Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
11. únor 2013

@nikiii 😀

brusinka.pusinka
11. únor 2013

@nikiii
Tvarohové nočky s ovocem
Na 4 porce: 500 g tvatohu 1 celé vejce cca 80 g dětské krupičky 40 g moučkového cukru /nemusíte/ špetka soli

POSTUP PŘÍPRAVY
Vše smícháme a za pomoci 2 lžic vytvoříme nočky , krupičku přidávám dle konzistence těsta. Méně znamená nadýchané nočky, více pak jsou hutnější a lépe zasytí. Nočky vkládáme do vroucí vody. Jakmile vyplavou vyndaváme.
Podáváme s různým ovocem / třeba rozmačkané jahody,višně a jiné./ se zakysanou smetanou posypané cukrem nebo polité medem.
Chutnají nám jako tvarohové knedlíky jen jsou pro maminku rychlejší na přípravu cca 10 min.

ladkaspackova
11. únor 2013

téda děkuji moc za recepty 🙂

bulinka
11. únor 2013

prosím neděláte někdo kuře na pomerančích nebo na medu? Chci zkusit taky něco jiného než klasické kuře a nevím jestli je to vůbec poživatelné 😀

nellygray
11. únor 2013

K obědu jen zeleninová polévka (brokolice, mrkev, celer, brambory, hrášek). K večeři telecí kýta ala svíčková (prostě dušené na kořenové zelenině) s gnochci.

helcenka
11. únor 2013

@ladkaspackova - jéé a taky dělám kuřecí na houbách (hnědá houbová omáčka, dělám většinou v zimě ze sušených hub), to je taky výborný.
Ale brusinka se teda vytáhla, něco asi taky vyzkouším.

beruskanula
12. únor 2013

dnes jen spenat, brambor a vajicko

monyliny
12. únor 2013

Dnes-brambory,domácí prejt a zelíčko 🙂 Ke kávičce bude tvarohová bábovka 🙂

aaadus
12. únor 2013

Já s malou si dojíme včerejší krůtí. Tatínkovi, který má nejsmrtelnější mužskou nemoc jsem uvařila zelňačku a prckovi uvařím gnocchi s uzeným lososem a sýrovou omáčkou

renatab
12. únor 2013

dojídáme ze včera kuskus se zeleninou a šneky z listového těsta na večeři budou tvarohové knedlíky s broskvemi polité bílým jogurtem, tatínek má čočku a jako zákusek bude drobenková buchta s ovocem. zítra bude tatínek dojídat čočku a my s Eli budeme mít asi špenát

pajushka
12. únor 2013

@brusinka.pusinka prosím Tě, děláš z tvarohu z kostky nebo vaničky? Jinak díky za recepis, dlouho se chystám na tvarohové knedlíky, ale pořád se mi do nich nechce 😀 , tohle vypadá opravdu na rychlovku 🙂

brusinka.pusinka
12. únor 2013

@pajushka Já používám jen kostku 😉

miriska
12. únor 2013

my jsme měli kuřecí vývar a boloňský šagety od včerejška a dneska jsem se konečně dokopala porpvé uéct estonský kringel a myslím, že se povedl 🙂

1luciferka1
12. únor 2013

@miriska jůůů, nádhera! jak to chutná? je to těžké? poprosím o receptík,díky 🙂

petkula
12. únor 2013

@pitruskaskarolinkou taky ten salát zkusím, vypadá moc dobře 🙂 Jo a možná to risknu i s tou sójovkou - kupuji ji ve zdravé výživě, nejsou tam žádná éčka, nic co by vadilo.

miriska
12. únor 2013

@1luciferka1 http://www.mamincinyrecepty.cz/mazance-zaviny-b...
neřekla bych že je to těžký, jen je potřeba ho poctivě zamotat, to mě přijde asi nejtěžší na tom,příště snad bude hezčí. chutná to jako trdelník, je to skořicový, ale určitě se dá udělat i jinej, s makem, nebo s rozinkama, ořechama a tak, myslím že fantazii se meze nekladou 🙂

1luciferka1
12. únor 2013

@ia. v Ollies miluju čokomalinový dort 😵 😵 😵

1luciferka1
12. únor 2013

mám tu fenykl (2ks), 2 menší cukety, řepu a bílou ředkev...co s tím? nějaké recepty jak to využít?

brusinka.pusinka
12. únor 2013

@1luciferka1 zapéct s těstovinou.... cuketu a fenykl osmahnout na olivovém oleji s česnekem solí a pepřem... pak těstoviny smíchat a zapéct se sýrem a vajíčkem... z řepy udělat salátek🙂

brusinka.pusinka
12. únor 2013

dnešní špagety se sýrovo česnekovo koprovou omáčkou a zeleninou 😉

1luciferka1
12. únor 2013

@brusinka.pusinka na takový miš maš bych si netroufla, ale vypadá to skvěle! já umím vařit jen podle receptů...improvizace mi nejde 😝

michamicha
12. únor 2013

dnešní oběd: polévka co dům dal (směs hrachu, ječných krup, žampionů a brambor) a pečený květák se šťouchanými šunkovými brambory

jana3333
12. únor 2013

Holky poradíte mi osvědčený recept na nějakou buchtu, muffinky nebo něco podobného z bílého jogurtu?? Nějak se nám tu hromadí 🙂

monyliny
12. únor 2013

Tak oprava🙂Tvarohová bábovka néééé,ale tvarohový buchty jóó🙂Už se pečou 😉

sarkar
12. únor 2013

Uzené kuřecí čtvrtky s hrachovou kaší a k véče bude domácí pizza

monyliny
12. únor 2013

@jana3333 Závin z jogurt.těsta:1 hrnek hladké mouky+3/4 hrnku pol.mouky
špetka soli,1/2 kostky másla(hery)
1 kelímek bílého jogurtu
1 žloutek
no a pak klasika-jablková náplň😉

pitruskaskarolinkou
12. únor 2013

Zapečené žampionové kloboučky
Kuře pečené na zelenině - celer+mrkev, brambory z trouby ve slupce
Zeleninový salát
Makovky ke kakau na snídani
Dalmatské čufty

nikiii
12. únor 2013

@miriska Taky se na něho už dlouho chystám, máš ho moc nádhernej, sbíhají se mi sliny jen ho vidím 🙂

luznicarka
12. únor 2013

@pitruskaskarolinkou Ty mi dáváš otevřu stránku a malá mi sedla na klín a u každý tvý fotky křičí ňami ňami olizuje se jak blázen a předvádí jak to je skvělý 😀 😀 tak aby mužskej nakoupil žampiony kuře a a já abych upekla makovky 🙂 Jak děláš ty žampiony prosím 🙂

helcenka
12. únor 2013

Tak my dneska u babííí žaludkovou polévku s těstovinkama, vepřové v mrkvi s bramborem a štrůdlík.
Zítra dojíme "zbytky", prďola vepřové v mrkvi a já dostala od babííí porci španělského ptáčka, mňam. A perníčky se povedly, dneska jsme je nazdobili, ale nevím nevím, jestli vydrží do nedělní oslavy...
A chystám se na tvaroho jablečné šátečky z listového těsta, ale ještě nevím, kdy se do toho pustím.