Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brambora20
4. pro 2012

dneska francouzské bram.s uzeným a hráškem se salátem s čer.řepy, kmínová polévka s kapáním,
zítra vep.játra na slanině, rýže
pozítří asi zapečená ryba s kaší
pak mám v plánu lasagne se smetanovým kuř.na špenátu

pelenka
4. pro 2012

@nikiii Mně praskají, když na ně spěchám a nechám málo času na kynutí po uválení šišek, jak se pak snaží ještě narůst ve vodě a zvenku už jsou "zatažené", tak to rupne.

nikiii
4. pro 2012

@pelenka Aha, to by mohlo být ono, je fakt že dneska kynuly docela krátce. Díky moc 🙂

babulinkab
4. pro 2012

zítra se chystám na polívku pórkovou s vejcem
uzené maso, bramborová kaše, cibulka a zeleninová obloha ze sterilované zeleniny (okurky, houby, paprika)

aaadus
4. pro 2012

@zuzi82 prosím tě nedávno si psala, že si dělala králíka myslím orientálního? Teď si nevzpomenu, dáš recept? Mm dovezl králíka a nemám slaninu tak nevím jak jinak ho připravit

zuzi82
4. pro 2012

@aaadus Já ten recept nemám u sebe, tak ti neporadím. Budu ho mít až po novém roce a to do tý doby stihneš tu slaninu koupit několikrát. 😀
ale dělávám králíka na cibuli. Je lepší když je našpikovaný špekem, ale já to teda většinou nedělám, protože špek doma běžně nemá. Takže králíka opláchnu, osolím, dám do pekáče a zasypu tak 3-4 cibulema nakrájenýma na proužky, na to hodím několik kuliček nového koření, pepře a dva bobkové listy. Dám na to pár kousků hery, podliju vodou a peču přiklopené doměkka. 😉
S bramborovým knedlíkem je to super. Nejlepší králík jakého znám. 😉

zizala79
5. pro 2012

včera mužovi na večeři guláš, já byla pryč, dnes je guláš pro mě na oběd a na večeři se musím pochlapit a něco vymyslet

monyliny
5. pro 2012

Já mám na dnešek naplánovaný tři druhy cukroví , tak dnes jen těstoviny se smetanovo sýrovou nivovou omáčkou a kuřecím masem 🙂 a k véče co dům (byt) 🙂 dá.....

kristi
5. pro 2012
kristi
5. pro 2012

a k obedu klasice ceske rizoto

aaadus
5. pro 2012

Králičí vývar, králík s opečeným bramborem, mrňous měla červenou čočku s batáty a mrkví

jaja01k
5. pro 2012

Pórková polévka s pečivem

zizala79
5. pro 2012

muž si dal na večeři požadavek na salát, má ho mít: rajčata, okurky, mozzarella a nabídnu mu k tomu plechovku tuňáka 😎
na zítra jsem vytáhla kuřecí nohu na kuře na paprice (po uvaření to oberu a z jedné nohy budou dvě porce 😅) a kus salsicci, z toho bude italské risotto

nikiii
6. pro 2012

Dneska mělo být hovězí na houbách s rýží, ale protože si maso stále vesele leží v mrazáku, tak jdu lovit nějakou krabičku poslední záchrany a necháme se překvapit, co vlastně budeme obědvat. A k večeři budeme péct mazanec v domácí pekárně.

kristi
6. pro 2012

dneska bude kuskus s kurecim masem

monyliny
6. pro 2012

Kuřecí řízky a br.kaše+višňový kompot.K večeři toasty 🙂

wrtulka
6. pro 2012

Ahoj holky dotaz mám naložené jehněčí v koření a jogurtu (pro vytažení takového toho smrádku co jehněčí má)
jak dlouho to tam můžu nechat naložené? Mám to od úterý mám to radši už dneska upéct ..chtěla sem to tam nechat do víkendu a upéct to o víkendu ale nevím...aby se to nezkazilo..mám to domácí maso rozmražené teda z mrazáku..

kristi
6. pro 2012

jo, polivka dopadla asi takhle, je vazne dobra

ajuse21
6. pro 2012

hovězí roštěná na žampionech,bramborová kaše

zuzi82
6. pro 2012

Krůtí stehno pečené na červených cibulkách a žampionech a bramborová kaše. 😉

miskadis
6. pro 2012

bramboráky 😉

blahova_andrea
6. pro 2012

boloňské špagety

nellygray
6. pro 2012

Pečená treska tmavá, opečené brambory, poslední česká rajčata z trhu. Děti se tvářily spokojeně. 🙂 (Což je pro mě dost zásadní, oba jsou nejedlíci).

babulinkab
6. pro 2012

dnes jsem pekla, a pekla, a pekla
zítra bude kuřecí vývar a těstovinový salát

ia.
6. pro 2012

dnes jsem neměla čas, chuť ani náladu na vaření, takže malinký měl skleničku - jehněčí se špenátem, a já od maggi dobrý hostinec - "svíčková"...no přežili jsme to 😉
zítra malej koprovku, brambor, vajíčko, já těstoviny s něčím, co najdu v lednici...
v sobotu kulajda a hovězí buď na hříbkách nebo znojemskou, podle toho, co si vybere manžel
v neděli budeme dělat se švagrovou u nás doma asi milion raffaelo kuliček, takže dojedou s bráchou a malým už ráno, takže uvařím slovenskou zelnou polévku s klobásou, houbami a červenou paprikou a druhé rychlovka, krkovice v alobalu s hořčicí, okurkou, slaninou, sýrem a pečené brambory v troubě...

yesu
6. pro 2012

dneska byla rajská, houskový knedlík a kuličky z ikei 🙂

aaadus
6. pro 2012

@ia. recept na zelnou polévku by byl? Děkuji 🙂

ia.
6. pro 2012

@aaadus určitě 😉 kysané zelí dám povařit v troše vody a v druhém velkém hrnci dám vařit brambory na kostičky, kmín, sušené houby a dávám kostku zeleninového biobujonu. Až změknou brambory, vliju do nich povařené zelí (vařím do měkka), na špeku udělám jíšku, zahustím, zasypu červenou paprikou. Na pánvi osmahnu nějakou dobrou klobásu a vsypu do polévky. Pak dosolím, dopepřím. Naši ještě dávaj dva stroužky česneku, já ne, ale není to s ním špatný..

cervena_vila
6. pro 2012

@ia. Inspirovala jsi mě. Talíř raffaelek v ledničce, koulela jsem jen tak k seriálu.

ia.
7. pro 2012

holky chci se vás zeptat, je tady někdo, kdo kupuje jiné, než to "klasické" kuře z obchoďáku? my kuřata téměř nejíme, mám nějaký morální problém vařit kuře, které vyrostlo na ATB za 14 dní, ale zároveň chci kuřata dělat. Párkrát jsem koupila kukuřičné kuře, ale pak jsem se dočetla, že kuřata rostou stejně jako ostatní a 3 dny před pořážkou je nacpou kukuřicí..
takže kupujete nějaká jiná kuřata, babykuřátka apod.a pokud ano, tak kde??moc díky