Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

marhulinka
12. únor 2012

My ze včera králíka+zelí+knedlík,malý kuře na paprice s těstovinama, na odpolední mňamku ke kávičce a čajíku tvarohová buchta s povidlama.

brisalek
12. únor 2012

Holky poradite mi jak udelat dobrou syrovou omacku na testoviny. Ja nemam moc rada italskou kuchyni, jsem spis na ceskou, takze svickova,rizky atd...ale dcera ted chce porad suche varene testoviny, tak bych rada na to nejakou omacku, ale kdyz ji delam neni to ono🙂. Dik.

weri1
12. únor 2012

@cervena_vila děkuji

renatica
12. únor 2012

Ahojky ,.ráda se k vám přidám,páč pořád nevím co vymšlet ,..obídky a večeře,..je to začarovaný kruh,..
V poslední době jsem si oblíbila,.. že na osmaženou cibulku přidám masíčko na nudličky,.. a když je zatáhnuté téměř hotové tak je zaleji smetanou,...chvíli povařím a jen mírně osolím,..opepřím,..manžel si rád přidá česnek a myslím že by nebyl problém do toh přidat i jakýkoli sýr co máte rádi a je to faakt bašta s těstovinkama ,..gnichi,..a podobně 😉 😀

sarunatko
12. únor 2012

@brisalek Já dělám sýrovou omáčku úplně jednoduše. Do smetany dám rozpustit dva tavený sýry, kousek nastrouhaného eidamu (40 % tuku) nebo goudy, čedaru a kousek nivy (což nevím, jestli je dobré pro dítě), pak už nijak nedochucuju.

gab7
12. únor 2012

hovězí vývar s nudlemi,vepřová játra s rýží 😉 a v pekárně už se nám chystá těsto na koblížky do trouby 😵 😵 😵 to bude zas dneska mňamka

cervena_vila
12. únor 2012

@brisalek - ja delam sýrovou z luciny. Do stav z masa nebo ze zeleniny, nebo na co ji pak dam, rozmycham lucinu. Pro sýrovejsi chut pristrouham parmazan.

lucifereeek
12. únor 2012

včera - vývar s pohankou a kroupami, olomoucké řízečky, bramborová kaše
dnes - čočková polévka s bramborem, vepřová panenka s lečem a hranolkama

brisalek
12. únor 2012

@cervena_vila
@sarunatko diky. vyzkousim🙂. Ja si rikam , ze na tom nic neni a delam to stejne jako cervena_vila, ale davala jsme jen cihlu a trochu smetany a nezdalo se mi to nikdy ono. Bude to chtit jiny syr🙂.

kosticka32
12. únor 2012

Gulášovka,halušky a nebo rychlo svíčková :D

eriska
12. únor 2012

@brisalek já dám na máslo třeba nakráhený pórek,na něj opéct šunku,přihodím tavený sýr,zaleju smetanou..jindy zase na másle opeču na drobno nastrouhanou mrkvičku,kukuřičku,hrášek,zase tavený sýr,smetana nebo zakysanka

U nás vývar, francouzské brambory a okurkový salát.ke kávičce brownies s čokoládou,borůvkama a manža si to dá ještě se šlehačkou😉

kulenka
12. únor 2012

Tak Fridouš byl dobrý ... udělala jsem k tomu brambory pečené ve smetaně a všichni si chrochtáme 😝 😀

@dvojka Hraběnčiny řezy chutnají a nebo trpí mizivkou 😀

zuhur
12. únor 2012

Dneska byl kuřecí vývar, pečené kuřátko s rýží a na mls kefírový koláč.

hanka99
12. únor 2012

Ahoj,
když už tady slídím co uvařít ,páč už mi fakt docházej nápady, vařit be cibule,česneku atd 😝 je fakt naročný a ješté tím uspokojit chlapa 😀 ,tak taky pŕihodím receptík.
Pracovní název Petřiny brambory 😵
Co je potřeba :
Vaŕené brambory,rajćata,bazalka,zakysaná smetana, šunku a sýr v celku od kazdého cca 15
šunku a sýr nastrouhat a smíchat.
rajćata a vaŕené brambory nakrájet na plátky
a uź jen skĺádáme do pekáćku vymazaného máslem
brambory, śunkosýr rajćata a bazalka zase brambory šunkosýr rajčata ..... konćí se bramborama a celé se to zaleje zakysanou smetanou 😉

tyrisa
12. únor 2012

krémovou pórkovou polévku s krutóny a kynuté knedlíky plněné povidly....

