Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

handm
29. bře 2012

Za nás dneska vařila restaurace. Já měla makarony s vepřovým masem a čedarem a manžel telecí s polentovou kaší 🙂 K tomu kuřecí vývar a manžel lososový krém 🙂

pelenka
29. bře 2012

@kammka To už je ale provokace nesmírná🙂. U nás už to zašlo tak daleko, že v jednom knihkupectví, jak prodávají něco jako Levné knihy, dávají k nákupu nad 200 Kč 10 vajec zdarma🙂

kammka
29. bře 2012

jsem blb... koukám na hodiny a zjevně jsem si to blbě načasovala.. program na těsto končí za hodinu dvacet, já ale chtěla před školkou zmáknout nákup, nic tu není..vycházky mám od půl třetí.. takže asi budu muset těsto vytáhnout v půlce kynutí, fofrem vykoulet buchtičky, ty dát kynout, než se nahřeje trouba a pak je dát péct.. a na nákup asi pojedu cestou ze školky s malou.. ach jo, zatr. net, žrout času 😀

handm
29. bře 2012

Jo chtěla jsem se zeptat - mám ráda soju a mám jí doma, myslíte, že to můžou normálně 1,5letý děti?! asi jo, že?!

reruna
29. bře 2012

@handm soja se pro malé děti moc nedoporučuje kvůli možné alergii a také obsahuje hodně ženských hormonů... já do 3 let nedávala, teď občas mají ve školce, doma moc nepoužíváme. Ale kamarádka dávala dětem sojové mléko od 1 roku, takže na to jsou zase určitě různé názory - jako ostatně na vše, co se týká výživy.

handm
29. bře 2012

@reruna ahaa, tak díky moc!! No tak si ji kdyžtak udělám sama-anebo jako těhotná bych ji taky neměla 😲

pelenka
29. bře 2012

@kammka Až budeš mít chvilku, napiš mi prosím těsto na buchtičky, budou zítra k véče nebo v sobotu k obědu🙂

aaadus
29. bře 2012

@handm já zase sóju dávám od 1 roku. A že bych jako těhotná sóju nemohla jsem ještě neslyšela a neřeším to. Nejím ji každý den ani ji nestím tunu na posezení.

My dnes jen kuřecí vývar. Na večeři bude pstruh.

reruna
29. bře 2012
kammka
29. bře 2012

@pelenka já dělala normálně z kynutýho, co kuchařka, to jinej recept
500g mouky hladké nebo polohrubé, možno i směs
85g másla
85gcukru
1vjece
1balíček droždí
250ml mléka
lžička soli
tekuté smíchat zvlášť, na dno pekárny
suché smíchat zvlášť, nasypat na to....

reruna
29. bře 2012
handm
29. bře 2012

@aaadus Jo, já si taky dám občas i ten hermelín nebo nivu, když mám obří chuť, si říkám, že když to nejím na tuny, jen ždibec, je lepší si dát, než si to odpírat a "trápit se" 😀😀
Asi jak říkala naše mamka - jaký my jsme měly klid, když jsme nevěděly, že něco nemůžeme 😀😀😀 jako těhotné😉
@reruna díky, kouknu...🙂

falca1
29. bře 2012

@reruna asi ano, já jsem dělala tady ty grahamový poprvé 😀

aaadus
29. bře 2012

@handm asi tak nějak 😉

reruna
29. bře 2012

@handm to je pravda - nejlepší je řídit se tím - všeho s mírou a důležité je nejíst nic zkaženého a dodržovat hygienu ... na netu dneska najdeš tolik protichůdných informací, že až hrůza...

handm
29. bře 2012

@reruna teda tak ten první článek je fakt hustej 😲

falca1
29. bře 2012

dneska rybí polívka a těstoviny s hořtičnou omáčkou

kammka
29. bře 2012

no u těch sýrů jde o to, že jsou z nepasterizovaného mléka, když budeš mít smůlu, tak stačí ždibec.. ale je pravda, že nakazit se může člověk čímkoli, prostě si myslím, že když kupuju osvědčené značky v obchodech, kde je jistota, že zboží hodně koluje, ne v nějaký večerce u vietnamců, tak snad nic nehrozí... máma netušila, že by mohly nějaké sýry škodit,a taky jsme přežili...

1luciferka1
29. bře 2012

@reruna tak to je nářez, jsem nevěděla že v soji jsou ňáké hormony 😅 🤐

zuhur
29. bře 2012

Dneska byla čočka na kyselo s vajíčkem.
Chlebík k večeři už je taky upečený, salát hotový ještě udělat nějaký dobrý dresink.

pelenka
29. bře 2012

@kammka Děkuji, já je ještě nedělala, tak vyzkouším podle tebe. Z toho půl kila je pro dva asi zbytečně moc, což?

kulenka
29. bře 2012

K obědu zbytky, k večeři mrkvová pomatlánka podle Zapálené kuchařky 😀

ladida.l
29. bře 2012

U nás byly dnes k obědu těstoviny s omáčkou z červené čočky s pecorinem.
K večeři domácí foccacia a salát z rajčat a rukoly.

pelenka
29. bře 2012

Houstičky se povedly, hlava rodiny pěla chválu a zblajzl to i s pomazánkou, a to 3x zopakoval, že on pomazánkovej není🙂

pitruskaskarolinkou
29. bře 2012

dneska vepřové plátky na leču a těstoviny 😉

ciernavila
29. bře 2012

zeleninova polievka, kuracie rizoto s brokolicou a maslovou dynou

brusinka.pusinka
29. bře 2012

u nás svačinka 😀

djn
29. bře 2012

snažím se o mazanec; loni výborný, letos se mi nedaří zpracovat těsto - drolí se a nechce držet při sobě, a to jsem tam nedala ještě všechnu mouku ☹

kulenka
29. bře 2012

@djn No, to bych asi začala znovu 😅 Nezapomněla jsi tam něco dát? 😅 🤐

djn
29. bře 2012

@kulenka Dala jsem tam opravdu všechno - kvasnice, mlíko, tuk, žloutky. Volala jsem příteli na telefonu (mamce) a ta si myslí, že je to moukou. Ale ta je Penam, takže docela kvalitní. No, uvidíme, co z toho bude. Hodím to místo na plech, tak do formy, kdyby se to chtělo roztékat. A když to bude tvrdý, tak to nakrájím dědovi pro koníka. Bude mít pěkný Velikonoce.