Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
12. črc 2012

u nás dneska tomatová polévka a pečený ptroužek🙂 s bramborem.... Pstruha jsme si nalovili sami🙂

eldzej
12. črc 2012

@brusinka.pusinka můžu poprosit o recept na ty lívanečky?

aaadus
12. črc 2012

původně měla být koprovka s vajíčkem a bramborem, ale dítě vletělo do zahrádky a řvalo cukinu, cukinu, takže nakonec cuketové řízečky

brusinka.pusinka
12. črc 2012

@eldzej lívance
700ml mléka,400g polohrubé mouky,2 vejce,40g cukru moučka,špetka soli.... klidně můžete do těsta přidat oblíbené ovoce jako borůvky, jablka ,hrušky, ostružiny rybíz

lívance
jogurt
7 lžic hladké mouky
1/2 prášku do pečiva
mléko, špetka soli
Postup

Jogurt vyklopíme do mísy, kelímek naplníme mlékem a vlijeme na jogurt. Přidáme mouku a sůl a vše krátce rozšleháme. Upečeme lívance a nasladko nazdobíme.

tina1506
12. črc 2012

meruňkový želé dortík :o)

eldzej
12. črc 2012

@brusinka.pusinka díky moc... a který z těch dvou receptů je u vás nejoblíbenější?

brusinka.pusinka
12. črc 2012

@eldzej podle toho co je doma když nemám kvasnice tak udělám z jogurtu a když kvasnice mám udělám s nimi😀

eldzej
12. črc 2012

@brusinka.pusinka ? v tom prvním ty kvasnice nejsou uvedené, takže tam ještě patří? 😉

brusinka.pusinka
12. črc 2012

@eldzej jj 20g kvasnic asi mi to uteklo 😀

nikiii
12. črc 2012

Naše mlska ke kafíčku 🙂

falca1
12. črc 2012

dneska špenát s bramborama a vajíčkem 😀

sarunatko
12. črc 2012

Tak já se hlásím po dlouhé době: dneska vepřové závitky plněné špenátem a pečené brambory ve slupce. Polívky v tomto počasí nevařím (dobrá výmluva 🙂)

lenam
12. črc 2012

@brusinka.pusinka Brusinko, prosím o recept na tomatovou polévku. Ten tvaroh na lívanečky sladíš?

brusinka.pusinka
12. črc 2012

@lenam polévka je na straně 63 a sladím hroznovým cukrem🙂

lenam
12. črc 2012

@brusinka.pusinka Brusinko, moc děkuji!

brusinka.pusinka
12. črc 2012

@lenam není zač🙂

maybay
12. črc 2012

holky nemate nejaky osvedceny recept na cheesecake? z ingredienci za dobrou cenu, dekuji

maybay
12. črc 2012

@karmenta das mi recept na pizzu bez kynuti? diky

maybay
12. črc 2012

@peroli teda manzel se ma 🙂 vypada to nadherne, dala bych si uplne vsechno, to je puding v tech nadobkach? kremrolky jsi taky vyrabela sama?

maybay
12. črc 2012

@nikiii jak delas ryzovy nakyp? ja mam ted v tehu chut spise na sladke jidla a nakyp bych si dala, jeste jsem ho nedelala. diky

babsiegirl
12. črc 2012

@maybay cheescake - na susenkovy zaklad 250g susenek (nejlepe najake celozrne), 100g rozpusteneho masla. na krem: 600g philadelphie nebo pomazankoveho masla, 100g cukru moucka, 280ml smetany, vanilkovy lusk (nebo 1x vanil.cukr ci lzicku vanilkoveho extraktu). vamazat a vylozit 23cm dortovou misu (nejlepe s odnimatelnym dnem, jinak se cheesecake spatne vyndava) papirem na peceni, rozdrtit susenky a smichat s rozpustenym maslem, smesi vyplnit dno formy a pevne utlacit aby vznikla tak 1-2cm placka.Dat do lednicky vychladnout na 1h. Philadelphii, cukr a vanilku smichat nejlepe el. mixerem, pak pridat smetanu a dukladne promichat. Lzici nandat smes na susenkovy zaklad, zaciname od okraju a postupne se propracovavame doprostred. Je treba se vyvarovat bublinkam pokud mozno. Dat vychladit do lednicky pres noc. Pred vyndanim z formy nechat v pokojove teplote tak na 30min. Muzeme polit rozmixovanymi jahodami s cukrem ci jinym ovocem, nebo se smes muze udelat cokoladova, klidne vmichejte ovoce primo do smesi, predstavivosti a chuti se meze nekladou. 🙂

babsiegirl
12. črc 2012

Jinak my mame dneska lososa :D s bramborem pecenym ve slupce :D

maybay
12. črc 2012

@babsiegirl dekuju za receptik, ten syr philadelphie prodavaji kde? jeste jsem ho nikde nezahlidla, ale kolegyne uz o nem mluvila. Takze se ani nepece to je dobre.

nikiii
12. črc 2012

@maybay Uvařím rýži v oslazeným mlíku, průběžně přilívám mlíko, ale po trochách, a nakonec aby se vcuclo (je z toho nakonec jakoby mléčná rýže co se prodává v obchodě), potom do toho přidám žloutky ušlehaný s cukrem a van. cukrem, zamíchám do toho ovoce, a nakonec vmíchám z bílků sníh. Dám do máslem vymazanýho pekáčku nebo misky a šup do trouby. Na talířku pak ještě polívám šťávou z ovoce, pokud to byl nějakej kompot.

maybay
12. črc 2012

@nikiii to zni dobre, diky moc 🙂

babsiegirl
12. črc 2012

@maybay najdes ho vsude v supermarketech, bud kde jsou syry nebo pomazankova masla 🙂 jj, jeste je jeden, ktery se pece (New York Cheesecake) ale tohle je klasika a je to jednoduchy 🙂

maybay
12. črc 2012

@babsiegirl diky moc!

peroli
12. črc 2012

@maybay jj, trubičky jsou taky moje výroba a v těch pohárcích je švestková omáčka, bílá šlehačka, pařížská šlehačka (domácí) a navrchu zase malinko švestkové omáčky (= scedit švestkovej kompot a rozmixovat 😀 ).. jako bylo to moc dobrý, jen bych příště k těm švestkám dala buď skořicovej cukr nebo jen skořici nebo ještě líp.. rozmixovala hodně měkký broskve.. 🙂

bella22
12. črc 2012

Kynutý knedlíky s borůvkama 😝

peroli
12. črc 2012

@maybay "filadelfii" mají třeba v bille.. 😉 je v takové malé nízké krabičce jako třeba lučina.. 😉