Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

1luciferka1
1. únor 2013

@nellygray o.k. dík za info, už se na to moc těším 😉

handm
1. únor 2013

Na zítra nevařím, ach ta krása!!! Jedeme na návštěvu ke známým, vaří oni. Já dodávám buchtu - takže štrudl na plech a makový závin na přání pána domu - hostitele 😉

babulinkab
1. únor 2013

zítra kuřecí vývar
smažený kuřecí řízečky, br. kaše a nějaká zeleninka k tomu

xvitk101
1. únor 2013

@nellygray Dnes jsem udělala ten salát nasladko a bylo to výborné. Jen Tom nechtěl, trumbera neví, co je dobré. Bývalo by zbylo i pro manžela, ale druhou půlku jsem snědla ještě s polníčkem a balzamikem. Děkuju za recept!

xvitk101
1. únor 2013

Před chvílí jsem dodělala koláče ze špaldové mouky jedny s jablky a druhý s tvarohem.

nikiii
2. únor 2013

U nás dneska rychlovka - čočková polévka a špagety s kuřecím masem, špenátem a smetanou. A na odpoledne už se pečou žravé řezy, snad si návštěva pošmákne.

janicka1984
2. únor 2013

čínské řízečky, sýrová omáčka, br. kaše 🙂

monyliny
2. únor 2013

Gulášová polévka od včera a k ní budou lívanečky s marmeládou a zakysankou 🙂

prdecek
2. únor 2013

uzená polévka od včera, a dneska svíčková z divočáka a houskový knedlí, jablečný štrůdl

aaadus
2. únor 2013

Hovězí vývar, losos s br. kaší a rukolový salát

kammka
2. únor 2013

dneska smažák.. dostali jsme tříkilovou cihlu eidamu 🙂
polívečku zatim nevim..asi jen nějaká z mražené zeleninky a kuřecího vvývaru z mrazáku, musím ho uvolnit, sice má náš řezník tak narváno, že termín zabíjačky máme až 8.4., ale abych to vůbec stihla...

tatínek jel na nákup, my tři se vyhrabáváme z chřípy.. já jsem na tom asi nejlíp, hurá.. drobci spí..
když odcházel, ujistila jsem se, jestli má seznam.. a on zas chtěl vědět, jestli mám rezervní, že mi bude kdyžtak volat.. jestli jste někdy viděli film Roztržitý, tak to je náš táta.. :-/ u něj je to ovšem způsobené workoholismem..dnes odpo jede třeba radit někomu se zakládáním školy.. ach jo, zas tu budem sami.

zizala79
2. únor 2013

včera MM udělal špenátové risotto se salsicciou, no lahoda!
dnes mám zatím zaděláno na koblihy 😵 první pokus, tak uvidíme

jper
2. únor 2013

Hovězí vývar s nudlemi, králík na smetaně a dom.houskový knedlík. Ňam

ia.
2. únor 2013

mám chřipajznu a moje milovaná maminka mě zachránila a uvařila nám 😵 hovězí vývar s nudlema a zeleninou a svíčková omáčka s hovězím masem a housk.knedlíkem

@zizala79 to vypadá nádherně 😵

@aaadus prosímtě jak děláš rukolový salát? já rukolu hodně kupuju, ale vždycky ji smíchám s jinou zeleninou, přijde mi moc aromatická..

yesu
2. únor 2013

rostbíf a vařené brambory 🙂

beruskanula
2. únor 2013

chlupaté knedlíky s uzeným a cibulkou

a upekla jsem sloní oko 🙂

zitra budou pečená kuřecí stehýnka a k tomu pečené brambory s cesnekem a cibulí 😎

aneta0707
2. únor 2013

tak vsechno pripraveny na dnesni leco a kdyz sem vytahla bramboryy, tak sem dostala hroznou chut na brambory na loupacku s cesnekovym tvatohem 😀 tvaroh to vyhral a za chvili se pustime do narozeninovyho dortu pro prdelku 🙂

lasirena
2. únor 2013

My meli bryndzove halusky se slaninkou a vajickovou polivku🙂

kammka
2. únor 2013

@beruskanula co je sloní oko??

sabisek
2. únor 2013

Dneska domaci pizza, zitra asi knedlik, zeli a pecene kure. 🙂

kammka
2. únor 2013

@beruskanulato vypadá krásně, ale těch vajec a másla!! to doma ani memmám... :-/
asi upeču něco jinýho, možná vánočku...

beruskanula
2. únor 2013

@kammka : my prave mame opet vajec nadbytek 😅 😝

a masla davam vzdy min 🙂

vanocka je taky super 🙂

kammka
2. únor 2013

@beruskanula těch bude nadbytek za pár týdnů, myslím.. slepice buď nesou hodně, nebo vůbec :-/

zizala79
2. únor 2013

@kammka a vajička si nenakládáš? já to teda neumím, ale babička to dělá, do pečení je to prý ok

zizala79
2. únor 2013

k obědu budou nakonec párky a muž ulovil kus focacci

a toto koblihy 😵 musela jsem cvičně ochutnat a jako jo!!!

http://varecha.pravda.sk/recepty/domace-sisky-n...

p.e.t.u.l.k.a
2. únor 2013

@zizala79 to vypada skvele hod recept😉

aaadus
2. únor 2013

@ia. ale prosím tě, to asi ani nebyl salát 😅 Jenom jsem tam nalila trošku balsamica, oliv. oleje, sůl a pepř. Já ji zase moc nekupuji, ale tím, že teď zelenina stojí za prd hledám nějakou náhradu. Včera jsem si ji dala do těstovin a tím jak se trošku spařila, nebyla tak štiplavá.

beruskanula
2. únor 2013

@zizala79 : ty nesmazeny koblizky mnam..ty musim taky nekdy udelat...pisu na seznam 😀 😎

zizala79
2. únor 2013

@p.e.t.u.l.k.a udělat italské risotto bez ničeho (nebo se salcicciou), tedy cibulka na olej, na to na sucho rýže (3-4 hrstky, já mám malé, tak 4), nechat trochu přejít, pak podlít vývarem, ale jen nepatrně, a podlívat, až je to skoro měkké, ale ne měkké, to je bez ničeho, nebo se salsicciou, dáš cibulku na olej, pak salsicciu (na kousíšky) a pak rýži a pak stejný postup, na konec dal muž rozmixovaný spařený špenát (chvilku na pánvi, až se odpařila jejich voda), už to nevařil, dal máslo (dovolila jsem mu jen 50 gramů 😅 dalších 50 mi akorát zbylo na koblihy) a nastrouhaný parmezán a takto to nechal rozpustit, promíchal, a vedle na pánvičce udělal tu salsicciu nahoru. dobrýýýýý 😵