Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zuhur
14. čer 2011

@kajulka001 jojo, kolikrát člověk nadává, že mu nic na ty dobroty nezbývá 😀 😀 😀

raci
14. čer 2011

ahojda my dnes meli květákovou polévku a smažený květák s bramborem (takže nic extra) ale zítra to vidím na rychlovku ty zapečené chlebíky v troubě, co sem teď hodila @kajulka001 😀 jinak prosím neděláte některá domácí smetanové zmrzliny??? 😅

miriska
14. čer 2011

včera gnocchi se žampionovosmetanovou omáčkou, dneska kuře na paprice a vývar se zeleninou

kajulka001
14. čer 2011

@raci jee tak to jsem jeste nedelala ☹

kajulka001
14. čer 2011

@raci my zase zitra mame kvetak s bramborem 😀

moudivlacek
14. čer 2011

pecu na zitra kralika

benjik
14. čer 2011

@aaadus @eriska klasický řízek obalený ještě jednou obalíte jen ve vejci a osmažíte,já teda do toho vejce přidávám ještě nastrouhaný sýr.

kathule
14. čer 2011

tak u nás dneska byla restaurace..nebo spíš pizzerka zítra budu vytvářet něco z receptů odtud...je to moje záchrana pač mě nápady nějak došly 😀 😀 😀

kathule
14. čer 2011

jinak ale výýborný je upéct kuře v pekáči i s bramborama....bez vody!!! ty brambory vtáhnou šťávu z kuřátka a jsou úžasný 🙂

berenika39
14. čer 2011

@kathule jojo, to je naše oblíbené....nejdřív dám na kuře brambory, pak to přehodím a kuře dopeču nahoře - štáva teče na brambory. ale chce to mít to kuře na menší kusy, aby to bylo stejně hotové, když jsou čtvrtky velké, jsou brambory bláto.

babulinkab
15. čer 2011

přírodní vepřový řízek, volské oko, hranolky, zeleninová obloha

eriska
15. čer 2011

@benjik děkuji, to znám, jen pod jiným názevem🙂
@raci já myslím, že brusinka nezklame 😉 ale my děláme dvě, nemůžu tam dávat vajíčka, kvůli sobě, jako se dávají třeba do ovocných 😝 ale nejsou smetanové, i tak připíšu receptík🙂

pudinková zmrzlina
1/2 litr mléka, vanilkový pudink, šlehačka,trošku cukru do pudinku
- klasicky uvaříme pudink, když vystydne, zamícháme do něj vyšlehanou šlehačku, naplníme třeba do kelímku od jogurtu a dáme do mrazáku🙂 je to nadýchaný a je to dobrý😉

míša, jak ho znáte😀D
1 zakysaná smetana, 250g pol. tvarohu, 100g cukru, 1 ledový kaštany, 40g ztuženého tuku, 1 lžička kakaa
ze zakysané smetany, tvarohu a cukru vyšlehám hladkou hmotu. čokoládu, tuk a kakao rozpustím ve vodní lázni, pak už jen plníme buď kelímky od jogurtů, od pribináčku, nebo tvořítko na led na střídačku bílou a tmavou hmotou..a taková vychytávka, když se mi nechce dělat s čokoládou, tak koupím pikao a střídám tvaroh s pikaem..😉

eriska
15. čer 2011

no a my dneska zbytek vývaru od včera, a krůtí svíčkovou, teď to půjdeme omrknout na trh, jestli vymyslíme na zítra nějaké jídlo bez masa, přeci jen, už ho jíme od pátku, tak to chce změnu..nebo, holky, nějaká inspirace od vás?ale ne na sladko..říkala jsem si, něco s cuketkou, lilkem,..

brusinka.pusinka
15. čer 2011

@raci Domácí vanilková zmrzlina
1 balíček vanilkový cukr
3 ks žloutek
60 g cukr krystal
1 kelímek smetana ke šlehání
2 ks bílek
Žloutky s cukrem šleháme ručně ve vodní páře. Odstavíme a vyšleháme ručním šlehačem (asi 3 minuty).
K vyšlehaným žloutkům přidáme sníh ze 2 bílků a ušlehanou šlehačkou s vanilkovým cukrem.
Vanilkovou směs nalijeme do nádoby a dáme do mrazáku alespoň na 2 hodiny.
Domácí vanilková zmrzlina je dobrá jen tak jako dezert, chutná hlavně dětem.

Smetanová jahodová zmrzlina
180 g cukr krupice
1/2 l jahodový protlak
3/4 l smetana ke šlehání
Smetanu rozdělíme na dvě poloviny. Jednu polovinu ušleháme, druhou promícháme s jahodovým protlakem a cukrem. Nakonec přimícháme ušlehanou smetanu.
Smetanovou jahodovou zmrzlinu dáme zamrazit a podáváme kdykoliv je chuť.

Domácí citronová zmrzlina
1 balíček vanilkový pudinkový prášek
5 lžic cukr
2 ks citron
500 ml voda
Citron omyjeme, kůru nastrouháme a šťávu vymačkáme.

Do hrnce dáme vodu, citronovou kůru, citronovou šťávu a cukr, provaříme, potom přimícháme ve studené vodě rozmíchaný pudinkový prášek a uvaříme jako pudink. Bude ovšem řidší.
Zmrzlinu zchladíme. Buď ji dáme do formiček a do mrazáku, kde je zmrzlina asi za 2 - 3 hodiny hotová, je-li směs dobře vychlazená.
Cukr přidáváme podle vlastní chuti. Není-li citronová šťáva dosti výrazná,.je dobré přidat trochu citronové šťávy (citronek). Vše záleží na vlastní chuti.

