Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

ia.
21. led 2013

@pajdula sušená rajčata jsou škoda míchat s masem 😅 teda alespoň u nás frčí tohle: tagliatelle uvařím al dente, na pánev kápnu trochu oleje ze skleničky, kde jsou naložená suš.rajčata, ty pokrájím na širší nudličky a lehce orestuji, přidám tak 3-4 na drobno nakrájené stroužky česneku, přidám čerstvou petržel, osolím, opepřím a smíchám s uvařenými těstovinami. Posypu parmazánem...
u nás dnes hovězí vývar a mladej byl stříhat uzdičku pod jazykem, tak včera na posilněnou vyfasova u babičky husičku, červené zelí a knedlík, na mě už nezbylo, tak jsem podusila vepř.maso a přidám tam houby a smetanu a dám si to s rýží..

aaadus
21. led 2013

@bulinka Teplý salát z červené řepy (pro 4 osoby): 3 menší červené řepy (nakrájené na tenké nudličky), šťáva z 1 citronu, 1 lžíce medu, 1 lžíce hrubozrnné hořčice, sůl. Řepu asi 2 minuty orestujeme na oleji, přilijeme šťávu z jednoho citronu a minutu prohříváme. Přidáme hořčici, med, podle chuti osolíme a ihned podáváme

handm
21. led 2013

Já včera na dnešek uvařila guláš z hlívy, dneska k tomu dodělala jen těstoviny🙂

handm
21. led 2013

@aaadus To zní skvěle. Asi zkusím.. jestli mi malej bude jíst řepu, jako prtě ji jedl a pak sito rozmyslel, tak jsem ji dlouho nedělala🙂

sabisek
21. led 2013

Dneska na obed brambory, rybi prsty a hrasek, k veceri jdeme ke svagrove. Zitra asi mistni hospudka a jejich obedove menu. Zbytek tydne vidim jako kureci vyvar s nudlickami a zeleninou (manzel ma moc rad), domaci pizza, gulas, slepice na paprice a palacinky s banany a javorovym sirupem. 🙂

pajenka
21. led 2013

Máte prosím nějaký recept co s basmati rýží? Spíš jako hlavní jídlo, ne jako příloha, děkuju 🙂 třeba se zeleninou, kdyby měl někdo zkušenost

brusinka.pusinka
21. led 2013

@pajenka
Smažená rýže Basmati s hráškem a cibulí
Rýže
Basmati 300 g
Voda 1 l
Olivový olej 4 lžíce
Slunečnicový olej 3 lžíce
Polévkové koření 1 lžička
Mražený hrášek 1 hrst
Cibule
velká 1 ks
Rýže nemusí být nutně basmati, ale volíme takový typ, který neobsahuje mnoho škrobu, protože se před smažením neproplachuje.
Na běžném oleji cibuli osmahneme dozlatova a olej oddělíme, dáme stranou. Předvaříme si vodu. V asi litrovém hrnci rozpálíme olivový olej, přidáme rýži a za stálého míchání smažíme na mírném ohni, aby rýže lehce zahnědla. Pozor, nepřepálit olej a nepřipálit rýži. Hrnec s rýží stáhneme z plotny a necháme tak 2 minutky odstát, aby nám klesla teplota. Nyní vlijeme vodu (bude ještě horká, ale ne vroucí). Zde dávat pozor, voda se začne po vlití velmi prudce vařit. Jakmile se hladina ustálí, vrátíme hrnec na plotnu. Hladina vody musí stát 1,5 cm nad rýží. Přidáme polévkové koření (Podravka). Vaříme na mírném plameni bez míchání až do odpaření vody. Poté odstavíme, vmícháme hrášek a cibulku.

Kuřecí směs s rýží basmati
2 kuřecí prsa, 4 jarní cibulky, 2 papriky, 200 g rajčat, 300g rýže basmati, 1/4 lžičky chilli koření, 3 lžíce sojové omáčky, 4 lžíce oleje,1 lžička škrobové moučky, 2 lžíce kečupu, sůl, pepř
Příprava jídla
Kuřecí prsa potřeme směsí ze 3lžic oleje, chilli koření a škrobové moučky. Necháme odležet. Mezitím si dáme vařit rýži basmati dle návodu. Papriky, rajčata a cibulky nakrájíme na drobnější kousky. Kuřecí maso nakrájíme na kostičky a dáme ho osmažit na rozpálenou pánev potřenou olejem. Po chvíli přidáme veškerou zeleninu, krátce osmahneme a zalijeme cca 2dl vody. Přidáme sojovou omáčku, kečup a dle potřeby dochutíme solí a pepřem. Podáváme s rýží basmati a zdobíme čerstvou nasekanou pažitkou.

