Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
1. pro 2011

@power700 supr šikula jojo můj syn rád peče i vaří 😉

power700
1. pro 2011

@brusinka.pusinka to se máš, takový pomocníky! 🙂

gab7
1. pro 2011

@brusinka.pusinkataky máte doma šikulky🙂,mám dva kluky,a taky je to hrozně baví 🙂 a pak i zdobení ...joo perníčky jsou perníčky 🙂 🙂 🙂

ladida.l
1. pro 2011

mám doma brokolici a nějak nevím co s tím, nechce se mi dělat nic smaženého. Díky za radu 🙂

beruskanula
1. pro 2011

@ladida.l : ja delam toto:
Zapečená brokolice se smetanou, slaninou, bramborem a sýrem
Suroviny:
1 kg brambor
20-25 dkg pokrájené slaniny (když dělám pr sebe, tak dávám šunku🙂
25 dkg plátkového sýra
1 brokolice
1 malá cibule
2 smetany ke šlehání
2-3 vejce
podravka
olej

Postup
Uvaříme si zvlášť brambory a zvlášť brokolici, kterou jsme rozkrájeli na růžky (brambory vařím nakrájené na plátky nebo kolečka v osolené vodě). Když máme uvařeno, odstavíme a mezitím si na pánvi osmahneme na jemno nakrájené cibulce slaninu, kterou také pokrájíme na větší kostky-lépe se pak roztírá na brambory. Do zapékací mísy nejdříve vylijeme trochu slaniny s cibulkou i olejem. Na to naklademe jednu vrstvu brambor, na brambory brokolici, posypeme trochu podravkou, poklademe plátkový sýr, opět brambory, slaninu, brokolici, trocu podravky, sýr. Vrstvy si můžeme dělat v libovolném pořadí podle chuti. Nejlépe tři vrstvy a poslední ať jsou brambory. V misce zašleháme obě smetany a vejce a vše zalijeme. Nakonec poklademe vše ještě sýrem a dáme i s víkem (pokud je) zapéct do trouby na cca 15 min. Poté sundáme víko a necháme ještě dalších 15 min, aby sýr zezlátl. Doba zapékání je závislá na jak vysokém stupni pečete.

zuzi82
1. pro 2011

My dnes dali plněné bramborové knedlíky s uzeným masem a opečenou cibulkou

sarunatko
2. pro 2011

My budeme mít dnes rozpečený hermelín a brambory nebo bramborovou kaši.

nikiii
2. pro 2011

My dneska maso na slanině a žampionech a brambory.

moudivlacek
2. pro 2011

dneska nic,jedeme pect ke kamosce pernicky, 6 kamosek a 5 ditek,to bude veselo 😀

aaadus
2. pro 2011

mrkvovo-zázvorová polévka, minilangoše
@kammka držím palce!!!

eriska
2. pro 2011

@brusinka.pusinka to je úžasný🙂takoví pomocníci, to se peče samo😉my zatím oboje pečení prochrupkali..ale dneska zadělám na tvoje perníčky a zítra šup na ně..brusi a co linecký? já ho dělala včera a potvora nešlo vůbec válet, celý se drobilo☹(jako, bylo to určo tím, že jsem dala jen jeden žloutek místo dvou 😒

my dneska uzenou polívečku s kroupama a srnčí svíčkovou s knedlem od babínky🙂

holky, když jsem u těch krup, nějaký receptík na kubu? u nás se nikdy nedělal, ale manža ho miluje..

brusinka.pusinka
2. pro 2011

@eriska
Kroupový Kuba
250 g krup | 50 g sušených hub | 2-3 lžíce sádla | 1 cibule | 2-3 stroužky česneku | kmín | pepř | sůl | majoránka
Postup přípravy receptu Kroupový Kuba:
Houby namočte na 1-2 hod. do studené vody. Pak propláchněte a uvařte. Kroupy uvařte také do měkka. Na sádle osmahněte nakrájenou cibuli, přidejte scezené houby a kroupy. Ochuťte utřeným česnekem, solí, kmínem a majoránkou. Dejte do tukem vytřeného pekáčku a ve vyhřáté troubě zapečte 30 min.

my Děláme toto linecké
25 dkg hladké mouky, 8 dkg moučkového cukru, 15 dkg másla, 2 žloutky, citronová kůra z půl citronu, 1/2 sáčku vanilkového cukru.
je jemné a rozpadá se 😉 😀

kammka
2. pro 2011

@moudivlacek to jsem zvědavá , kolik toho zbyde na Vánoce 🙂)
@aaadus děkuju!!! ve 12:30!! ať nedržíš celej den, to bys nic neudělala 😀

kammka
2. pro 2011

@brusinka.pusinka jáj, musím si taky pořídit ještě nějaké kuchaře.. a co ty, ty sedíš?? no nemáš to super zařízené???

