Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

lv
7. pro 2012

@ia. sem tam v Intersparu baby kuřátko, 80kč za 500g, sníme ho na oběd s mužem každý půlku, dcera má období odmítání masa /pokud to není řízek, ale musíme to jmenovat "řízek" ne třeba kuřecí maso na řízek/..bohužel si nemůžu dovolit nějaké to bio kuře, 300kč prostě na 1 kuře nemám.. 😕

kristi
7. pro 2012

dneska vaří tchýně - poprosila jsem o bramboráky 😉

cervena_vila
7. pro 2012

@lv Vyroste za pět týdnů 😉 😀
Občas kupuju selské kuře, ačkoliv kdo ví, co se za tím vlastně doopravdy skrývá...

terelmisa
7. pro 2012

Dneska k večeři kulajda, zítra hovězí vývar s písmenkama, pečené kuře s nivou a smetanou a k tomu šťouchaný brambory. V neděli rajská s hovězím, pro manžela knedlíky pro mě těstovinky 😵

ia.
7. pro 2012

@cervena_vila selské kuře? a kolik stojí a kde ho kupuješ, prosím? 🙂

@lv ve sparu, jo? ta cena se docela dá, a pět týdnů na takové pidi kuře je docela dobrý, řekla bych..

cervena_vila
7. pro 2012

@ia. Je asi o třetinu dražší než konvenční kuřata, má žluté maso podobně jako kukuřičné a chutná asi tak, jako chutnala kuřata, když jsem byla malá. Snažila jsem se k tomu najít nějaké info. Dejme tomu, že místo výkrmu 5 týdnů jsou selská stará 6-8 týdnů. Mívají to ty větší alberty.

pitruskaskarolinkou
7. pro 2012

včera a dneska kuřecí čína s kari rýží
zítra oslava, takže k pohoštění bude :

1.vepřové miniřízečky, chleba, kyselé okurky, salát coleslaw, nakládaná cuketa
2. domácí paštička s brusinkovým přelivem, bagetky nebo chleba
3. domácí Marlenka
4. krtkův dort na plech
5. mini nepečený dort z piškotů a ovoce a jogurtu pro oslavence - 1 rok

nellygray
7. pro 2012

@ia. já kupuju občas kuře na farmářském trhu, ale stojí 120 Kč za kg. 😒 Ale kupuju ho, jen když není zbytí, protože jinak máme vlastní zdroj kuřat přímo od chovatele, jen si pro ně musíme zajet, na což nějak není čas. Kuře v obchodě už kupuju minimálně, protože jak jsme si zvykli na lepší, tak nám už prostě nechutná. 😒 Je to fakt výraznej rozdíl, sama bych to nečekala.
Nutno ale přiznat, že ani s tím z farmářského trhu nejsem vždycky spokojená, bohužel. 😝

nellygray
7. pro 2012

U nás dnes k obědu čerstvé těstoviny z trhu s omáčkou z rajčat a paprik a s parmezánem. Na večeři se vaří půlka kuřete na vývar a asi udělám řeckou polévku avgolemono podle tohoto receptu http://dolcevita.blog.cz/0905/polevka-jako-z-re... . Děti ji ještě nejedly, ale myslím, že jim prostě musí chutnat. 😀

fifina86
7. pro 2012

Chtěla jsem vás požádat o nějaký typ na nepečené cukroví...moc díky...

zizala79
7. pro 2012

@ia. já kupuju všechno maso v řeznictví, lae nezkoumám, kde a jak to rostlo 😔 prostě tomu jen nějak věřím víc, než těm baleným masům. v tom řeznictví to snad aspoň není napuštěný nějakýma konzervantama?? minule jsem sprdla muže, koupil v obchodě špízy, ok, ulehčí to práci, je to hotový, ale na tom obalu kolik svinstva je napsáno 😔 radši si vystojím tu půlhodinu v kuchyni
třeba malýmu bych maso z obchodu nikdy nedala 😔 možná to přeháním a hysterčím, ale takhle to vidím já

zizala79
7. pro 2012

k obědu risotto se salsicciou a hráškem, co uvařil včera muž na večeři 😵 na dneska na večer jsem uvařila kuře na paprice s bramborama, večer jdeme do města, tak pak jen ohřát 🙂