Rýže basmati s rajčaty
450 gramů rýže basmati, 400 gramů rajčat (nebo plechovka), 2 střední cibule, 1 lžíce nasekaného zázvoru, 2 stroužky česneku, 1/2 lžičky kurkumy, 1/2 lžičky pálivé papriky, 3 lžíce oleje, 2 skleničky vody, sůl
Jak na to:
Ve větším hrnci ropálíme olej a osmažíme na něm nakrájenou cibuli. Zmenšíme oheň a přidáme zázvor, pálivou papriku, kurkumu a utřený česnek. Přidáme oloupaná a nakrájená rajčata a chvíli podusíme. Následně přidáme rýži a pečlivě promícháme. Dolijeme vodu, osolíme a dusíme do měkka pod pokličkou, občas můžeme promíchat a dolít trošičku vody. Při podávání rýže s rajčaty můžeme jídlo ozdobit nakrájenými na plátky pálivými papričkami (jalapeňos).

pajdula
21. led 2013

@ia. ... já nemyslela míchat s masem, spíš dát třeba do závitku vím já s čím ještě 😀 mozzarelou nebo tak něco... ale ty těstoviny udělám, to mi bude určitě chutnat, těstoviny miluju 🙂 díky

pajenka
21. led 2013

@brusinka.pusinka Moc děkuji za rychlou a vyčerpávající odpověď 🙂

ia.
21. led 2013

@pajdula aha 😅 tak já to dělám s vepřovou panenkou, na silvestra jsem dělala, ale psala jsem to tady, že jsem nakrájela panenku na cca 5cm válečky, prošpikovala jí sušené rajčata, obalila v bazalkovém pestu a tymiánu a osmahla na pánvi a pak dala na chvíli do trouby. Nemáme rádi panenku propečenou, byla krásně růžová a byla to mňamka 😉

jika10
21. led 2013

Dneska bud bramboraky nebo palacinky, se nejak nemuzeme rozhodnout, na co mame vetsi chut s miminkem 😀

nellygray
21. led 2013

@aaadus chápu dobře, že je ten salát ze syrové řepy? To musí být pěkná prácička s loupáním a krájením. 😀 Ale jinak recept vypadá moc pěkně.
Taky mám v lednici 6 malých řep a taky plánuju salát, ale dělám ho z řepy vařené, buď s jablíčkem, nebo s ředkví, máme ho strašně rádi třeba jako přílohu k masu.
Jinak u nás k obědu jen zeleninová polévka s jáhlami. K večeři bude dušené hovězí s cizrnou a rýží.

jimmy1
21. led 2013

Zeleninová polívka se špaldovýma vločkama, špenát, vařené vejce, brambor.

marhulinka
21. led 2013

U nás dnes maso na paprice,kolínka. Teď na odpoledne jsme upekli štrůdl 😵

aaadus
21. led 2013

@nellygray jj, je ze syrové. Nevím, řepa se mi loupala i krájela dobře, asi jako brambor.

asus
21. led 2013

ja pekla kolače 🙂

asus
21. led 2013
asus
21. led 2013

a takhle to pojala dcerka po svem nebudu přece ukrajovat rovnou beru celej 😀

zizala79
21. led 2013

@asus MŇÁÁÁÁÁÁÁÁÁM!

zizala79
21. led 2013

k obědu jsem měla zbytek hlívového guláše, salát a housku s dobrou paštikou
k večeři udělám vařená vajíčka v rajčatové omáčce (bude s chlebem) a salát
na zítra uvařím segedín, premiéra... snad se povede...

babulinkab
21. led 2013

masové koule, rajská, těstoviny

bulinka
21. led 2013

holky nemáte někdo recept na dobré halušky s uzeným a zelím?

monyliny
22. led 2013

Ze včera rajská polévka,dnes kuřecí směs s čínskými nudlemi a uvařím si na zítra kuře na paprice a pak jen dodělám knedlíky.Jo a upekla jsem makovec 🙂

nikiii
22. led 2013

My pořád zaháníme bacily, takže česneková polívka s opečeným chlebíkem a rizoto.

sarunatko
22. led 2013

Vývar s kroupami a rizoto.

1luciferka1
22. led 2013

@bulinka já posledně místo halušek udělala špecle a bylo to vynikající a navíc jednodušší 😉

bulinka
22. led 2013

@1luciferka1 a jak se dělají? To vůbec neznám 😎

pelenka
22. led 2013

Jestli mohu poradit, halušky kupuji mražené, 1kg pytel, v akcích za 27,90, jinak něco přes 50,-. Teď zrovna je mají v akci v Kauflandu a jsou opravdu výborné, doma jsem je dělala párkrát a od té doby, co jsem našla tyto už se s tím nepatlám. Jsou hotové, stačí ohřát v mikrovlnce. Hotové tedy jako samotné halušky, dochutíte, čím máte rádi🙂.

bulinka
22. led 2013

@pelenka moc děkuju, ale já si radši dělám domácí věci. A Kaufland mám dost z ruky, ale až tam budu mít cestu tak se na ně schválně podívám

1luciferka1
22. led 2013

@bulinka to se kupuje, jako těstoviny, dokonce jsem měla celozrné a byly fakt supr