brusinka.pusinka
2. pro 2011

@kammka Nesedím já dávám do trouby a vyndávám 😉 hold oni sami mamí nech nás 😉 my pečeme 😉 😀 😀 😀 oni tak občas i kuchtí večeře spolu 😉 😀 😀 😀

aaadus
2. pro 2011

@eriska @brusinka.pusinka jste se mi trefily do noty z houbovým kubou. Letos ho chci zkusit udělat na vánoce
@eriska já dělám linecké podobně jako Brusinka a je hned měkké. Letos jsem dělala ze 4 dávek 😅
Jemné linecké těsto
250g hladké mouky, 160g másla, 1-2 žloutky (já dávám 2), 80g moučkového cukru, trochu citronové kůry, 1 lžička citronové šťávy
na tmavé linecké - 2 lžíce kakaa

aaadus
2. pro 2011

@kammka kamarádka dnes taky jde pro potvrzení těhu, v 12:15 tak od 12:15 do 12:30 držím palce 😉

brusinka.pusinka
2. pro 2011

Jinak u nás včera syn neodolal a jěště chvíly zdbil dneska nebo zítra budou pokračovat 😉 😀

moudivlacek
2. pro 2011

@kammka hele neboj, my pernicky nejime 😀 ja tam s malym jdu nasat tu atmosferu,pokecat s holkama,mozna jim i helpnu,ale jist to odmitam 😀 😉

aaadus
2. pro 2011

@brusinka.pusinka to klobouk dolů před tvým synem. Já jsem zdobení perníčků vzdala a nechala je jen tak. Jsem strašný nervák a po prvním nezdaru by perníčky lítaly po celé kuchyni 😅

brusinka.pusinka
2. pro 2011

@aaadus On miluje malování chodil od 5 let do výtvarky a jěště teď maluje 😉 moc mu to jde 😉 a baví ho to 😀 😀 😀 a zítra budou malovat i s malou každe svoje 😉

sarunatko
2. pro 2011

@brusinka.pusinka Ty perníčky pečete na vymazaném plechu nebo na pečícím papíře? Já jsem teda neodolala a zítra se do nich pustím taky. U nás se perníčky nikdy nepekly, tak nevím.

brusinka.pusinka
2. pro 2011

@sarunatko na pečícím papíru 😉 😀

sarunatko
2. pro 2011

@brusinka.pusinka Tak my se do toho zítra s Lucinkou pustíme 🙂

eriska
2. pro 2011

@aaadus @brusinka.pusinka holky, děkuju, já mám 21dkg hl. mouky, 7 dkg moučkovýho cukru, 14 dkg másla, 1-2 žloutky, kůra z 1 citronu..takže skoro to samé, jen teda jsou lepší asi ty žloutky 2..tak ho dneska zadělám podle vás a hned radši ze dvou, tří dávek🙂 brusi a díky za kubu, určo vyzkouším..jdu hned opsat receptík, ať to pak nemusím hledat😉

anieanne
2. pro 2011

Ahoj holky 🙂 Dáte prosím recept na rohlíčky ? Já včera pekla podle receptu z Tescomy, ale přijdou mi takové dost moučné... Tak chci zkusit ještě nějaký jiný reecpt, stejně potřebuji ještě alespoň várku udělat 🙂

Jinak na dnešek vůbec s vařením netuším... Dala bych si pořádnej kus krávy s pečenými brambory, ale to asi neklapne 😀

kacenka1111
2. pro 2011

@anieanne jůůů, to bych si dala taky 😀

brusinka.pusinka
2. pro 2011

@anieanne toto jsou rohlíčky moji prababičky a nikdy jsme jiné nedělali a dělat nebudeme 😉
Vanilkové rohlíčky

150 g hladké mouky
20 g moučkového cukru
100 g másla
50 g mletých lískových oříšků
1 žloutek
vanilka a moučkový cukr na obalení
vlastníte-li vanilkovou esenci, pár kapek do těsta přidejte

Tato dávka je na 1 plech ručně tvarovaných vanilkových rohlíčků.
Smícháme mouku, cukr, žloutek, mleté oříšky s plátky másla a ručně propracujeme a uhněteme těsto. Můžeme přidat kapku vanilkové esence, pokud ji máme k dispozici. Necháme ho v chladu odpočinout (stačí půl hodiny, ale není problém těsto dělat den předem). Troubu rozehřejeme na mírnou teplotu a pečeme do růžova. Ještě horké obalujeme v moučkovém cukru, do kterého můžeme vyškrábnout semínka z vanilkového lusku.

Pečeme-li při teplotě trouby 150 °C, potřebujeme 20 minut času na upečení. Můžeme péct při teplotě 170 °C, ale tím se nám čas pečení zkrátí. Hlídat troubu je naprosto nezbytné. Mletých oříšků nedávejte méně, neboť ony se postarají o křehkost pečiva, které chceme docílit. Podle mé zásady se máslo v těstě nedá jiným tukem nahradit.

aaadus
2. pro 2011

@eriska určitě se teď linecké podaří. A měla si těsto uležené a pomoučený vál?
@anieanne Vanilkové rohlíčky
25dkg másla, 9dkg mletého cukru, 36dkg hladké mouky, 10dkg mletých vlašských ořechů

kammka
2. pro 2011

@aaadus
@anieanne já dávám do rouhlíčků strouhané mandle, protože vlašáky cpu skoro do všeho ostatního, tak aby to nebylo pořád to samé.. mají je teď v lidlu už nastrouhané..