Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

nellygray
24. led 2013

K obědu lívance s ovesnými vločkami, meruňkovým džemem a zakysanou smetanou. K večeři bude dušené hovězí od včera, asi s rýží.

zuzi82
24. led 2013

@zizala79 😀 Úplně jednoduše, udělám br. kaši, na dno misky dám osolené mleté maso, na to naskládám rajčata, osolím, bazalku a na to rozetřu kaši a dám péct. 😀

yesu
24. led 2013

Holky mám tu brokolici a nevím co s ní? Poradíte mi nějakej recept?

p.e.t.u.l.k.a
24. led 2013

@yesu já udělal polévku z brokolice 🙂

Brokolicová polévka a špenát s vajíčkem a bramborem 🙂

beruskanula
24. led 2013

@yesu : brokolici uvarit, pak ji zapect s bramborem, smetanou, syrem, my nekdy delame bezmasa, nekdy dam kureci, nebo sunku 🙂

yesu
24. led 2013

@beruskanula a takže předvařit brambory i brokolici, dát do pekáčku spolu se šunkou a zalít smetanou a posypat sýrem?

beruskanula
24. led 2013

@yesu : jj uvarit zvlast a samo ochutit dle chuti, co kdo ma rad 🙂

ja driv vrstvila brambory, brokolice, syr a zalila smetanou s vajickem, ale ted to delam tak, ze vse smicham 😀- i vajicko tam rposte zamicham, proste to nezalevam a pak dam do zapekacky , od pohledu pred zapecenim nic moc vzhled,😀, proste mismas, ale po zapeceni uzasny 😵 , kdyz nemam brokolici, ale kvetak, delam s nim, fakt dobrutka 😵 🙂

chvilku pecu prikryty, pak odkreju🙂

monyliny
24. led 2013

@yesu Já dělám těstoviny,chutná nám to víc než s bramborem-osmahnu cibuli,přidám kuřecí prsa-osolím,opepřím.Uvařím brokolici a přidám k masové směsi,kterou dám trochu stranou,abych mohla rozmačkat brokolici.Pak uvařím vřetena a hodím k tomu všemu.Zamíchám a zaleji smetanou,do které jsem dala tak dva stroužky nastrouhaného česneku.Dám péct a po vytažení z trouby zamíchám do této směsi strouhaný sýr a podávám.Je to mňam 🙂

monyliny
24. led 2013

Jinak u nás kuř.vývar s nudlemi a šunkofleky s okurkou.

pajenka
24. led 2013

Sekaná s bramborem

handm
24. led 2013

Dneska vařila švagrová, byli jsme na návštěvě😉 Na zítra mám kuskus ze zeleninou, prý kuskusuto 🙂

babulinkab
24. led 2013

@yesu
Brokolicové karbenátky
------------------------------
1 brokolice - uvařit doměkka
100 g uzeného tvrdého sýru - nastrouhat
100 g šunky - nakrájet nadrobno
1 - 2 vejce
z ingrediencí uděláme směs, kterou trochu osolíme, a dohustíme strouhankou.
Tvoříme karbenátky, které ještě obalíme ve strouhance a osmažíme na oleji nebo upečeme v troubě na pečícím papíru.

a ještě jedno máme moc rádi - oprahnout kuřecí nudličky na cibulce, uvařit těstoviny, uvařit brokolici v páře - to servírovat s dresingem se zakysané smetany (nebo třeba hellmann´s) a navrch nějaký sýr buď nivu, nebo třeba i eidam

nellygray
24. led 2013

Na zítra jsem udělala vepřové na žampionech s hráškem, k tomu rýži. A v troubě mám banánový chlebíček z celozrnné mouky z posledního čísla Apetitu. Jen jsem agávový sirup nahradila javorovým (jinak je to bez cukru 😉 ), tak jsem na něj moc zvědavá.

yesu
24. led 2013

@nellygray MŇAM 🙂

kammka
24. led 2013

k obědu hustá čočková polívka, k večeři těstoviny se špenátem a smetanou zapečené v sýrovém bešamelu, je toho pekáč a je to strašně dobrý..

marhulinka
25. led 2013

U nás dnes holandské řízky s bramborovou kaší a upečeme jablečný páj 😵

sarunatko
25. led 2013

Dneska bude smažák, hranolky, tatarka.

petule246
25. led 2013

sekaná a brambory

beruskanula
25. led 2013

@kammka : ty zapeceny taky delam a mnam 😎 😉

u nas dnes buchtičky s krémem 😎 🙂

zitra kapr na masle a br. kase

pepibubu
25. led 2013

včera zapékaná brokolice s bramborem, dnes plněné papriky s rýží

nikiii
25. led 2013

Bramborovo-zeleninová polívka, rybí prsty a brambory, okurkový salát. A zbytek jablečného koláče alá Ikea ze včerejška.

babulinkab
25. led 2013

česnečka s chlebovýma krutonama, kuře od včera
zítra bude knedlík s vajíčkem a ledový salát

maxinkaa
25. led 2013

Špagety s tuňákem, zítra zelňačku, plovdivské maso s kolínky a v neděli sekanou s kaší 🙂

prdecek
25. led 2013

gulášovou polévku a rybičkovou pomazánku a zítra rybí filé, bramborová kaše a kinder mléčné řezy

zizala79
25. led 2013

dnes nevařím, yuppi, máme španělského ptáčka od včera a k večeři se bude lovit v lednici něco na chleba

katka_mel
25. led 2013

Dnes špagety s mletým masem a domácí směsí Anklbens. Posypu sýrem nebo nivou. 🙂 Mňam Byla to dobrůtka

yesu
25. led 2013

Od včera Zapečené mleté maso s bramborem a dneska sem ještě uvařila hrachovou kaši s chlebem, párkem a osmaženou cibulkou...

pajdula
25. led 2013

dneska kuře s rýží a zeleninou, k večeři už u babičky máme rýžový nákyp a zítra rybí polévka a šunkofleky, v neděli bramborový knedlík, pečené maso a špenát 🙂 a samozřejmě něco sladkého ke kafíčku 🙂

chris_n
25. led 2013

Tak jsem zpracovávala zbytky - těstoviny, mrkev, olivy. Vzala jsem cibuli, opekla přidala na kolečka mrkev osolila, opepřila, provensálské koření. Nakonec černé olivy a promíchat s těstovinama. Je to buď vegetariánské jídlo, nebo fajn příloha ke kousku masa.

ined77
25. led 2013

hrachová polévka, zapečené těstoviny s hov. mletým masem a rajčaty a jako dezert a na zítra k babi na ochutnání nepečený jahodový dort 🙂.
k večeři asi chlebík ve vajíčku se sýrem + čerstvá zelenina 🙂 .