Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

pajula
25. únor 2013

vepřové na dušené mrkvi s bramborem 🙂

ia.
25. únor 2013

zeleninová polévka a kuřecí na paprice s barevnýma těstovinama od včerejška. Zítra jsem v práci, hlídá manžel, tak dojedí zeleninovou polévku a na druhé nejspíš uzené s kaší.

prdecek
25. únor 2013

koprová omáčka, brambory a vajíčko

babulinkab
25. únor 2013

frankfurtská polívka a dneska zbytky znojemské
zítra budu dělat cheeseburgery 😉 😉

blahova_andrea
25. únor 2013

rajská polévka a hovězí se zeleninou a rýží

sofinulik
25. únor 2013

manzel a tchyne dojedi br.kasi a rizky a karbanatky ze vcera, ja s malou si dame lustenin.polevku s uz. a krutonkama a detske testoviny-kolinka se sunkou, spenatem, smetanou, cesnekem a parmazanem 😉

kammka
25. únor 2013

@prdecek já dneska koupila knedlik...protože koprovkou s bramborem tu bohužel nenadchnu ☹ a přitom je to taková dobrota....a za druhé: brambory jsou tak strašně drahý ☹ jako kilo za dvacku??? kam jsme se to dostali, když je už i rejže levnější???
takže plánuju koprovku, dnes asi gnochi se špenátovou majdou a kuřecími kousky, pak mám v plánu rizoto z nějakých kostlivců z mrazáku, jsou tam králičí předky a kachní skelety..a možná dojde na dýňovou polívku s cizrnou..a budu dále hrabat v mrazáku, neb zabíjačka se blíží....

blahova_andrea
25. únor 2013

@kammka taky teď hrabeme v mrazáku a vyjídáme zásoby 😀

kammka
25. únor 2013

@blahova_andrea no.... je to děsný, přitom tam už nic moc neni a stejně je ten 200litrovej mrazák plnej.. je fakt, že dost zaberou kachny a to jsme museli dát dvě ke kamarádům.. a pak mám nakoupené zásoby mražené zeleniny, jak je něco v akci, tak toho beru několik pytlíků..pak tam mám dva pytle směsi rybízů a namražuju si kelímky příkrmů, neb nejsem schopná uvařit jednu porci a i mi to přijde blbina.. tak vařím vždy na dva až čtyři dny...

blahova_andrea
25. únor 2013

@kammka naprosto souhlasím. mraženou zeleninu mám taky vždy do zásoby a to stejné, když jsem dělala malému příkrmy. vždy jsem měla něco zamraženo a něco zavařeno dopředu. ne každý den mi nechal klid na vaření a stejně to není ekonomické vařit jen půl mrkve s půlkou brambory 😀

ludva
25. únor 2013

@weri1 Já dělám klasické kynuté, klasické bramborové z teplých brambor a pak houskové z mikrovlnky 🙂 Rychlovka za 15 minut 🙂
3 rohlíky, 400 ml. mléka, 3 vejce, špetka pr. do peč., , hrnek hr. m., troška soli, výborné je přidat čerstvou petržel, ale není nutná. Suché suroviny smíchat, přidat mléko a žloutky, bílky ušlehat do sněhu. Naplnit do hrnečků vymazaných máslem tak 2/3 a vařit v mikrovlnce na 600 W asi 10 - 12 minut. Knedlíky z hrnečků vyklouznou 😉

prdecek
25. únor 2013

@kammka my máme brambory uskladněné, takže je používáme hodně a to jsme na podzim kupovali 50kg pytel za 200kč

kammka
25. únor 2013

@prdecek my máme ve sklepě jen krmný brambory... dostávaj se tam skrz kamenný zdivo potkani. a stejně, na podzim náš tatínek nakoupil brambory pro prasata a naplnil s nima všechny bedny..pak se mi tam vešlo už je pár lahví moštu ☹ brambory kupujem od kamaráda sedláka, ale s ním je to složitý: nechce lízt do sklepa, když mrzne..a když nemrzne, tak si nevzpomene.. takže jíme knedle a rejži. nedávno mi kamarádka nabízela pytel, že to nestíhaj jíst, obě babičky jim dovezly na zimu každá několik pytlů a oni to nesnědí. tak jsem řekla chlapovi, až pojede k nim do vsi k sedlákovi pro seno, ať se tam staví.. a on přijel se senem a bez brambor.. prostě důležitý je, aby měl co žrát dobytek, že.. takže jíme rejži ☹ a furt ... k tomu těstoviny a knedle.. ach jooo.. ☹

