Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

alenv
14. bře 2012

tak dneska rychlovka obalovaný hermelín hranolky

brusinka.pusinka
14. bře 2012

@kixi 😀 koukám do seznamu😀 😀

pitruskaskarolinkou
14. bře 2012

dneska vepřové výpečky na cibuli a česneku, cuketové zelíčko (výborná náhrada pro kojící 😀 ), bram. knedlíček. Ke kávičce tvarohové muffiny s čokočočkami uvnitř 😵

nikiii
14. bře 2012

A jdu péct pivní chleba podle @pelenka, tak jsem na něho zvědavá.

nikiii
14. bře 2012

@pitruskaskarolinkou Můžu tě poprosit o receptík na ty muffiny? Na tvarohový ještě nemám, a já mufínky mooooc ráda. 🙂

pitruskaskarolinkou
14. bře 2012

@nikiii 12ks muffinek :

250 g pol.mouky,
1 prdopeč
150 g cukru krupice/krystal
1 rozpuštěná Hera nebo jiný tuk
1 vanilkový cukr
1 kostka tvarohu ve stříbře
2 vejce

celá vejce ušlehám s cukrem a van.cukrem do pěny. Přidám rozp.vychladlý tuk, pak zašlehám mouku smíchanou s prdopečem a nakonec všlehám tvaroh. Těsto je takové mírně hustější, tak se nelekat.
Vymazat formu a vysypat a plnit do půlky těstem, lupnout čokoládu a doplnit do kraje těstem znovu 😉

vendulka
14. bře 2012

@pitruskaskarolinkou já včera pekla dva plechy 😀

miskadis
14. bře 2012

Táta není doma, tak budeme mít s malou špagety 😉

nikiii
14. bře 2012

@pitruskaskarolinkou Ty vypadají luxusně, odpoledne manžel doveze tvaroh, tak mám program na podvečer jasnej 😀 😀 😀 A čím mažeš a vysypáváš jestli se můžu zeptat? Já dávám většinou ještě košíček, ale není to pak tak hezký, mám jen jedno jediný těsto který jde z formy vydělat aniž bych to musela vymazat nebo dát košíček ☹

pitruskaskarolinkou
14. bře 2012

@nikiii mažu rovnou tím, jak si rozpustím tu Heru v hrnečku na plotně ( v mikro jsem to dělala naposled - byl program zase u mě - uklízecí 😀 - ač jsem to měla zakrytý, tak to bouchlo takovým způsobem, že jsem měla mastný všechno ještě týden a to jsem to jela jarem snad 5x 😀 ) , tak vezmu mašlovačku a vytřu ty kalíšky tou rozp.Herou a vysypu pol.moukou, jen to tak pošmrdlám a jdou krásně ven 🙂

jitushkam
14. bře 2012

Langoše 🙂

nikiii
14. bře 2012

@pitruskaskarolinkou Ty jo, nestraš, já to taky rozpouštím normálně v mikrovlnce zakrytý, teda menší množství, tak raděj nebudu riskovat a dám to rovnou na sporák 😀 😀 😀 😀 😀 Super, hned odpo vyzkouším, jen u nás moc nejede kakaový a čokoládový, tak dám doprostřed mandarinku nebo broskev, ještě uvidím 😵 Děkuji nastotisíckrát.

pitruskaskarolinkou
14. bře 2012

@nikiii já osobně taky hnědý věci ee, ale manžel a dcera by se mohli upráskat 😀 takže to dělám pro jejich radost 😵 Nevím, zda ti tam to ovoce neudělá paseku, aby se to nezdrclo.. 😕 Kdyžtak písni,jak jsi dopadla 😉

nikiii
14. bře 2012

@pitruskaskarolinkou Nechám se překvapit a dám vědět jak to dopadlo, u nějakýho receptu jsem to četla, tak uvidím. Maximálně si to sním sama 😀

brusinka.pusinka
14. bře 2012

včerejší vvarek s játrovými knedlíčky a my máme jen brambory se zeleninou na páře a vaječnou omeletu se šunkou a hráškem a kukuřicí a zakysanku

nikiii
14. bře 2012

@brusinka.pusinka Prý "JEN", bez zaváhání bych vám to snědla 😀 😀 😀 😀 😀 Mňááááááááááám.

brusinka.pusinka
14. bře 2012

@nikiii no to je takové nevaření spíše rychlovaření 15 minut a hotovo😀

aaadus
14. bře 2012

gulášová polévka, amoletky s marmeládou

zuzi82
14. bře 2012

My dnes jitrnice, brambor a zelí a na večeři asi hermelínová pomazánka. 😉

aaadus
14. bře 2012

@zuzi82 jak děláš hermelínovou pomazánku? A tt ti pěkně naskakují 🙂

zuzi82
14. bře 2012

@aaadus 😀 😀 Budu jí dělat dnes poprvé, ale udělám jí jako když dělám šlehanou nivu. Hermelín nastrouhám a zašlehám do pomazánkového másla, přidám trochu smetany a dochutím solí, pepřem, možná trochou česneku a najemno nasekanou cibulkou. Ještě jsem neobědvala, tak už mám hlad, hned bych si dala. 😀
A tobě taky týdny pěkně naskakují. Už máš zabaleno? A jak se vůbec cítíš a jak to s malým zvládáš? já si připadám už horzně. Břicho mám větší než minule a taky mě víc bolí a občas (třeba včera) i hodně tvrdne. Nejhorší je to, když máme s Matějem nějaký akční den, nebo když hodně zlobí a musím se rozčilovat. 😠

cervena_vila
14. bře 2012

Vzhledem k počasí jsem potřebovala něco barevného, takže losos pečený na zelenině (fenykl, mrkev, brokolice, kukuřice) s br.kaší 😵

beruskanula
14. bře 2012

@zuzi82 : my dnes mame jelitkovej prejt, brambor a zeli 😀
a k veci budu delat toasty 🙂

dopo jsme este upekli tvarohovyho fesaka 🙂 😎

handm
14. bře 2012

My dneska krůtí maso na zelenině s rýží

aaadus
14. bře 2012

@zuzi82 hm, asi ji zkusím taky večer udělat a k tomu čerstvé houstičky. Zabaleno už mám a cítím se mnohem hůř než u malého, to mi nebylo vůbec nic. Za to teď mě bolí kyčle, třísla, sem tam pálí žáha, točí se mi hlava, v 8 už jsem v posteli, no co víc si přát 😀 S malým je to v pohodě, je hodný jen se někdy pěkně zadýchám při těch našich hrátkách na honěnou. Připadám si jako hroch a to mám o 6kg méně než jsem měla v tuto dobu s malým.

sarunatko
14. bře 2012

@brusinka.pusinka Prosím tě, pomoc. Můžu dát do zelňačky místo sladké smetany zakysanou?

zuzi82
14. bře 2012

@sarunatko Já dávám jen zakysanou 😉

zuzi82
14. bře 2012

@aaadus Tak to mám podobně, úplně se děsím, jak na tom budu za dva měsíce 😠

brusinka.pusinka
14. bře 2012

@sarunatko jasně že mžeš je to lepší 😀

aaadus
14. bře 2012

@zuzi82 já doufám, že zase budu rodit o 2 týdny dřív. Zatím jsem si porod naplánovala na Velikonoce 😀 A když ne Velikonoce tak 14.4. 😀