Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

sedmiteckas
12. bře 2016

Děláme falešnou svíčkovou...podusit nastrouhaný celer, mrkev, petržel, s kořením - bobkový list, kuličky pepře, potom rozmixovat a přidat smetanu, povařit. Možno dochutit cukrem, octem...je to vynikající omáčka, hodí se k různým masům a priloham. Já si zvlášť osmazila kureci prsa a hodila pak do omáčky.

andrejka3741
12. bře 2016

Dneska u nás čína 🙂

majkylove
12. bře 2016

@zlatkavlk jéé děkuju,to určitě zkusím,tyhle čínský mňamky máme moc rádi 🙂

ladkaspackova
12. bře 2016

Uzené koleno zelí knedlík😃

linusha
12. bře 2016

porkovou polívku, kuřecí roládu, brambor 🙂

lucie_vavi
12. bře 2016

Bramboracka,moravsky vrabec spenat knedlik a ovocny puding ke.kave 🙂

smallinka
12. bře 2016

Pasta alla norma 🙂 aneb těstoviny podle Itala. ...jsou to naše oblibene

eimmy
12. bře 2016

domací pizza

jitavrtule
12. bře 2016

dneska klasika -- segedín s knedlíkem a hovězí vývar. momentálně se odhodlávám jít dělat kefírový lívanečky - chuť by byla, ale děsně se mi nechce...
kousek knedlíku a vývar projetý ponorákem se servíroval i nezletilcům, s dost velkým úspěchem 🙂

leikkka
12. bře 2016

kachní polévka, zapečená kachna se slaninou, vejci a hráškem, bram. knedlík

ladyhacek
12. bře 2016

Vepřové na žampionech a na zítřek jsem naložila vepřové medailonky

kolibricek36
12. bře 2016

@sedmiteckas tak to si dáme asi zítra - nebo kuře na smetaně 😎

martunecka
12. bře 2016

Hovezí vývar a koprová omáčka s knedlíkem a masem 🙂

sedmiteckas
12. bře 2016

@kolibricek36 mňam, kuře na smetaně 🙂 taky udělám někdy zase...

zlatkavlk
14. bře 2016

My dnes na přání manžela - kynuté ovocné knedlíky "blbouni" borůvkové, třešňové a povidlové 😉

eimmy
14. bře 2016

kotleta na přírodno, volské oko, restovaná zelenina

anetka_p
14. bře 2016

Já jdu dnes experimentovat a zkusím indickou masalu 🙂 Doufám, že to bude k jídlu

ladyhacek
14. bře 2016

ovocné knedlíky z mrazáku 🙂 > chystáme se v týdnu na kuře na paprice

vercik83
14. bře 2016

Zapeceny fenykl s parmazanem a smetanou, opecene brambory

klarapaldova
14. bře 2016

@vercik83
Ahojky, prosím jak děláš ten fenykl, uvaris ho nejprve a pak?

kolibricek36
14. bře 2016

no my po x měsících smažák s bramborem a mrkvový salátek

vercik83
14. bře 2016

@klarapaldova napřed cca 20 min vařím ve vývaru (když nemáte, neva), česnek, pak nandam do zapekací misky, trochu opepřím, posypu parmazánem a zaleju smetanou a dam zapect.Dá se to udelat i dohromady s bramborama. To nedelam, spis si brambory oloupam a nakrajim na kolecka a opecu na plechu. Aby krupala.

hpaja
15. bře 2016

Dnes domácí pizzu a včera bulgur s vepř. panenkou a zeleninou.

eimmy
15. bře 2016

dnes kuřecí paličky naložené v cibuli, česneku, provensalském kořením,v troše sojovky, paprice, cherry rajčatkach, mrkvi s domacím chlebem

kolibricek36
15. bře 2016

@jitavrtule mohla bych dostat recept na ty kefírové lívanečky?

barulina
15. bře 2016

Nyl segedin,zitra fr.brbory

linusha
15. bře 2016

u nas bude zítra roštěnka s rýží 🙂

jitavrtule
15. bře 2016

@kolibricek36 dělám podle Vařila Myšička - tyhle: http://www.varilamysicka.cz/zdrave-recepty/kefi... ozkoušený, moc dobrý.
s tou celozrnnou moukou jsou moc dobrý, ale když dáš jen polohrubou tak taky super.
"smažím" na teflonové pánvi nasucho, dělám malý jednohubky polévkovou lžící. a pozor na teplotu, je lepší je dělat na mírnějším plameni, jinak rychle hnědnou.

jitavrtule
15. bře 2016

u nás dneska akorát dopečeno - kuřecí roláda se zeleninou (mrkev, petržel, batáty, brambory).
a k obědu rychlovka - celozrnné těstoviny s cibulkou, řapíkatým celerem a chorizem z pánve, zasypané Gran Moravií.
na zítra se rozhoduju mezi malou cukrářskou výzvou (zkusit poprvé odpalované těsto na větrníky), Velikonočním tréninkem (mazanec) a dýňovou roládou (na kterou ale nemám dýni 😀 )

kolibricek36
15. bře 2016

@jitavrtule moc děkuji