ludva
25. únor 2013

@llluckaaa Neměla bys nějaký dobrý recept na cizrnu? 😀 Díky moc 🙂

teri_luky
25. únor 2013

Sýrové lasagne 🙂

prdecek
25. únor 2013

@kammka tak to je blbý :( leda mu to ještě připomeň at se tam staví

petkula
25. únor 2013

@helcenka já dělám třeba pohanku s hlívou a brynzou. Pohanku si propláchnu, pak ji dám do vařící osolené vody, nechám asi 1 minutu probublat a pak ji dám i s tou vodou pod peřinu. Ona tam tak za 20 minut dojde. Nevím teď z hlavy poměr vody a pohanky, ale je to snad jako u rýže.
No a mezitím si podusím ve větší pánvičce hlívu (osolím, okořením) a pak k ní přidám tu pohanku, brynzu a česnek a nechám prohřát Je to rychlovka a docela dobrá.
Používám pohanku lámanku, ta rychle v tom hrnci dojde. Když máš klasickou, tak ji budeš muset nechat pod peřinou trochu déle 😉 Ale můžeš ji klidně i vařit, jen si myslím, že se tímhle ztrácejí vitamíny. Jo a nemusíš ji namáčet.

janicka1984
25. únor 2013

sekaná, br. kaše, zeleninový salát

helcenka
25. únor 2013

U nás dneska těstoviny s brokolicí, vepř. masem a sýrem a polévka z vývaro z toho masíčka s nudlema a zeleninou.

Zítra bych zkusila tu pohanku, jestli se dostanu do města na nákup, abych měla co k ní. Jestli ne tak vůbec netuším co budeme zítra jíst...
Děkuju za tipy.

heaven_angel
25. únor 2013

včera boršč, dnes halušky se zelím a slaninou

kammka
25. únor 2013

@prdecek dojedu tam sama, jejich Mates měl včera svátek a kamarádka má teď někdy narozky, zve nás na dort.. děti chtěj dort, ale jí to tam jen tříletá Amálka 😀

llluckaaa
25. únor 2013

@ludva Já hrozně ráda hummus 😉 Buď ho mažu na chleba nebo si ho dělám s vajíčkem.
Originál recept je takový:
Hummus pro 4 osoby:
200g sušené cizrny
2 stroužky česneku
1 lžíce citronové šťávy
sůl
čerstvě mletý pepř
7 lžic panenského olivového oleje
2,5 lžíce pasty tahini
mletá paprika
Cizrna se namočí přes noc, následující den uvaří v papiňáku, slije se a pak se všechny ingredience rozmixují do hladka
"Můj recept" na hummus je téměř stejný, jen chybí tahini (nechutná mi tam) a nedávám mletou papriku.

ludva
25. únor 2013

@llluckaaa
Díky moc 🙂 Zkusím ve středu, to jsem zvědavá, jestli mi "TO" budou hadi jíst 😀 Ještě se možná blbě zeptám, jí se "TO" studené nebo jako pomazánka ? Myslela jsem, jestli by se cizrna nemohla dát třeba do salátu a tak 😉

pajenka
25. únor 2013

Těstoviny s cibulkou, se Schwarzvaldskou šunkou a sýrem Grana Padano, velká mňamka 😵

zizala79
25. únor 2013

omeleta se žampiony a míchaný salát s křenem

gab7
25. únor 2013

u nás byly dnes palačinky s jahodovou marmeládou a se šlehačkou 🙂

sarunatko
26. únor 2013

Dneska večer pizza (byla i včera a zbylo těsto). K obědu brokolicová polévka s krutony, ale co manželovi do práce, to vůbec netuším.

marhulinka
26. únor 2013

Dnes zapečené brambory a upečeme muffiny

yesu
26. únor 2013

králík na smetaně, knedlík...

kammka
26. únor 2013

na plotně vařím kachní křídla, taky zaberou dost místa v mrazáku.. ale naše kachny jsou trénovaný mrchy, takže to bude chvíli trvat.. takže to rizoto bude asi až k večeři.. Tondův dnešní dlabanec: kuřecí prso, rýže, řapíkatý celer, dýně hokkaido... sobě asi udělám k obědu chleba se sardinkama a rajčaty 🙂 . holka ve školce, chlap v práci... a jak jsem načala tu dýni, asi zkusím variaci na mrkvový šátečky 🙂
a namočila jsem cizrnu..zítra bude polívka ze zbytku kachního vývaru...

mám tu od tchýně špagetovou dýni, holky co s ní??? a k čemu se hodí? tchýně napsala, že jako příloha.. ale k čemu?? jí se radši neptám, ona na ty kombinace nemá moc cit....