Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

pajenka
28. únor 2013

@klaraalucka Manžel pozře rajče pouze v sušené formě, takže tohle určitě někdy zkusím, děkuju za inspiraci 🙂

asus
28. únor 2013

@pitruskaskarolinkou prosim o receptik na rohličky 😀

pitruskaskarolinkou
28. únor 2013

@asus tady je . Těsto je fantastické !!! Jednak se člověk nezdržuje kynutím (ač kynuté také miluji a dělám) a druhak - není tam vejce a cukr je jen v náplních a pak se s ním nádherně pracuje 🙂
Rohlíčky plněné
Těsto -
45 dkg hladké mouky,1 heru,1 kelímek 200ml zakysané smetany, špetku soli. Já dělala z půldávky a mám jich asi tak 22 ks o velikosti 6cm x 2cm na šířku

Náplně dle chuti

asus
1. bře 2013

@pitruskaskarolinkou děkuju 😵

beruskanula
1. bře 2013

gnocchi se špenátem

jaja01k
1. bře 2013

Kuřecí maso zapečené s pórkem a ementálem, k tomu vařený brambor

sylvka
1. bře 2013

včera :polévka porková,kuřecí řízek,brambor
dnes:porková polévka(polévku máme vždycky dva dny tu samou) špekové knedlíky,špenát
zítra:bych to viděla na ňáký UHO 😀

pitruskaskarolinkou
1. bře 2013

@asus - jsem uplně zapomněla dodat, že pokud bys chtěla dělat tu "zdravější" variantu - částečně celozrnné, pak jsem nahradila 1/3 hladké mouky celozrnnou pšeničnou 🙂 Je to super.

ladkaspackova
1. bře 2013

AHoj, děláte někdo játrovou pastiku? NEbo nevíte jak na to? děkuji

nikiii
1. bře 2013

U nás dneska budou vepřové plátky zapečené s troubě s cibulí, hráškem a smetanou, a k tomu široké nudle. A na odpoledne na přání dcerky třešňová bublanina.

wahu
1. bře 2013

@ladkaspackova na sádle zpěnit cibuli, přidat kuřecí játra, restovat až jsou hotová. Může se trošku podlít vodou. Okořenit dle chuti. Sůl, pepř, majoránka, kmín. Nechat trochu vychladnout, zalít smetanou 33%, rozmixovat, dát do nějaké formy a do lednice ztuhnout. Je výborné do rozmixované hmoty přidat brusinky.

pitruskaskarolinkou
1. bře 2013

Rohlíky naslano 😉

pitruskaskarolinkou
1. bře 2013

rohlíky naslano

ladkaspackova
1. bře 2013

@wahu děkuji....teda se smetanou by mě to nenapadlo, to se bude muset hned asi sníst že?

wahu
1. bře 2013

@ladkaspackova v lednici to určitě tak 5 dní vydrží nebo klidně zavařit. Ta smetana tomu dá jemnou chuť.

peggy2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
monyliny
1. bře 2013

Bramboračka a smažené škubánky.Ke kávě jsem poprvé dělala anglický mrkvový dort,tak uvidíme odpoledne,jak bude chutnat 😉

klaraalucka
1. bře 2013

dnes vepřové stroganov s houbami a rýže, žampionové polévka

norma
1. bře 2013

dnes jen bramborový guláš,nějak se mi nechce 😒

babulinkab
1. bře 2013

dneska rajská polívka a jinak zbytky
zítra budu dělat kuřecí nudličky na cibulce, brokolici v páře, těstoviny, k tomu nějaký dresing a navrch sýr

boobinka
1. bře 2013

Včerejší vídeňský guláš a večer upeču domácí pizzu 😉

ava
1. bře 2013

@monyliny smažíš škubánky na másle? V kuchařce je recept, že se jen vykrajují a už nesmaží, ale přišly mi syrové, tak jsem smažila na másle, což bylo moc moc chutné, ale hodně mastné. A jestli se dort povedl, prosím o recept 🙂 Děkuji

pamal
1. bře 2013

Drožďová polévka, losos, šťouchané brambory. K večeři čočka od včerejška s vajíčkem. Ke svačině avokádová pomazánka - myslela jsem, že malý bude avokádo chtít coby příkrm, ale nechtěl, takže jsem "musela" udělat pomazánku.

babulinkab
1. bře 2013

tak jsem upekla ještě šneky ze dvou těst a na ručním mlýnku pomlela 3,5 kg kýty...jsem se zapotila, že jsem ani s Jill cvičit nemusela 😀 😀 😀 😀

pajenka
1. bře 2013

@pamal Jak se dělá drožďová polévka prosím?

pamal
1. bře 2013

Já ji dělám takto: na másle orestuji trochu brambor, mrkve, (dnes i pórku, který zbyl od včerejška), kmínu, soli a droždí. Pak zaleji vodou či masovým vývarem, přidám sušenou petrželku a je to. Určitě existuje spousta jiných receptů např. na mimibazaru, ale toto je jednoduché a máme ji tak rádi.

pamal
1. bře 2013

@pajenka Já ji dělám takto: na másle orestuji trochu brambor, mrkve, (dnes i pórku, který zbyl od včerejška), kmínu, soli a droždí. Pak zaleji vodou či masovým vývarem, přidám sušenou petrželku a je to. Určitě existuje spousta jiných receptů např. na mimibazaru, ale toto je jednoduché a máme ji tak rádi.

pajenka
1. bře 2013

@pamal Děkuji za recept

monyliny
1. bře 2013

@ava z té hmoty po rozšťouchání si udělám rukou placičky a smažím na slunečnicovém oleji a přebytek tuku nechám vsáknout do ubrousku.Dort se povedl,je dobrý,trochu zvláštní.Místo cukru jsem dala med a neměla jsem do polevy pomazánkové máslo,tak jsem ho udělala ze dvou tvarohů ve vaničce,másla(jak píšou)a zakysané smetany + citr.šťáva.Receptík najdeš na www.zdraverecepty.cz/moucniky/anglicky-zdravy-m... 🙂

w.i.w.a
Odpověď byla odstraněná
Zobraz