Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

jaja01k
10. únor 2013

K obědu jitrnice s bramborem, k večeři žemlovka

kammka
10. únor 2013

hráškový krém , kachní a kuřecí stehna, houskový knedlík, červené zelí, je to i na zítra..k večeři domácí housky sypané buď sezamem nebo hrubou solí..na ně kdo co chce.. dcera zrovna žvejká housku s ostružinovou marmeládou. a já asi dojím rybičkovou pomazánku ze včerejška, chlap si dá na housku salám.
následující týden bude chlap doma, tak se bude víc vařit..asi necháme doma i Fany, než skončí chřipková epidemie..takže vařit se bude denně a dost :-/

zelvatko
10. únor 2013

slepičí vývar s nudlema, vepřové na žampionech + těstovina, salát z čínského zelí.. buchta - srnčí hřbet šup šup, na sváču vanilkový pudink - s piškoty, ořechy, rozinkami, jahodami a ještě jsem upekla škvarkový chleba..

Jsem se dneska rozběsnila 🙂 byl u nás brácha a říká mě, jestli se nechystám do porodnice, když tak vyvařuju 😀

katka_mel
10. únor 2013

Tak my měli dnes pečeného králíka s vepřovým bučkem, zelí a knedlík. Zítra totéž, akorát s bramborem. 🙂

marhulinka
11. únor 2013

@nikiii děkujiii 😉

marhulinka
11. únor 2013

Dnes svíčková s těstovinama a k odpolední kávičce a čaji budou svatební koláčky - už po nich od rána slintám😀 doufám,že jich dostaneme hooooodně 😀

zuzik22
11. únor 2013

Ahoj holky, jestli se můžu připojit...Dnes bude prdelačka a k druhéme vepřové maso s mrkví a brambor. Večer se chystám udělat buřty na pivě...Už na ně máme dlouho chuť. 🙂

monyliny
11. únor 2013

Tak dnes hovězí vývar s játrovými knedlíčky od včera,zapečený pangasius s br.kaší a ke kávě-tiramisu,taky ještě od včera 😉

helcenka
11. únor 2013

Dnes dojíme s prďolou zapečené těstoviny s mletým masem, brokolicí, květákem, mrkví, rajčátky a sýrem od včera.
A budeme péct perníčky.

Zítra jsme u babí, takže nemusím vařit, huráááá.

kitinka76
11. únor 2013

děti odjely k babičce na jarní prázdniny!! celý týden se budu živit sojou, zeleninou, červenou čočkou a jinýna zdravýma potravinama 😵

babulinkab
11. únor 2013

tak dnes cuketová polívka s krutonkama a rizoto (zbytek)
zítra udělám kuřecí nudličky, k tomu obložený talíř z různých druhů zeleniny (mrkev, paprika, rajče, okurek, hrášek,...) a k tomu nějaké celozrnné pečivo

pajenka
11. únor 2013

Čočková polévka, koprová omáčka, vejce, brambor

ia.
11. únor 2013

doma je úplný prd, až se malý vzbudí, tak fičím do globusu. Takže jsem ho dnes odbyla skleničkou od Hami a já mám dortík: http://www.ollies.cz/dorty/detail/havana-dort
který jsem si včera donesla z odpoledního kafíčka s holkama z koníka 😉

tina1506
11. únor 2013

my jsme si dnes dali tatarák s topinkama... měl být až k večeři, ale nevydrželi jsme to 😉

brusinka.pusinka
11. únor 2013

dnešní tvarožníček🙂

aaadus
11. únor 2013

Krůtí maso v rajčatové passatě s cizrnou, olivami a rýží
@ia. těžká provokace 😝 🙂

mykolaapsi
11. únor 2013

@brusinka.pusinka jéé, to vypadá krásně,byl by recept?

brusinka.pusinka
11. únor 2013

@mykolaapsi
Tvarožník
Tvaroh 500 g
Hera nebo máslo 150 g
Cukr krupice 120 g
Polohrubá mouka 100 g
Prášek do pečiva 1 balíček
Vejce 3 ks
Rozinky 1 hrst
Ze 3 bílků ušleháme sníh, ostatní ingredience smícháme dohromady - nakonec vmícháme sníh. Těsto dáme na vymazaný, spíš menší plech nebo pekáč (díky těžšímu tvarohu, moc nenabyde). Pečeme asi půl hodiny při 180 °C.

