Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

pitruskaskarolinkou
21. pro 2012

@benjik ne ne, mrkev by mi k tomu teda nešla 😀 Je to skvělé tak jak to je 😉

benjik
21. pro 2012

@pitruskaskarolinkou ptám se,že tady to prodávají s mrkví,je to fajn.Zelí jaké kysané nebo zahuštěné?

pitruskaskarolinkou
21. pro 2012

@benjik jednoznačně kysané 😉

benjik
21. pro 2012

@pitruskaskarolinkou dík,zkusím

pelenka
21. pro 2012

@zuhur Tak mě napadlo, třeba je to úplně mimo, v Polsku se jako národní vánoční jídlo dělá tzv. bigosz (bigoš) - směs sladkého a kyselého zelí, několika druhů masa a klobás, je to docela žravé a chlapům to jede. Je to teda makačka, naší mámu to naučila kolegyně Polka a vždy se toho dělá mega kotel a jí se to pak týden, hezky to zraje jako guláš. Vím, že na Štědrý den se s tím asi patlat nebudete, ale doporučuju třeby na jindy🙂.

zuhur
21. pro 2012

@pelenka děkuju - mrknu na recept. My máme doma problém s tím, že manžel spoustu potravin ani nesmí jíst (teda ne, že by to tak přísně dodržoval, ale já se snažím) a to co může tak mu většinou nejede - klasika. Já jsem vyrostla na tom, že co se dalo na stůl se snědlo a nebojím se experimentovat, ale manžel je v tomhle strašná konzerva. Doma jedli furt klasiku - a pořád dokola - jako dobrý, ale týden na této stravě a ani neprojdu dveřma 😅 Hlavně ta chuťová jednotvárnost mě teda děsí.

monyliny
22. pro 2012

Kuřecí vývar a rizoto-bude i na zítra 😉 🙂

sipkova
22. pro 2012

jak rychle udělat vaječný konak aby se dal hned konzumovat....děkuji za nápady 😀

kristi
22. pro 2012

na obed jdeme a vecer budou zase kridylka. Mezitim jeste na trhy, takze to vidim na svaracek a langose 😀

sarunatko
22. pro 2012

Dnes vývar a zapečené brambory, odpoledne na trhy, tak svařáček a něco k tomu, jupí 🙂

aaadus
22. pro 2012

Hovězí vývar s knedlíčkama (bude i na zítra), dítě už mě týden otravuje, že chce řízek, takže bude mít řízek a my si uděláme kuřecí plátky na přírodno a asi domácí hranolky

brambora20
22. pro 2012

dnes hovězí vývar s játrovými knedlíčky a včerejší sekaná-včera s rajskou a těstovinou, dneska s kaší
zítra pečené kuře s rýží

prdecek
22. pro 2012

uzená polévka, pečené kuře s rýží

maxiiim
22. pro 2012

Dnes jen rajská polévka. Zítra sekaná,zelí,brambor...

babulinkab
22. pro 2012

zítra se chystám jen na knedlík s vajíčkem a zeleninový salát
pondělí: oběd zelňačka s houbami, večeře kuřecí, vepřové řízky, br. salát

pusolamy
22. pro 2012

@sipkova : ja jsem delala domaci baileys - hrozne jednoduchy - uvaris karamelovy pudink ( neslazeny) do nej dve zkaramelizovany salka ( uz je prodavaji hotove, nebo obyc salko a varis dve hodiny v zavrene plechovce a pak cekas nez vychladne) do toho prilevat 0,5l rumu a rozmixovat rucnim mixerem, vychladit a podavat a je to vazne mnamka 😎

pet.s
23. pro 2012

Tak dnes vaříme.-(((Takže dnes kachna, br,knedlík, červené a bílé zelí-kachna upečena už včera. Takže dneska udělat klobásy, obalit řízky, obalit rybu, uvařit hlavy a večer polévku. Brambory uvařené, večer udělat salát. Naložit maso a udělat základ guláše na dny po Vánocích. Dodělat vosí hnízda a domácí vaječný koňak nebo baylis. Dojet dokoupit baterky do dárků a koupit našim ještě fotorámeček.A mezitím si švihnu s Terezkou oční pohotovost. Máme zánět spojivek.-((((

