaříš přímo v polévce, nebo v osolené vodě, pokud nechceš mít polévku zakalenou. Jsou výborné i jen do čistého zeleninového vývaru, nebo do masového.

nikiii
1. pro 2012

@jimmy1 Můžu se zeptat, jak děláš ty sýrové nočky do polívky?

zizala79
1. pro 2012

včera večeře mořský vlk v troubě s brambory a zeleninou v jednom pekáči pečené
dnes k obědu kuřecí plátky na přírodno a kousek kupované pizzy
dnes na večeři bramboračka s hlívou s chlebem
na zítra zatím tápu 🙂