Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

nellygray
27. led 2013

Kuličky z hovězího mletého, rajská omáčka, rýže, vařil manžel. 😉
A na sporáku mi bublá rillettes http://olivovakucharka.webgarden.cz/maso/rillet....
Je to sice vaření na celý den, ale zato děsná dobrota, celá široká rodina už se těší, že je tím obdaruju. 😀 Kdo má domácí maso a sádlo, doporučuju vaší pozornosti. 😉

zuzi82
27. led 2013

@nellygray Teda vypadá to úžasně, asi časem vyzkouším 😉

zizala79
27. led 2013

@nellygray to vypadá bohovsky!

nellygray
27. led 2013

@zuzi82 @zizala79 a jak to tu voní! 😉

kammka
27. led 2013

@nellygray to zní skvostně.. udělám určitě po zabíjačce z odřezků a kostí, budou i kůže a sádlo.. super pro tatínka na svačinky

beruskanula
28. led 2013

k obedu dojíme gulas s testovinama, k veceri a zitra k obedu udelam francouzske brambory 🙂

jimmy1
28. led 2013

zeleninová polévka s nudlemi, hovězí guláš s chlebem

pajdula
28. led 2013

králíka s bramborovým knedlíkem a k večeři domácí nudle s tvarohem 🙂

sabisek
28. led 2013

Mousaka na manzelovu zadost... 🙂

sarunatko
28. led 2013

Dneska zbytky - knedlík s vajíčkem, zbytek kuřecích prsou s čínskými nudlemi a zeleninou. A upeču perník.

zabicka1
28. led 2013

cibulačka a lasagne se špenátem a masovou směsí

nellygray
28. led 2013

K obědu vývar se zeleninou a drož'ďovými knedlíčky. Děti opět nemocné, takže stejně nesnědly ani lžičku. ☹
K večeři budou kuličky z mletého s rajskou omáčkou od včera, k tomu těstoviny, snad aspoň ty nudle si dají.

zuzi82
28. led 2013

U nás dnes ražniči s bramborem, kokosové řezy s čokoládou a na večeři udělám klukům langoše a já si dám zeleninový salát s tofu

pajenka
28. led 2013

Variace na slovenské halušky - halušky s nivou a uzeným masem

zizala79
28. led 2013

k obědu jsem měla ratatouille, mužovi zbylo k večeři a dělám ještě cibulový z listového těsta, mňam!
na zítra dělám dýňovou polívku

sarkar
28. led 2013

@nellygray Ahoj, rillettes mi připomíná obyč. masovou konzervu, kterou normálně nekupuju, ale na tohle jsem dostala chuť...Jak se to dá jinak upotřebit? Třeba masovou konzervu jsme dřív používali buď jako rychlovku ke knedlíku a zelí nebo jsme dělali dušenou kapustu s konzervou, anebo klasika na chleba, myslíš, že tohle jde použít podobně?
A litináč = papiňák?

nnell
28. led 2013

@sarkar my rillettes taky děláme a mažem to jenom na chleba, na všechno jiné je to škoda, je to opravdu vynikající i když teda zdravé rozhodně ne 😉 použít by to šlo ale i určitě tak, jak píšeš. A litiňák je myšlen klasický litinový hrnec, mívaly je naše babičky, nový (a cenově snesitelný) se dá koupit např. v Ikee 😉

nellygray
28. led 2013

@sarkar ahoj, však my tomu doma taky říkáme "masovka". 😀 Poprvé jsme to ochutnali ve Francii, kde se to prodává běžně třeba jako paštika. Mažeme to jen na chleba, protože se dělím i se zbytkem rodiny, tak je to vždycky hned pryč. Takže nevím, nakolik je to vhodné i k další úpravě. Zřejmě ano, ale mně by to přišlo skoro škoda. 😉
Litinový hrnec není papiňák, je to těžký hrnec, vhodný na pomalé dušení. Ale dá se to dělat i v normálním velkém hrnci. V papiňáku určitě ne, chce to neošidit tu délku přípravy, prostě to nechat těch 6 hodin pomaličku bublat (stejně tak by se to dalo dát po tom prvním osmažení masa do trouby a pomalu na 160 péct).