Tvarohová zmrzlina s kysanou smetanou

250 g měkký tvaroh
1 balíček sušenky Marina
200 ml zakysaná smetana
0,5 - 1 balíčku vanilkový cukr

na ozdobu
ovoce
čokoládová poleva
Tvaroh rozmícháme s kysanou smetanou a vanilkovým cukrem podle chuti.
Na dno užší nádoby rozložíme keksy. Na ně rozetřeme krém a povrch pokryjeme opět vrstvou sušenek. Tvarohovou zmrzlinu vložíme do mrazáku.
Před podáváním vyjmeme zmrzlinu předem z mrazáku a necháme ji chvilku v teple, aby povolila a dala se krájet na porce podle sušenek.
Tvarohovou zmrzlinu s kysanou smetanou ozdobíme ovocem a zmrzlinou a ihned podáváme.
tyto zmrzky děláme už léta a moc nám chutnají snad někomu přijdou vhod 😉

brusinka.pusinka
15. čer 2011

U nás dneska jen oukrop s krutonky 😀 jsme sami dvě s dcerkou tak nám stačí 😉 😀

hpaja
15. čer 2011

jahodové knedlíky a drožďová polévka 🙂

miresta
15. čer 2011

Ahojky.... tak ja dnes hlavne zaváram čerešne a jahody. A keďže mi veľa času neostane na varenie, tak som len uvarila zeleninkovú polievočku s krupicovými haluškami, a špenátové cestoviny so syrovou omáčkou...

kammka
15. čer 2011

tak koláč s tvarohem a rebarborou se poved.. navrch ještě drobenka,skořici jsem nakonec nedala...akorát jsem rozdělala kvásek a zjistila, že nemám vejce.. tak k sousedce, dala mi jich krabku za tašku tvrdýho pečiva, já se tam ještě zasekla, neb maj 4 úúúúúúžasný černobílý koťátka...a přijdu dom a kvásek venku z půlitru, ještě že jsem ho postavila do misky.. 😀

moudivlacek
15. čer 2011

tak jsme si zase po tydnu dopisovala recepty,vy varite jak dasy,to clovek nestiha ani opisovat ani zkusit

my amme kralika,malej maso nepapa,tak bduu muset udelat br kasi a nejak to tam rozkrajet,je to boj
a chrestova polevka

zuzkkkaaa
15. čer 2011

u nás dnes chilli con carne s rýží, bez chilly 😀 😀 bez polévky 😉

nemue
15. čer 2011

U nás žampiónová polévka, květákový nákyp, brambory, zeleninová obloha 😉

zuzi82
15. čer 2011

@kajulka001 Tak mi tu veku děláme podobně. Jen do rozšlehanýho vajíčka dávám jen sýr a smažím na oleji z obou stran. Naučila mě to teta a říkala tomu pidliky. Ona nám to teda dělala na rohlík, ale to bych s mužem nedala, takže dávám na veku. 😉
@eriska Margot dělám stejnou jako ty a miluju jí 🙂

zuzi82
15. čer 2011

@moudivlacek Když měla kamarádka syna tak dvouletého, tak jí taky odmítal maso. Uvařila jsem mu zadělávané kuře s knedlíkem a pěkně bašil. Rychle se ten recept u nich doma chytil. Takže jen takový tip. Kuřecí čtvrtky nebo špalíky uvaříš v osolené vodě a maso obereš a nakrájíš nadrobno. Uděláš jíšku z mouky a másla a zaliješ tím vývarem z kuřete. Přidáš muškátový květ a sušenou petrželku a přihodíš nakrájené maso. Když to v té omáčce ještě chvíli povaříš, tak se to maso úplně rozvaří na ty jednotlivý vlákna a z té omáčky už ho prostě nevybereš. Můj muž to nesnáší, takže to musím dělat z kuřecíma srdíčkama, ale malý od kámošky se olizoval až za ušima a ani si nevšiml, že tam je maso. 😀

samik2008
15. čer 2011

@brusinka.pusinka jaký jsi myslela u zmrzliny jahodový protlak?můžu si třeba jahody ze zahrady rozmixovat?

crca
autor
15. čer 2011

Ovarové koleno!!!! 😀 😵

zuzi82
15. čer 2011

@samik2008 Já jahody mixuju a pak jen přidám cukr a šlehačku (nevyšlehanou) a moc nám to tak chutná. Je to dobré i bez šlehačky jako jahodová dřeň. 😉

moudivlacek
15. čer 2011

@zuzi82 zkusim nakonec jsme udelal toho kralika na paprice s ryzi,je na malinkate kousciky,tak treba projde 😀 nam budou taky dva no,ale maso nechce od zacatku,max ve sklenickach,ale tam je toho masa pomalu

verunka8
15. čer 2011

gulášová polévka, buchtičky s krémem

kajulka001
15. čer 2011

@eriska tady mas ten recept🙂
300gpol.mouky
1 prasek do peciva
3 vejce
150g mouckovyho cukru
1dcl oleje
2dcl mleka
pudinkova napln:500ml mleka ,1 coko pudink,2 lzice cukru
poleva:2zakysane smetany vetsi,2 margot tycinky,2 vanilkove cukry

postup:vajicka s cukrem usleham pridam olej,mouku s praskem do peciva a pridam mleko dle potreby testo vyleju na vymazany a vysypany plech.Pak si udelam z pul litra mleka cokoladovy pudink a vleju do testa cik cak a dam pect tak 15-20 minut proste do zlatava.Upecenou buchtu necham vychladnout zakysany smetany vyskrabnu do misky pridam 2 vanilkove cukry potru to na vychladlou buchtu a nastrouham margot tycinky a posypu delam ji vzdy spis vecer pres noc necham v lednici a druhy den je skoro po ni 🙂

andreasek82
15. čer 2011

Fazolovou polívku a boloňské špagety 😝 😀