mykolaapsi
11. únor 2013

@brusinka.pusinka děkuji 🙂

brusinka.pusinka
11. únor 2013

není zač
@mykolaapsi

ladkaspackova
11. únor 2013

KUŘecí a omáčka.....kromě na paprice...máte nějaký tip?

kamila1979
11. únor 2013

@ladkaspackova tak já dělám kuřecí s rajskou omáčkou

nikiii
11. únor 2013

@ladkaspackova U nás je velmi oblíbený "zelený kuře" - kuřecí, kari, sůl, voda, bujon a potom zahustit a dát smetane. Se špagetama.

janicka1984
11. únor 2013

znojemská hovězí pečeně, houskový knedlík 🙂

nikiii
11. únor 2013

@brusinka.pusinka Brusinko, prosím tě, nemáš někde u sebe receptík na ty mrkvový šátečky co jsi dělala nedávno? Díky moc 🙂

brusinka.pusinka
11. únor 2013

@nikiii určitě je tady 🙂 https://www.modrykonik.cz/diskuse/recepty/sezna...
jinak
40 dkg polohrubá mouka
25 dkg mrkev
1 kostka Hera
1 ks prášek do pečiva
na ozdobu
 cukr moučka
náplň
1 ks povidla
Mrkev očistíme a nastrouháme najemno. Mouku, kypřící prášek, Heru a strouhanou mrkev spojíme v těsto.
Těsto vyválíme do čtverce a krájíme na čtverečky asi 4 x 4 cm. Do středu dáváme půl lžičky povidel a přehneme protilehlé strany.
Mrkvové šátečky s povidly dáme na suchý plech a upečeme.
Hotové vychladlé mrkvové šátečky sypeme moučkovým cukrem.

zizala79
11. únor 2013

k večeři sekaná s bramborama, na brkaši nemám energii

helcenka
11. únor 2013

@ladkaspackova - na paprice je klasika, já ještě dělám kuřecí s kari omáčkou. Je to podobné jako na paprice, jen místo papriky se dá kari (podle chuti) a dělám se šlehačkou (na paprice nedávám šlehačku, ale jen 12% smetanu a kousek másla). A nejlepší je kuřecí nakrájet na nudličky. Jako přílohu většinou rýži, ta nám k tomu nejvíc chutná.

brusinka.pusinka
11. únor 2013

@ladkaspackova kuřecí perkelt, kuře v hořčičné omáčce,,kuřecí sýrová omáčka,kuřecí maso v rajčatové omáčce,
Kuřecí kousky v rajčatové omáčce
2 ks kuřecích prsou (300 g)
4 střední rajčata
1 cibule
stroužek česneku
vývar
olivový olej
sůl
pepř
Kuřecí kousky v rajčatové omáčceKuřecí prsa očistíme a omyjeme. Nakrájíme je na malé kostičky nebo proužky. Dáme si je do mísy, osolíme a opepříme. Na stejně malé kousky nakrájíme rajčata.
Cibuli nakrájíme na jemno. Dáme opéct na malou trošku oleje na pánvi. Restujeme do sklovata. Poté přidáme maso a osmahneme, dokud není maso po celém povrchu bílé a zatažené. Přidáme trochu silného vývaru z hovězího masa nebo z kuřete (asi 1/2 hrnku) a podusíme.
Po chvilce přidáme nakrájená rajčata a prolisovaný česnek. Opět lehce podusíme (cca 5 min.). Po chvíli nám rajčata změknou a vytvoří rajčatovou omáčku. Ke konci ještě dochutíme dle potřeby solí.
Podáváme s nastoruhaným sýrem a těstovinami. Tvar těstovin je již jen na vás. Při naší přípravě jsme použili vrtule.