ia.
7. pro 2012

@zizala79 já myslím že to poznáš od ceny. Pokud to kuře stojí 40kč, tak asi nežilo dýl než 14 dní....taky mám ráda řezníky. Pak ještě nakupuju maso v globusu, ale tento týden jsem tam koupila telecí řízek pro malého a druhý den, když jsem ho vzala z lednice, tak smrděl ☹ 😠 naštěstí to byl jen kousek masa, ale 70kč není zrovna málo.
Jinak už jsem dnes koupila brambory na salát - keřkovské rohlíčky, holt vánoce se blíží 🙂

nellygray
7. pro 2012

@ia. přitom maso v Globusu je prý jedno z nejlepších. Ale telecí asi nejde tolik na odbyt, pže je drahé, tak kdovíjak ho tam měli dlouho. 😒
@zizala79 myslím, že konkrétně u kuřecího je to prašť jako uhoď, jestli kupuješ u řezníka nebo ve velkém obchodě. Třeba kuřecí prsa jim tam taky navážejí balená-jen ve velkém balení a kdoví, co je v tom napíchané (můžou být křehčená atd.). Ale ráda bych se pletla. Třeba jsou skutečně řezníci, kde se můžeš spolehnout na kvalitu.

tina1506
7. pro 2012

předevčírem těstoviny carbonara, včera špízy (kuřecí prsa, játra, slanina, cibule) a pečený brambor, dneska bramboračka a koláč líné hospodyně, zítra ještě netuším a v neděli jedeme k našim na segedýn 🙂

eyael
7. pro 2012

kuřecí polévka s nudličkama, brambor a kuře po zahradnicku (mrkev, pastiňák, zelená a žlutá cuketa)

xvitk101
7. pro 2012

My měli dnes poprvé kapustičky na zádíčka podle Cuketky k tomu na másle drcený česnek a já sušenou šunku, k tomu brambory a vepřové jako steak. Zítra budu dělat indickou kuchyni, ale jen pro nás s manželem - kuřecí vindaloo, pikantní květák, basmati rýže, salát, řecký jogurt. Už se těším. Malému udělám nějakou nepálivou obměnu, protože bude chtít to, co my.

zizala79
8. pro 2012

dneska čočka klasicky s mrkví a k tomu vejce a párek
k večeři možná pizza venku

amelia_b
8. pro 2012

fazolová polévka, vepřová pečeně na žampionech, americké brambory. dýňový kompot 🙂

nikiii
8. pro 2012

Smažený květák a šťouchaný brambory s cibulkou.

aaadus
8. pro 2012

Včera zapečené gnocchi, dnes gulášovka z hlívy ústřičné, treska s br. kaší

haniplanetka
8. pro 2012

pangasius, bramb. kaše

lucifereeek
8. pro 2012

kuřecí stehna po řecku

sweet81
8. pro 2012

krůtí řízečky s bramborovou kaší. Právě upečená margot buchta.

zizala79
8. pro 2012

zítra jsme pozvaní ke tchýni 😀 budou křepelky, polenta a jistě ještě něco k tomu, dělám na odnos "minizáviny", takové taštičky jako závin, aby byly monoporce

babulinkab
8. pro 2012

zítra bude sekaná, zelí a brambory

nikiii
9. pro 2012

Sekaná z Globusu, brambory a červená řepa.

kristi
9. pro 2012

Kačenaaaaaa

kacenka1111
9. pro 2012

Ahoj, nekupovala jste nektera nekdy hotove testo na cukrovi? Vyplati se to? Nikdy jsem ho nepekla, bude to moje premiera a nejak ani nemam moc cas se s tim patlat.....Takhle bych to jen vykrajela a upekla...

ia.
9. pro 2012

@kacenka1111 jednou a už bych to neudělala....koupila jsem linecké, byl v tom přidaný prášek do pečiva, takže jsem vykrojila rybičku a upekla se mi velryba 😅 každý kus jiný, měla jsem problém slepit dvě hvězdičky stejné velikosti k sobě...ale to těsto není těžké - tuk, mouka, cukr a vše smíchat, je to rychlovka 🙂 a určitě kvalitnější a lepší než kupované. Brrr už nikdy...