Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

aaadus
16. dub 2012

Těstoviny s kuřecím masem a žampiony

nikiii
16. dub 2012

Vepřové kostičky na paprice, s hráškem, smetanou, a k tomu nejspíš halušky.

llllucka
16. dub 2012

Holky,dá se ta majolka v těch houskách nahradit něčím jiným,Třeba zakysankou.Díky.

kixi
16. dub 2012

obed salatek se syrem a vajickem a vecer asi smazenej kvetak

kammka
16. dub 2012

já musím spotřebovat mlíko z kravína, začíná být malinko navinulé...takže udělám kopu palačinek, jin ak ale doufám, že budu nejdřív vařit v pátek, mám ještě pekáč šunkofleků a v mrazáku krabičky s hotovkama...ráno jsem si dala hemenex, takže zatím nemám vůbec hlad...

krakorka
16. dub 2012

tak já jsem dnes riskla krupicovou kaši,měla jsem na ní hroznou chuť 😉

crca
autor
16. dub 2012

Frankfurtská polívka a čočka na kyselo s uzenou krkovičkou 😵

miskadis
16. dub 2012

kuřecí směs se zeleninou, hranolky

janinka23
16. dub 2012

Pohankové rizoto a mrkváče 🙂

kammka
16. dub 2012

@krakorka proč riskla, máš to zakázaný????

brusinka.pusinka
16. dub 2012

dneska pečené kuřecí kousky na kunovjance s bramborem.-) 😀

djn
16. dub 2012

koprová omáčka, pečínka, knedlík

mochenkaa
16. dub 2012

Holky, mám 2 krásné plátky hovězí roštěnky. Co s tím můžu udělat? Hovězí budu dělat poprvé, teda když nepočítám na guláš. Ale tak krásné maso do guláše né 🙂

ia.
16. dub 2012

@mochenkaa můžeš to podusit na hříbkách, nebo udělat znojemskou pečeni, nebo naplníš hořčicí, vajíčkem, okurkem, zavineš a máš španělské ptáčky 😉

mochenkaa
16. dub 2012

@ia. děkuju. Jdu hledat hříbky. Já plněné maso nejím 😀 (jsem pošuk. Sním to každé zvlášť, ale jak je to naplněné tak ani omylem) 😅 😀 😀

pusolamy
16. dub 2012

ahoj zaujaly me ty majolkove housky , ale nemam pekarnu da se to uhnacat bez ni?asi to bude makacka co?

babulinkab
17. dub 2012

fazolky na smetaně, brambory, vajíčko

oktarina
17. dub 2012

holky, prosímvás, jak děláte ovocné knedlíky? Já znám jen tvarohové těsto (můj frflá, že je moc tvrdé) a odpalované - to nám nechutná nikomu... Mám v mrazáku ještě loňské jahody a už by chtěly ven 😉 Ď

krakorka
17. dub 2012

@kammka protože jsem nevěděla co to udělá s mrňousem...teda respektivě takového granka 😀Ale vypadá to,že nic,takže dobrý 😀

jinak dnes vepřová krkovice plněná moravským uzeným,ediamem a celerovou natí na medové cibulce s rýží-takovej hokus pokus 🙂

eriska
17. dub 2012

u nás poslední dva dny rajská s kolínkama a hovězí vývar s nudlemi, na sváču pomerančové muffinky s pudinkem a čokoškou a na véču masová pomazánka z kance

anieanne
17. dub 2012

@oktarina Z kynutého těsta.

sunnies
17. dub 2012

@oktarina já dělám kynuté ovocné knedlíky 🙂

oktarina
17. dub 2012

@anieanne @sunnies ...ehm... a recept by byl? 😀 ->mmch a nejsou při vaření takové olepené, když jsou kynuté? ď

oktarina
17. dub 2012

Jinak knedlíky asi odložím, až od vás nachytám moudrosti (recepty) 🙂 a dneska bude společná večeře, a to

"šmůraný regiment"
bramborové těsto (postrouhané vařené brambory 0,5 kg, 1 žloutek, špetka soli, polohrubá mouka a mléko dle potřeby) vyválí se na cca 3-4 mm tlustý plát, nakrájím na přibližně stejně velké čtverečky a hodím do vroucí vody, vbaří se asi 2-3 minuty (vyplavou). Aby se po vytažení neslepily, poleju rozpuštěným máslem a promíchám v míse.
Pak se servíruje s kysanou smetanou, domácími povidly (jsou řidší) a kdo má chuť, může dosladit moučkovým cukrem (já nesladím, není třeba).

sunnies
17. dub 2012

@oktarina to víš, že by byl, i když já už je dělám tak nějak od oka, ale je to - 1/2 kg polohrubé mouky, 1 vejce, 1/4 l vlažného mléka, 4 lžíce cukru krupice, 3/4 kostky droždí a špetka soli. Z droždí, trošky cukru, mléka a mouky udělám v hrnečku kvásek, nechám vyběhnout...Potom přidám k mouce a zbytku ingrediencí, vymíchám vláčné a ne moc tuhé těsto (kdyžtak přidat víc mléka), nechám kynout. Olepené určitě nejsou 🙂

oktarina
17. dub 2012

@sunnies děkujiiii, od oka nevadí, taky spoustu těst musím "osahat" vařečkou a řeknu, jestli je ok nebo ne, přijde mi, že je to i mouka od mouky jiné. Prosímtě, vajíčko celé nebo jen žloutek? A vaříš je ve vodě, v páře, jak dlouho (samo, že asi podle velikosti knedlíku, ale jak je velký, jak pěst???

sunnies
17. dub 2012

@oktarina můžeš tam dát klidně jen žloutek, bílek dělá kynuté těsto tužší...do vánočky, mazance nebo buchet dávám jen žloutky 🙂. Vařím je ve vodě, velikost je o něco menší než pěst, nemáme rádi moc veliké "bomby"...a vařím je tak 10 minutek, potom vyzkouším špejlí, jestli jsou....nakonec je všechny po vyndání trošku propíchám špejlí, aby odešla pára 🙂

oktarina
17. dub 2012

no super, děkuji, tak žeby dnes přeci jen jahodové knedlíky? 🙂

nikiii
17. dub 2012

Holky, nemáte recept na tvarohovou pažitkovou pomazánku? Nejsem si úplně jistá co všechno se do ní dává...

popellka
17. dub 2012

Fazolový guláš 😉