Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

edeltraut
3. bře 2014

@kammka Podle nálady, jednou ho sní v pohodě a pak zase plive... myslím si, že to je jen takové období. V jednu chvíli ho nechtěla vůbec - ani šunku, nic... a po pár týdnech se tu cpe klobásou 😀. Včera mi plivala maso z polívky a odpoledne když jí dával tatínek tak to spořádala bez mrknutí oka... takže Adélka je potvůrka a dlabe podle nálady 🙂. Já to řešila, ale ségra mě zklidnila, že jí mám dělat vývary a neřešit to... no a po měsíci Adélka sem tam nějaké maso sní 🙂.

ladie
3. bře 2014

Včera krkonošské kyselo, pečené kuře, rýže.
Dneska zeleninový krém s krutony a jitrnice, brambory.

Jo a včera jsem poprvé v životě udělala makronky. To je žrádlo!!

domca89
3. bře 2014

já dneska klasiku - špagety

krabice1983
3. bře 2014

zapékané těstoviny s kuřecím masem a červenou řepou 😉

lucifereeek
3. bře 2014

nudle s mákem 🙂

zelva
5. bře 2014

Dneska máme polévku pórkovo-bramborovou a čočku s párkem a vejcem.

zuzi.111
5. bře 2014

Kuře po myslivecku, kuskus.

kammka
5. bře 2014

včera ledvinky na cibulce, rýže, k večeři pečené brambory, my s domácí tatarkou, holka kečup, kluk suchý..
dnes těstoviny s tuňákem, ale kluk to plival, tak dostal banán v jogurtu, to taky plival...tak měl smůlu a šel spát..asi se dopo najed sušenek, měli jsme tu návštěvu.. k večeři jsme dojedli těstoviny..

na zítra nám asi vyndám brknedle plněný špenátem.. a možná udělám nějakou zeleninovou polívečku

jéé, mám v lednici velikej celer (bulvu).. nějaký osvědčený recept???
napadla mně pomazánka ála humr, obalovaný jako řízek, salát.. děláte někdo??
v lednici mám mrkev, majolku, eidam, jogurt,... poraďte prosím něco osvědčeného, mám na něj docela chuť, ale specielně u toho salátu se trochu bojím poměrůů... díky moc.

bursma
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucifereeek
7. bře 2014

zítra zelňačka, kuřecí maso s bambusem + rýže, šneky z list. těsta se šunkou a sýrem a nivové tyčinky

xvitk101
7. bře 2014

Dnes jsme meli "karbanatky" s ryzi a tunakem. Zitra budeme mit kulicky z doma mleteho veproveho s redkvickama a reckym jogurtem. V nedeli peceneho duhoveho pstruha a dusenou zeleninu. A protoze mel dnes mladas svatek, tak jsem mu pekla cokoladovo-citronovy meringue (domaci parizska slehacka a lemon curd). Jsem zvedava, jake to bude.

eveluska
7. bře 2014

vcera burritos, dneska recyklace zbytku ml. hoveziho ze vcera, takze spagety s rajcatovou omackou s cibulkou, cesnekem, olivama a parmezanem, predevcirem peceny kure na cukete s mrkvi a bramborem, pak uz si ted nevzpominam 😅

lucifereeek
9. bře 2014

hovězí vývar s nudlemi, fazole s klobasou a vejcem a chleba

marcicek84
9. bře 2014

my máme králíčka na smetaně s houskovým knedlíkem...

lucifereeek
10. bře 2014

hovězí maso s mrkví a bramborem

bursma
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucifereeek
12. bře 2014

zeleninová polévka, strouhaný koláč s tvarohem a dneska asi pizza 😀

zelva
12. bře 2014

Dnes máme bramboračku a lívance se skořicí. Zítra asi plněné papriky mletým masem a k tomu brambor..

edeltraut
12. bře 2014

My dnes máme bramborový guláš, zítra asi něco sladkého - nějaký tip? - a v pátek roštěná já s dětmi a manžel si určitě udělá biftek 🙂

sarkad2856
14. bře 2014

My máme Kuřecí stehna na žampionech s rýží 🙂

kammka
14. bře 2014

pondělí k obědu jen pohanková polévka, večeře co dům dal, chleba a zbytek drtíků, co měla holka k svátku
úterý jsme byly s malou mimo.. dali jsme si v bufáči na poliklinice jen něco malého a pak v kavárně u kamarádky toustík, pak jsme je měli i k večeři..
středa rizoto s krůtím masem, k večeři jsme ho dojedli
čtvrtek koprovka s knedlíkem vařeným v sáčku, večeře krupicová kaše
dnes k obědu zbytek koprovky, zeleninová polévka s vajíčkem a strouháním, k večeři rohlíky se šunkou..
zítra budou špagety, dojíme dnešní polévku, po obědě jedem na mejdan ke kamarádce.. 4 matky a dohromady 6 dětí.. to bude jízda... je avizovám césar salát, nějaké dortíky, já peču párky v listovém těstě a sýrové tyčky z listového těsta...
v neděli jedem ke tchýni, bratr mého muže má narozeniny a konečně nás seznámí se svou přítelkyní..

kammka
14. bře 2014

@edeltraut zabili jste krávu?? moc bučela??? 😀 😀 😀 😀

a copak bylo sladkého??
tipy: nudle s mákem, šišky s mákem, žemlovka, jahelník, rýžový nákyp, palačinky, lívance, ....., dukátové buchtičky.. 😉

1luciferka1
15. bře 2014

boloňské špagety

edeltraut
15. bře 2014

@kammka Býka jsme zabili 🙂. Ve čtvrtek nakonec vepřové na paprice a v pátek se ohřálo - nestíhala jsem vařit. Večer jsme si dali pořádný steak 🙂. Poprvé jsem zkusila jen lehce propečený a to byla fakt bomba 😀.
Dneska jsem byla na brigádě a dostali jsme luxusní maďarský guláš 🙂. Děti s tatínkem si udělali ty biftečky s hranolkama 🙂

krabice1983
16. bře 2014

vývar s těstovinami, rybí filé přírodní a brambory+ moučník rohlíčky s nugátovou náplní 😝

aklin
16. bře 2014

pangasius s citronovou omáčkou a k tomu brambory v mléce. Tož byla to zdravá dobrota.

blahova_andrea
17. bře 2014

drůbeží vývar s nudlemi, karlovarský knedlík, hovězí s houbovou omáčkou

petaov
17. bře 2014

Holky, znáte nějaký dobrý salát s hroznovým olejem? Mám už dlouho ten olej, ale nevím, do čeho se tak hodí, ke které zelenině a tak... Poraďte nějaký recept. Díky

xpila
17. bře 2014

@petaov Používám ho do salátů místo olivového, je krásně jemný. Nebo třeba na dušenou mrkev místo másla.

ann_87
18. bře 2014

Tak jsem váhala, co dnes k obědu. Nakonec jsem vytáhla z mrazáku krůtí prsa, udělám je na kari se smetanovou omáčkou a rýží 🙂 Vývar s nudlemi máme ze včera 🙂