Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

reruna
19. led 2012

@moudivlacek taky doufáš, že si dítě nevšimne masa 😀 já ho pro jistotu dávám mleté nebo mixované

eriska
19. led 2012

@petrajavor prosím tě, jak děláš hermelínovou omáčku?

mně se akorát dopekly čokoládové muffinky s mandarinkama🙂 horké jsou nejlepší😉

aaadus
19. led 2012

@eriska dáš recept na muffiny? děkuji 🙂

petrajavor
19. led 2012

@eriska normálně roztopím v mléce hermelín a zahustím ho 🙂

cervena_vila
19. led 2012

U nás dnes krůtí guláš a pro malou těstoviny se sýrovou omáčkou (mrkev, lučina, kari)

anieanne
19. led 2012

Dnes hermelín v listovém těstě.

cervena_vila
19. led 2012

Hmmmm samý hermelín, asi si ho rozpeču na těstoviny, co chci vrazit za chvilku do mikrovlnky.

alenv
19. led 2012

holky poradtě prosííííím.. děláte někdo dom. knedlíky v pekárně.. já ano co jí mám, ale muž pořád, že jeho maminka je měla víc nadýchaní 😖 😠 jsou dobré..ale opravdu nejsou jak peříčko.. poradtě co udělat, aby byli opravdu nadýchané.. a bez housky

alenv
19. led 2012

jinak dneska jsem dělala segedýn s dom. HK

zuzi82
19. led 2012

My dnes kuře na paprice s těstovinkama a na večeři sýrová pomazánka 😉

leopolda
19. led 2012

@eriska ahoj mohla by jsi napsat ten receptík na muffiny.Děkuji.

eriska
19. led 2012

@aaadus čokoládové muffinky
10dkg cukru crystal
10dkg čokolády (mléčná je lepší)
2 lžíce kakaa
125g másla
170ml mléka
22dkg pol. mouky
2 lžičky prášku do pečiva
2 vejce
já to dělala tak, že jsem ušlehala vajíčka s cukrem, přidala na kousky čokoládu, mléko, rozpuštěné máslo a mouku smíchanou s kakaem a prdopečem..do košíčků jsem dala směs, kompotovaný mandarinky a zase směs..dělalal jsem je i lentilkama a borůvkama a jsou výborný🙂

aby toho hermelínu nebylo málo, já si dala doma naložený k k véče s chlebíkem

leopolda
19. led 2012

@eriska díky za recept,na kolik ks.to bylo?

pamal
20. led 2012

@alenv Ahoj, já dělám knedlík v pekárně takto:
250 ml vlažného mléka
500 gr hrubé mouky
1 lžička soli
1 vejce
1 lžička cukru
1 lžička sušeného droždí nebo 1/4 kostky čerstvého droždí

Vše dám do pekárny Moulinex. Zapnu program 6 - hnětení a kynutí, celkem 1:30 hod. Poté udělám z těsta dvě šišky, nechám 10 minut pod utěrkou a vařím v páře 20 minut.Při vyndávání hned propichuji, aby se nesrazily a potřu máslem. Nám moc chutnají.

megy
20. led 2012

já mám tvarohové meruňkové knedlíky 🙂

aaadus
20. led 2012

Cizrnová polévka, pangas zapečený se zeleninou s bramborem. A na zítra upeču vánočku.

1luciferka1
20. led 2012

@aaadus jůůů prosím o recept na cizrnovou polívku, mám tu balíček cizrny a nevím co s ním, krom humusu, do kterého se mi nechce 😅

jinak u nás dnes cuketový "bramborák" na plech 😉

aaadus
20. led 2012

@1luciferka1 recept je na str. 67 🙂

nikiii
20. led 2012

Čočková polívka, řízek v bramboráku, šťouchané brambory. A buchta s jabkama a zakysankou.

zuzi82
20. led 2012

My si dnes dáme řízky naruby s kaší a kompotem a na večeři dojíme zbytky, manža kuře na paprice a já sýrovou pomazánku 😉
A zítra razíme na nákup, jsme total vyžraný 😀

sarunatko
20. led 2012

My budeme mít dneska kuře na paprice s knedlou. Zítra asi něco s cizrnou, ale nevím co.

oli26
20. led 2012

tak my dnes pecenou panenku na cukete, cibulce, brokolici a mrkvy, to vse s tymianem a rozmarynem, v medovem kabatku a hodim k tomu do trouby par brambor 😀 recept pro line matky

simonceli
20. led 2012

@oli26 teda to zní dobře, může se tam dát i jiná zelenina? My nějak nejsme na tu cuketu

Jinak u nás dnes masová směs s bramboráčky a budeme dělat vynikající bůčkovou pomazánku

oli26
20. led 2012

@simonceli jakakoli zelenina je super, treba paprika na vetsi kousky, je to uplne jedno, my tam nasypeme, co zrovna mame doma 😀

simonceli
20. led 2012

@oli26 a jak dlouho to pečeš a medový kabátek děláš jak? To zkusím udělat zítra. Nemuselo by to být špatné se zelenými fazolovými lusky, že?

falca1
20. led 2012

dneska bude pohankové rizoto a zítra kuře s červeným zelím a knedlou 😀

petrusam
20. led 2012

dneska čevábo s bramborem a zítra hovězí guláš s knedlem a v neděli hranole a kuřecí řízky v křupínkách 😎

oli26
20. led 2012

@simonceli rozpustim lzici masla do toho dve lzice medu, koreni dle chuti a tim pak nahusto potru maso, pece se 20 min na 200 a pak dle velikosti masa dopeces na 160, porci pro 4 pecu tak hodinku

moudivlacek
20. led 2012

@reruna hlasim, ze masa si nevsiml,lasagne snedl a jeste se oblizoval,zbylo i na dnesek,porad polehavame,tak dojime na vikend jeste musim vyymyslet

zako
20. led 2012

dneska máme hráškový krém a palačinky s máměrádou a tvarohem 🙂