sarkar
28. led 2013

@nellygray Teď jsem si vlastně vzpomněla, že jsme to asi jedli s mm ve Francii, koupili jsme to v domnění, že je to paštika, ale bylo to na paštiku víc "hrubý", ale výborný! Tak to asi vyzkouším, ze začátku asi radši jen z kila masa, kdyby se nepovedlo...A teď jsem si vzpomněla, že máme doma takové černé hrnce, myslím, že v době za komunistů je měl doma každý, možná to je ono. Máme takový oválný se stejnou poklicí a jeden klasický kulatý a pak se dělali i takové malé jakoby pánvičky a třeba i lívanečníky...není v tom žádný teflon, jen ten kov (asi teda litina)...
Nemáme žádné terinky, ale to už asi nebude takový problém, přinejhorším bych to nandala normálně do skleněných misek. Anebo holt nějaké terinky pořídím, stejně je chci.

kammka
28. led 2013

@nellygray já občas, když peču hodně masa, třeba když tu chlapi makaj nebo tak.. tak ty zbytky z kostí oberu, pokrájím, zahřeju s výpekem a nacpu do skleniček a zalejušťávou a po vychladnutí i tukem, který seberu před zahřátím z té studené pečeně... klidně do toho pokrájím i kůže (třeba kachní) v lednici to v té sklenici vydrží fakt dlouho...ale plním hodně horký..

nellygray
28. led 2013

@sarkar jj, to bude litinové, to jsou ty pravé. 😉 Terinky taky nemám, dávám do zapékací misky, porcelánových misek a velkých hrnků nebo do nízkých zavařovacích sklenic.
Tak ať se povede! 😉

marhulinka
29. led 2013

Dnes smetanové těstoviny s brokolicí a lososem a uděláme palačinky 😵

nikiii
29. led 2013

Tak včera jsem si vyndala z mrazáku maso a nadávala si jakto že jsem si to nepopsala, že nevím co to je. No, tak dneska jsem to po rozmrznutí zjistila - byl to zbytek meruněk co mi zbylo z táče 😀 😀 😀 Sice jsem ráda že ještě nejsem tam zapomnětlivá že bych to nepopsala, ale jak z meruněk uvařím původně plánovaný maso na paprice, to zatím sama nevím 😀 😀 😀

babulinkab
29. led 2013

u nás dnes drožďová polévka
a už se pečou výpečky, k tomu kysané zelí a br. knedlík

1luciferka1
29. led 2013

@nellygray @nnell to vypadá úžasně ten recept na rillettes...když nemám domácí sádlo a maso, jaké doporučujete koupit?

ined77
29. led 2013

pórkový krém s krutonkama, pečené kuře s br. kaší 🙂 .
o večeři přemýšlím, ale jsem bez nápadu 😝

petule246
29. led 2013

my máme jen kuřecí polévku a malý zbytek rizota ze včerejška, ale víc vařit nebudu. Jsme marodní a nikdo nemá na jídlo ani pomyšlení.

nnell
29. led 2013

@1luciferka1 já když už, tak kupuju krkovici a kotlety + klasické sádlo, nejlépe u ověřeného řezníka a nebo v Globusu 😉

Já dnes asi losos s ratatouille a k večeři salát s modrým sýrem a pomeranči.

monyliny
29. led 2013

Česnečka-jsme nastydlý 😅 Špagety s mletým masem v rajčat.omáčce a sýrem. 🙂

nellygray
29. led 2013

@1luciferka1 samozřejmě jde koupit i syrové sádlo a maso v normálním dobrém obchodě. Nejlepší je kombinace různých mas (třeba krkovice+plecko+kotleta, nebo lze i kus libovějšího bůčku). Ale už jsem četla recept, že to někdo dělá čistě jen z bůčku, bez sádla. Já to mám prověřené takto. 😉