heaven_angel
23. pro 2012

včera sushi - manželova tvorba, dnes vepřová panenka ve slanině a šťouchaný brambory s cibulkou, upeču vánočku a pak už se budu jen válet a debužírovat 🙂

pelenka
23. pro 2012

Vinna klobasa na cernem pive, vlazny domaci chlebik a ted se dopekaji estonske kringely. Za hodku muz priveze prababuw na kafe a uz nic nedelam. I strom uz mame od vcera🙂. Tak pohodove svatky, kucharinky

zuzi82
23. pro 2012

Dnes masová bábovka s kari omáčkou a jasmínovou rýží. Večer, co dům dá. Na zítra jsou už uvařené brambory, večer s mužem uděláme salát, ozdobíme stromek. Ještě dodělám Opilého Františkána, ať máme co snídat. Teď vařím chřestovou polévku, zítra osmažím ryby, řízky a klobásy a další dva dny jdeme k babičkám na oběd, takže se už ani nehnu.
Přikládám malou ukázku cukrovíčka a přeju vám všem krásné svátky plné lákavých dobrot a hodně štěstí, kuchařského elánu a dobré strávníky v příštím roce. 😉

handm
23. pro 2012

U nás dneska krůtí na čínský způsob s rýžovými nudlemi, malej ještě dojídal vývar se zeleninou. K večeři salát ze zbytku nudlí se zeleninou a krabími tyčkami.
Vaří se brambory s mrkví, vajíčka vařena, salát udělám večer. Kapr naporcován, zacitronován v lednici, obalím zítra po obědě. Na ten muž vaří kubu a já ocasy z kapra na kmíně. CUkroví jsem dostala základ od tchyně, zbytek si dovezeme od ní, my dělali jen linecké s prckem. Vánočka už byla zožrána, další u tchýně a našich😉
Užijte si to zítra všichni podle svých představ a přání!🙂

babulinkab
25. pro 2012

tak zítra nudličková polívka
výpečky, zelí, br. knedlík

nikiii
25. pro 2012

My jsme dneska dojedli řízky a bramborový salát a zítra si upečeme kuřecí paličky.

ia.
26. pro 2012

včera u našich hovězí polévka s játrovými knedlíčky, bramborový salát, kapr, vepřové a kuřecí řízky, dnes ke tchýni na kačenku,červené a bílé zelí a tři druhy knedlíků a polívku tipuju taky s knedlíčkama 😵

aaadus
26. pro 2012

V pondělí na oběd hrachová polévka, večeře br. salát s kaprem. V úterý u tchýně vývar s knedlíčky, husa se zelím a knedlíkem, dnes u našich gulášovka, kuřecí s ananasem a rýží.

zuzi82
26. pro 2012

Sváteční dny jsme trávili po návštěvách, takže včera vývar s játrovými knedlíčky a pak přírodní vepřové plátky s bramborem a dnes opět vývar s knedlíčky a kuřecí řízek s bramborem.
Zítra už zase vařím já, tak si dáme kačenku, červené zelí a bramborový knedlík. 😉

kristi
26. pro 2012

u nas klasika, na Stedry den k obedu hraskova polevka, k veceri my s Miou teleci rizek s kasi a salatem, zbytek kapra se salatem, vcera kacena s knedlikem a zeli, dnes u nasich nastesti restaurace, ja mela veprovou panenku plnenou mozzarelou a sus. rajcaty, moooooc dobry. K veceri ja salat, zbytek gril. kure. Zitra odjezd na hory, obed nekde venku, k veceri ma famozni kridylka a cerstvym chlebem......

nikiii
27. pro 2012

Dneska si dáme svíčkovou s domácím knedlíkem a brusinkama.

marhulinka
27. pro 2012

Dnes bramborová kaše a řízek.
Zítra bramborový knedlík,špenát a vepřový plátek

hanicinka
27. pro 2012

U nás dnes česnekový den, česnečka a bramboráky! 🙂