Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

klllarinka01
3. led 2018

Cocku s volskym okem a okurkou a dneska trosku prasarnicku smazak s brambory a tatarkou. 🙂

jaanicce
3. led 2018

Veprovou panenku se susenymi rajcaty a stouchanyma bramborama.

littleannie
3. led 2018

My máme smažený květák/květákový mozeček (nemohli jsme se domluvit, takže oboje 🤷🏻‍♀️) a bramory polité máslem a já tatarku ještě. Včera jsme měli vepřové nudličky osmahnuté, vždycky na to dám domácí babiččino lečo, uvařím rýži a rychlá véča hotova. 👍

bayt
3. led 2018

Dneska jsem si dala halušky se zelím, a večer slát z červené čočky a muži asi udělám i palačinky :D

kolibricek36
3. led 2018

my dneska fazolovou polívku a halušky se zelím a škvarkama ... mnamka, zítra bude tatáž polívka a pizza, to bude i na pátek a v sobotu udělám asi kuřecí paličky s rýží a vývar - taky na dva dny.....

michaela_hermanice
3. led 2018

Holky, vy mi delate chute 🙂 co se mala narodila, varim jen zridka, proste to nejak nestiham :D a pritom me to bavi.

kolibricek36
3. led 2018

@michaela_hermanice já vždy vařím na dva dny, protože pro dva vařit denně se moc nevyplatí .... max. když máme návštěvu, tak se vaří denně

bayt
3. led 2018

@kolibricek36 Na sobotu udělám zelený thajský kari, ale potřebuju inspiraci na bezmasé jídlo na neděli :D

martyina
3. led 2018

Já dnes polévku že surimi tyčinek, a špagety se salámem a vejcem+červená repa

kolibricek36
3. led 2018

@bayt my máme rádi brokolicové placky s bramborem a manžel si k tomu dá tatarku, a já červenou řepu, si tu dělám chutě... ty placky se můžou i upéct v troubě,, nemusí se nutně smažit...
bez masé jídla co máme rádoi, jsou většinou fazolky, koprovka, špenát s vejcem, okurkové omáčka, čočka na kyselo, pokud je sezona, tak cuketu na víc způsobů, květák, patizon - jde to koupit i ted ale jsou dost drahé

bayt
3. led 2018

@kolibricek36 Ten špenát mě taky napadl, třeba lasagne se špenátem. Mohla bych udělat i domácí těstoviny, dokud na to mám čas 🙂 Jak děláš ty placky prosím?

kolibricek36
3. led 2018

@bayt jsem si to kapku zjednodušila - najdeš i na netu - já dělám jen že uvařím brokolici, rozmačkám to vidličkou, přidám vejce, česnek, sůl a strouhanku - s ní pozor at jí nedáš moc, udělám placky a šoupnu plech do trouby asi na 220 na 20-30 min. Na plech dám pečící papír ale nemusí být.
Musím upozornit že každá drouba peče jinak - prostě do červena - jako bys pekla sekanou.....

bayt
3. led 2018

@kolibricek36 Aha, díky, můžu to zkusit. Podobně dělávám placky z řepy, dávám do toho teda i pomletá semínka. Jenže manžel je nesnáší :D Ale brokolici má rád, tak snad....

kolibricek36
3. led 2018

@bayt můj brokolici nerad ale tyto placky zbožnuje .. myslím že bude chutnat i tvému ...
ještě děláme dost často celerové řízečky, placky z řepy zas vyzkouším já, s dovolením

markves83
13. led 2018

@kolibricek36 Co delate z cukety ja tu mám zbytek a přemýšlím co s nim

bayt
13. led 2018

@markves83 Zrovna dneska máme polentu s fetou a k tomu směs se zeleninou - grilovaná cuketa, lilek, papriky s bylinkama, zalít nasekanýma rajčatama, koření...

kolibricek36
13. led 2018

@markves83 dělám v těstíčku - kapku piva, mouky a sůl, nebo takou pizzu, lze i buchta, taky dělám že přimichám k pomletému masu, ted už to bude asi kapku vyschlé, tak bych klidně nastrouhala a jen tak s vajíčkem a strouhankou šup do trouby jako pečené placky - dochutit kořením ....já většinou používám provensálské, ale stačí i pepř a sůl

kexina
22. dub 2018

Slovo do pranice - připravujete dětem chřest? A máte nějaký odzkoušený recept?

lenkas1982
22. dub 2018

@kexina Ano, dávala jsem ho už cca v roce a půl, když byla sezóna. Dávala jsem myslím tehdy jen špičky, ty jsou nejkřehčí. Třeba do rizota, těstovin, nebo k masu s bramborem.

zelenaesmolda
22. dub 2018

porkovou polivku jsme meli dneska taky :D
zkousela jsi upect v troube sladky brambor?

marketvot
6. bře 2024

Dnes vařím Čertovské plátky se šťouchaným bramborem, tak uvidíme 🙂
Recept - https://primainspirace.cz/2024/03/04/certovske-...

marketvot
8. bře 2024

Dneska jsem zkoušela těstovinový pekáč podle receptu z https://primainspirace.cz/ , všem moc doma chutnalo 🙂