Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

jaja01k
9. pro 2012

Zapečené těstoviny s kuřecím masem a špenátem, jablečný koláč.

sweet81
9. pro 2012

Dneska byla kachna s nádivkou,knedlíkem a zelím🙂

kristi
9. pro 2012

I kdyz jsem pekelne unavena, tak jsem udělala hovězí vývar s knedlickama, prpravila si maso a cibuli na gulasek ma zítra a k večeři byla rybickovka s Horalem z Globusu 🙂

monyliny
10. pro 2012

slepičí vývar s drůbky a s drobením,teď vám tady tak trochu zkazím to zdravé vaření,dcera si přeje smažák a brambor 🙂

aaadus
10. pro 2012

Včera byla zelňačka, kuřecí stehna s rýží. Dneska gyros s domácími hranolky

ia.
10. pro 2012

starší syn opět doma nemocný, takže dnes jeho nejobl.polévka - ze zelených fazolek a smetanou na způsob kulajdy, snad sní pár lžiček. Ze včera má nedojedený oběd - pečená krkovice s pečeným bramborem na tymiánu, ale pochybuju, že něco sní...

zuzi82
10. pro 2012

My dnes králíka na cibuli s bramborovým knedlíkem a na večeři hamburger s mletým krůtím masem. 😉

zizala79
10. pro 2012

@ia. já jsem si těsto dělala sama, žádný prášek jsem tam nedala, vrazím první plech do trouby, jdu dál vykrajovat, kouknu a šok: ono to rostlo 😀 ale jen do výšky 😅 konečný výsedek celkem dobrý, ale nejdřív jsem fakt měla nahnáno 😀

kitinka76
10. pro 2012

@kacenka1111 já jsem líná se s tím patlat, takže si kupuju hotové těsto. Nevím, jestli se to vyplatí finančně, ale časově určitě 😉 jsem s tím spokojená a žádný problém nebyl. Akorát manža měl nějaké kecy o tom, jak je těsto jednoduché bla bla bla, tak jsem mu řekla, že může klidně napéct on, těsto se mu nepovedlo, měl tam málo mouky a moc cukru, celé se mu v troubě rozjelo a nám to nešmakovalo, páč to bylo přeslazené 😅

segafredo
10. pro 2012

já dělám rýži s kuřecím masem a slakokyselou vietnamskou majdou 🙂

kacenka1111
10. pro 2012

@kitinka76
😀 a odkud, z jakeho obchodu kupujes, za kolik a kolik je z toho treba plechu, nebo tak?

kitinka76
10. pro 2012

@kacenka1111 v Bille 😉 tam mívají i kokosové a to máme nejradši 😀 a z jednoho těsta jsou tak čtyři plechy, plus mínus.

kacenka1111
10. pro 2012

@kitinka76 dííííky🙂

arabiana
10. pro 2012

Dneska byl karbenátek plněný čedarem, brambůrek a okurkový salát. Řekla bych, že si pošmákli 😀

ia.
10. pro 2012

holky a z čeho děláte linecké? nám se sešlo více receptů..děláme 500g mouky, 300g másla, 200g cukru a 4 žloutky, švagrová dělá 300g mouky, 200g másla a 100g cukru, bez vajec...

aaadus
10. pro 2012

@ia. 250g hladké mouky, 160g másla, 1-2 žloutky, 80g moučkového cukru, trochu citronové kůry, 1 lžička citronové šťávy

nellygray
10. pro 2012

@ia. já dělám klasický recept 1-2-3: 300 g hl. mouky, 200 g másla, 100 g moučkového cukru a 1 žloutek a kůra z jednoho citronu na hodně jemno. Vyzkoušeno opakovaně, s těstem se pracuje dobře, dá se vyvalovat i krásně do tenka.

nellygray
10. pro 2012

A jinak u nás dnes rychlovky, protože peču. K obědu oblíbené palačinky s borůvkovou marmeládou, k večeři budou buď míchaná vajíčka nebo vajíčka naměkko, podle toho, co si strávníci vyberou. Na zítřejší oběd vařím polévku z hovězího srdce.

zizala79
10. pro 2012

@ia. já mám taky 123 😀
500 mouky
250 másla
120 cukru
3 žloutky
trocha citronové šťávy, fakt dvakrát zmáčknout citron

dobře se to rozvaluje a moc mi to chutná!!

babulinkab
10. pro 2012

zítra bude bramboračka
rybí prsty, br. kaše a okurkový salát

amelia_b
10. pro 2012

Uzené s kaší a jablečný koláč

helcenka
10. pro 2012

@ia. já dělám 300 hl. mouky, 200 másla, 100 moučk. cukru a celé vejce, ale dělám dvojitou dávku 😀 . Loni na přání extratenké a úspěšně se povedlo.

lenam
10. pro 2012

@ia. Můžu poprosit o recept na polévku ze zel. fazolek? Děkuji

p.e.t.u.l.k.a
11. pro 2012

Vcera fazolkovou macku s bramborem a vajickem a dneska jeste na nic zatim nemam chut😀
Jake delate cukrovicko?My mame nejradeji linecke a laskonky a marokanky😀Nejake osvedcene a dobre by se mi hodilo😉

sabisek
11. pro 2012

Kureci vyvar s nudlickama a testoviny s piniovymi orisky a rajcatky.

nikiii
11. pro 2012

Vývar z vepřových žeber, pečené kuře s rýží.

1luciferka1
11. pro 2012

zeleninová polívka a pražma s kuskusem a teplou zeleninou a na véču teplý polníčkový salát s tuňákem a vejcem

monyliny
11. pro 2012

Já dnes taky rychlovku-francouzské brambory,protože peču 🙂

ia.
11. pro 2012

@lenam určitě...brambory na kostičky dát vařit do trošky vody společně s kmínem a kostkou biobujonu zeleninového. Když budou brambory polotvrdé, tak přidat zelené fazolky (používám mražené ty krájené), povařit do měkka, vlít 33% smetanu a míchat. Potom do hrnku nasypu mouku a zaleju plnotučným mlékem, tím zahustím polévku a doleju mlékem podle toho, kolik ji chci mít. Pak sůl, pepř, povařím chvíli bobkový list a pár kuliček nového koření, to pak vytáhnu. Rozkvedlám vajíčko a vliju ho tam. Nakonec trochu octa....

ia.
11. pro 2012

včera měl mladý průjem, takže dnes jsem mu uvařila hovězí vývar s nudlema, já dojím tu fazolkovou, na druhé uzené s kaší..