Kuřecí sýrová omáčka
2 ks kuřecí řízek
1 lžíce hladká mouka
2 lžíce olej
1 ks střední cibule
700 ml mléko
2 ks tavený smetanový sýr
 mletý bílý pepř
sůl
Cibuli oloupeme, nakrájíme nadrobno a dozlatova opečeme na rozehřátém oleji. Kuřecí řízky nakrájíme na nudličky, přidáme k cibuli a promícháme. Směs osolíme, poprášíme pepřem a za občasného míchání opečeme.
K opečenému (bílému) masu přidáme obdélníčky taveného sýra a necháme je roztavit. Pak směs zalijeme polovinou mléka a 10 minut dusíme. Ve zbytku mléka rozmícháme zarovnanou lžíci mouky a vmícháme do omáčky. Za občasného míchání omáčku ještě 10 minut povaříme a podle chuti přisolíme.
Kuřecí sýrovou omáčku podáváme s těstovinami uvařenými "al dente".

Kuřecí prsa s kari omáčkou a exotickým kuskusem
maso
4 ks kuřecí prsa
kari
sůl
olivový olej na opečení
omáčka
1 střední cibule
100 g másla
400 ml smetany
3 lžičky kari
1. Kuřecí prsa osolíme a lehce okořeníme kari a opečeme na oleji jako steaky tak, aby bylo maso zcela hotové.
2. Jemně krájenou cibuli orestujeme na přepuštěném másle dozlatova, zaprášíme třemi lžičkami kari a necháme zpěnit. Zalijeme smetanou a necháme zredukovat, tedy zhoustnout. Omáčku dochutíme solí a pepřem, přidáme opečené maso a vše společně chvilku provaříme.
kuskus
150 g kus-kusu
2 grepy
50 g másla
50 g sušených datlí
50 g sušených fíků
javorový sirup
řeřicha nebo bazalka na ozdobení
sůl
1. Kus-kus zalijeme horkou vodou (na 1 dávku kus-kusu 1 a půl dávky vody), necháme nabobtnat a poté dobře promícháme.
2. Z grepu vykrájíme filátka tak, že nejprve okrájíme kůru a nožem vykrajujeme ze skeletu plátky čisté dužiny. Vykrájený zbytek nevyhazujeme, později z něj vymačkáme šťávu.
3. Nahrubo krájené fíky a datle opečeme na másle. Přidáme kus-kus, promícháme, ochutíme špetkou soli, javorovým sirupem a šťávou z grepových skeletů. Na závěr přidáme filátka z grepu a lehce promícháme. Na talíři zdobíme bylinkou.

kuřecí perkelt
cibule 30 dkg
kuře 1 kus
olej 1 lžíce
paprika 2 kusy
paprika sladká 2 lžíce
rajčata 3 kusy
smetana 33% 1 kus
sůl 10 špetek
Postup přípravy
Na oleji osmažíme cibulku, přidáme osolené rozporcované kuře a orestujeme. Přidáme sladkou papriku a zalijeme vodou nebo vývarem, dusíme doměka. Nakonec přidáme nakrájené papriky a rajčata a ještě chvíli dusíme. Můžeme zjemnit smetanou. Pokrm nezahušťujeme.
Příloha/y
Rýže, těstoviny nebo halušky : Do hrubé mouky (60 dkg) dáme dáme 2 vejce a vodu dle potřeby, aby nevzniklo příliš husté ani řídké těsto. Přes síto s většími otvory protlačujeme do vroucí osolené vody nočky. Po vyplávání vyndáme.

Maso se smetanovo-hořčičnou omáčkou
Ingredience Kuřecí maso
nebo vepřové maso
Olej
Hořčice plnotučná
Smetana na vaření
(9%)
Cibule
Červená paprika 2 ks
Sojová omáčka
Grilovací koření
Kari
Sůl
Pepř
Maso se smetanovo-hořčičnou omáčkou
Postup přípravy:
Maso (podle počtu osob) nakrájíme na malé nudličky nebo kostičky, okořeníme (kari až do omáčky, aby nezhořklo) a orestujeme spolu s pokrájenou cibulí. Potom přidáme nakrájenou papriku přilijeme trochu vody a dusíme, dokud není paprika i maso měkké. Nakonec zalijeme smetanou a přidáme hořčici (na 200 ml smetany dávám asi 2 vrchovaté lžíce). Dochutíme kari kořením, sójovkou atd., případně dohustíme moukou rozšlehanou v mléce.
Jako příloha jsou nejlepší hranolky nebo americké brambory.

nikiii
11. únor 2013

@brusinka.pusinka Díky moc, já ho tam za nic na světě nemohla najít 😀 Hned zítra jdu na ně, už se mooooc těším. Ještě jednou děkujiii 🙂