kammka
12. únor 2012

skopové na česneku, špenát, bramborový knedlík, polívku jsem vynechala, i tak malá snědla jen knedlíky, zase nejí špenát a masa se nedotkla....k večeři co si kdo vezme: švestkový koláč s tavrohem a makovou posypkou nejspíš..nebo tu jsou různé zbytky..a ta rajská polévka, akorát do ní musím stvořit nějakou zavářku

kammka
12. únor 2012

@brisalek ta niva je na omajdu dobrá, ale nejlíp víc druhů sýra, zkus i hermelín, pokrájet na drobno a povařit do rozpuštění, plísní se neboj, když to projde varem, není problém..dobrý je v sýrové omáčce pórek a šunka...

aneb super rychlá omajda na těstoviny, může být se sýrem a nemusí:
bílou část pórku nakrájet na tenounká kolečka a nechta změknout na oliváči nebo jiném oleji, nesmí zhněědnout,je to chvilka.. na to nechat prohřát sýr a pak na nudličky nakrájenou šunku, sýr lze vynechat, zalít smetanou ke šlehání, super na tagliatelle..ale chce to tu šlehačku 😉

handm
12. únor 2012

Ahoj,
včera květák na čínu, rýže, dneska těstoviny s tunákovou omáčkou 🙂

handm
12. únor 2012

Jo a jako zákusek jsem dělala nepečený lehký letní (do počasí se výborně hodí) ovocno-piškotový dortík se zakysankou 😀

handm
12. únor 2012

@kammka jéé, jak já bych si dala skopové na česneku.. ale kde brát a nekrást, že...mňam

kammka
12. únor 2012

@handm no však my to taky nekupujem... na to musíš mít príma kamarády. 😉 😉

nikiii
13. únor 2012

My dneska dojídáme francouzský brambory, takže asi jen něco upečeme a budeme mít hotovo. 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
13. únor 2012

dneska rýže s vepřovými kostkami na kunovjance a včera jsme upekla mrkvový dortík....... jěště kousínek mi zbyl na snídani😀

gab7
13. únor 2012

my jsme na tom dnes jako
@nikiii 🙂 taky dojídáme hovězí polévku ze včera a játra s rýží a zase budu péct 😀

1luciferka1
13. únor 2012

včera medajlonky z vepřové panenky se sušenými rajčaty, omáčkou ze zeleného pepře a bagetkou s bylinkovým máslem a dnes řízky a kaše

sarunatko
13. únor 2012

@brusinka.pusinka Ahoj, poraď. Mám chuť na nějakou buchtu s tvarohem, případně i s povidlama, něco jako ta tvoje tvarohovo povidlová, ale mám doma jen jeden tvaroh (tam jsou potřeba dva) a do obchodu se teď nedostanu... 😖

brusinka.pusinka
13. únor 2012

@sarunatko
Lehká tvarohová buchta
2 ks pudinkový prášek
1 hrnek cukr krupice
1 hrnek mléko
2 ks vejce
500 g tvaroh
těsto
2 lžíce kakao
0,75 hrnku olej
2 hrnky polohrubá mouka
1 hrnek mléko 
2 ks vejce
1 hrnek cukru moučka
 1 prášek do pečiva
Nejdříve připravíme náplň důkladným promícháním všech surovin, nejlépe ručním elektrickým šlehačem.
Pak do misky dáme cukr a olej a ušleháme na hladkou hmotu. Do ní postupně zašleháme všechno ostatní.
Tvarohové těsto nalijeme na plech vyložený papírem na pečení, nejprve hnědé těsto. Na hnědé těsto nepravidelně rozlijeme tvarohovou náplň. Je řídká a z větší části těstem proteče dolů. Pak opačným koncem vařečky obě hmoty na plechu zlehka promícháme. Plech s tvarohovou buchtou vložíme do vyhřáté trouby a upečeme.

Lehkou tvarohovou buchtu necháme vychladnout a nakrájíme na kousky.

augustka
13. únor 2012

Dnes ptáčci s rýží a bramborová polévka 🙂

lenam
13. únor 2012

@brusinka.pusinka Brusinko, jaký dáváš tvaroh? Polotučný, tučný,...? Děkuji.

nadja73
13. únor 2012

tak dneska koprova omacka s hovezim a houskovym knedlikem